wymiana walut online w kantorach internetowych

Najczęstsze obawy dotyczące wymiany walut online

Coraz częściej korzystamy z możliwości wymiany walut za pomocą internetu. Wielu z nas jednak unika takiej właśnie możliwości, przedstawiając liczne obawy związane z taką formą. Oto najczęstsze wątpliwości i lęki ... Czytaj całość

5 powodów, które sprawią że pokochasz polskie pieniądze

O Polakach, jak o każdym innym narodzie krąży wiele opinii. Z jednymi się zgadzamy, inne uznajemy za obraźliwe, jednak to co wyróżnia nas na tle innych narodowości to ... Czytaj całość

BNP Paribas


Początki francuskiego giganta bankowego

Francuski bank uniwersalny BNP Paribas, funkcjonujący jednocześnie jako popularna grupa kapitałowa, start swojej efektownej działalności datuje na 2000 rok, kiedy to bank Paribas połączył się z Banque Nationale de Paris (BNP). Obecnie posiada ponad 2200 oddziałów we Francji, a jego główna siedziba znajduje się w Paryżu. Pod względem kapitału wypuszczonego na giełdzie, jest to największy bank w strefie euro.

Zanim Państwowy Bank BNP połączył się z Paribas, był już owocem fuzji dwóch innych instytucji finansowych BNCI (Banque Nationale du Commerce et de l’Industrie) i CNEP (Comptoir National d’Escompte de Paris). Ich wzajemne połączenie nastąpiło w 1966 roku, a niecałe 30 lat później, powstały w ten sposób nowy bank przeszedł gruntowną prywatyzację. Ostatecznie, po wygraniu walki giełdowej z Société Générale, bank BNP na stałe połączył się z Paribas w 1999 roku.

Start banku BNP Paribas w Polsce

BNP Paribas współpracuje z wieloma państwami Unii Europejskiej, w tym również z Polską. Rodzimy oddział uniwersalnego banku BNP Paribas powstał w 2008 roku, w wyniku połączenia francuskiego Dominet Banku z belgijskim Fortis Bankiem. W ten sposób narodził się Bank Paribas Fortis, który zaczął budzić coraz większe zainteresowanie na polskim rynku.

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła w 2010 roku zgodę na zakup aktywów klientów należących do polskiego oddziału BNP Paribas, a także przejęcie wszystkich zobowiązań i umów im podlegających. Dzięki temu w 2011 roku ostatecznie powrócono do nazwy znanej później jako BNP Paribas.

Połączenie BNP Paribas z Bankiem BGŻ

W wyniku nabycia przez BNP Paribas pakietu większościowego polskiego Banku Gospodarki Żywności od holenderskiego udziałowca, w 2013 roku zarządy obu banków rozpoczęły początkowe rozmowy mające na celu ustalenie ewentualnego połączenia swoich instytucji bankowych. Udało się korzystnie uzgodnić ostateczne warunki fuzji i wstępne działania przygotowawcze rozpoczęto w 2014 roku.

W celu uzyskania znacznie niższego opodatkowania, całość kapitału należącego do banku BNP Paribas została przekazana Bankowi BGŻ. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie zwiększył się również majątek całościowy Banku BGŻ, który wzrósł z 56.138.764 PLN do kwoty 84.238.318 PLN. Legalnie sfinalizowana fuzja zaczęła prawnie obowiązywać w kwietniu 2015 roku i od tamtej pory Bank BGŻ oraz bank BNP Paribas funkcjonują pod jedną nazwą – Bank BGŻ BNP Paribas, z główną siedzibą w Warszawie.

Silna pozycja Banku BGŻ BNP Paribas

W wyniku korzystnej dla obu banków fuzji, działalność Banku BGŻ BNP Paribas stale rozwija się w wielu interesujących kierunkach i coraz aktywniej zaznacza swoją obecność na naszym rynku. Obecnie posiada ponad 1,6 mln. klientów indywidualnych i biznesowych, ponad 500 oddziałów w całym kraju i zajmuje 7. miejsce pod względem wartości posiadanych aktywów.

Bank BGŻ BNP Paribas przejmuje najlepsze funkcje i zalety swoich macierzystych banków. Dzięki obecności udziałów banku BNP Paribas, zwiększa swój prestiż spowodowany potęgą i profesjonalizmem francuskiego właściciela. Jednocześnie stale korzysta ze sprawdzonych atutów Banku BGŻ; wielu lat tradycji i zaufania budowanego względem klientów, a także atrakcyjnej, różnorodnej i pełnej zalet oferty zawierającej w sobie zarówno typowe umowy rachunkowe, jak i wiele korzystnych działań podejmowanych względem małych przedsiębiorstw oraz rolnictwa.

Kupując 900 EUR zapłacisz:
ekantor.pl 3 919,68 zł
 
 
1 EUR = 4.3552 zł
 
BGŻ BNP Paribas 4 136,22 zł
 
 
1 EUR = 4.5958 zł
 
Wymieniając walutę w ekantor.pl zyskasz:   216,54 zł
Wymieniając tę kwotę co miesiąc w ciągu roku zyskasz nawet    
2 598,48 zł

31.08.2016 10:35
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!