KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

blog-faktura-eu-jak-wystwic-fakture-zagranicznemu-odbiorcy-ekantor

Jak wystawić fakturę dla odbiorcy z UE?

Prowadzisz firmę i po raz pierwszy masz rozliczyć się z kontrahentem z zagranicy? To nic trudnego. Wystawienie faktury dla klienta z Unii Europejskiej zajmie Ci tylko chwilę. W praktyce faktura Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Komentarz walutowy 12.10.2015


AUTORANALITYK FINANSOWY EKANTOR.PL
Aniela Agopsowicz
Analityk rynków walutowych i kapitałowych w firmie ekantor.pl Interesuje się zmianami zachodzącymi na rynku walutowym. Na co dzień analizuje wydarzenia zachodzące na rynku forex. Prognozuje również zmiany w notowaniach kursów walut, jak i konsultuje transakcje walutowe. Wyznaję zasadę: szybko, ale dokładnie. Prywatnie wielbicielka fotografii.

Handel na rynku walutowym znajduje się w trudnym okresie. Przeciągający się temat terminu podwyżki stóp procentowych w USA powoduje nerwową atmosferę wśród inwestorów. Zmienność w notowaniach walut była dziś umiarkowana, większych wahań możemy spodziewać się w nadchodzących dniach.

 

Dzień bez USA na rynku walutowym

 
Główna para walutowa nieprzerwanie od zeszłego tygodnia porusza się w trendzie wzrostowym. Notowania dotarły dziś prawie do poziomu 1,14 który ostatni raz został osiągnięty w połowie września. Kolejna próba przełamania tego oporu może nastąpić w najbliższych dniach. Perspektywa oddalającego się terminu podwyżki stóp procentowych nie sprzyja amerykańskiej walucie. Dzisiejszy handle na rynku walut był pozbawiony publikacji makroekonomicznych dla USA, w związku ze świętowaniem Dnia Kolumba. Zmienność na parze EUR/USD była przez pierwszą część sesji niewielka, a średnia wartość dolara wyniosła 1,13 EUR.

Zwyżka na EUR/PLN

 
Początek tygodnia na parze EUR/PLN miał mieć spokojny przebieg. Rozpoczął się jednak od sporego wzrostu. Kurs otwarcia znajdował się lekko poniżej 4,21 natomiast w godzinach po południowych byliśmy już powyżej 4,22. Poniedziałek pod względem publikacji makroekonomicznych był bardzo ubogi, dlatego ta zwyżka na powyższej parze przez rynek była potraktowana, jako chwilową korektę. Zwiększoną niestabilność będziemy obserwować od jutra. Czynnikami, które się do tego przyczynią będą zarówno dane makro, jak i zbliżające się wybory parlamentarne w Polsce. Euro zostało dziś średnio wycenione na 4,22 PLN.

Amerykańscy przedstawiciele Fedu mistrzami retoryki

Liczne wystąpienia przedstawicieli Fedu z różnych stanów wprowadziły spore zamieszanie na rynku. Z jednej strony mówią oni o dużym prawdopodobieństwie podwyżki stóp procentowych jeszcze w tym roku, z drugiej uzależniają decyzję Rezerwy Federalnej od najbliższych danych makro. Podkreślając za każdym razem słabą kondycję gospodarczą Chin, które w opinii wielu ekspertów znajdują się w okresie, który jest tylko przejściowo słabszy. W związku z tym pozycja dolara w minionym tygodniu wyglądała słabo i dopiero podczas dzisiejszej sesji nastąpiła poprawa amerykańskiej waluty na parze ze złotówką, który podskoczył do poziomu 3,71. Jeśli publikacje gospodarcze w najbliższych dniach będą dobre dla dolara możemy spodziewać się umocnienia tej waluty. Podczas dzisiejszego handlu na rynku walutowych średnia wartość USD wyniosła 3,71 PLN.

Frank szwajcarski tydzień zaczął od wzrostu

Poranek na parze CHF/PLN zapowiadał się obiecująco, ponieważ został dotknięty poziom 3,8494. Mimo odbicia, jakie nastąpiło od tej wartości, pojawiła się szansa na aprecjację złotego w dalszym terminie. Na tą chwilę frank wybił się powyżej 3,86 co było prawdopodobnie odreagowaniem ostatnich spadków. Podczas jutrzejszej sesji poznamy wartość inflacji producenckiej dla Szwajcarii, która według prognoz ma się poprawić. Jeśli poranny odczyt będzie z nimi zgodny może okazać się to złą wiadomością dla złotówki. Większy wpływ mogą mieć jednak czynniki z rynku zewnętrznego niż lokalnego. Średnia wartość CHF wyniosła dziś 3,86 PLN.


cele informacyjne komentarz walutowy

12.10.2015 15:09
Autor: Aniela Agopsowicz Analityk finansowy Ekantor.pl
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000