KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 
Newsletter


 

Losowe wpisy

Wyzwanie 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU Ekantor.pl]

Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Mówią: grosz do grosza a będzie kokosza. Co prawda nie wiemy, kto jako pierwszy wypowiedział te słowa, ale wiemy, że miał 100% racji. Bo kwota, za którą możesz kupić kawę Read more
euro

Kurs euro w kantorach – sprawdź zanim kupisz

Odpowiedzi na pytanie o to, ile kosztuje euro, może być wiele. Zależy komu zostanie ono zadane. Inwestor odpowie 4,2349 PLN, bankier - 4,4034 złotego, dealer Ekantor.pl poda wartość 4,2490. A Read more

Więcej emocji w połowie tygodnia. Komentarz walutowy 12.02.2018


AUTORANALITYK WALUTOWY
Katarzyna Orawczak
Analityk walutowy w firmie Ekantor.pl. Odpowiada za prognozowanie ruchów zachodzących w kursach walut oraz sporządzanie bieżących analiz na podstawie danych makroekonomicznych. Z zaangażowaniem obserwuje i reaguje na sygnały rynku Forex, starając się przewidzieć nadchodzące zmiany. Prywatnie pasjonatka sportu.

Poniedziałkowy kalendarz makroekonomiczny prezentuje się skromnie. Na ważniejsze publikacje trzeba więc będzie poczekać. Najwięcej zainteresowania w tym tygodniu wzbudzać będą dane z USA.

 

Krótki kalendarz danych

W poniedziałek, pod względem makroekonomicznym, niewiele się wydarzy i to zarówno w kraju, jak i na świecie. Na znaczące odczyty trzeba zatem czekać. Więcej emocji może pojawić się w połowie tygodnia, kiedy to zaczną napływać dane na temat inflacji oraz PKB. Szczególne zainteresowanie wzbudza środowy odczyt inflacji CPI za styczeń w USA.

 

Giełda wciąż na uwadze

Tydzień po tym, jak amerykańskie indeksy na Wall Street zaczęły spadać, sytuacja na giełdzie wciąż pozostaje tematem numer jeden w świecie finansów. Nie jest to co prawda temat, który wywoływałby panikę na rynku walutowym, ale inwestorzy bez wątpienia śledzić będą atmosferę na giełdzie. Pod tym kątem rozpatrywane będą również dane ze Stanów Zjednoczonych.

 

W kolejnych dniach dane z kraju

Przy tak skromnym kalendarzu jak dziś, można na chwilę się zatrzymać i spojrzeć na to, co w najbliższym czasie publikowane będzie w Polsce. W nadchodzących dniach zaprezentowany zostanie wstępny PKB za IV kw.(środa), styczniowa inflacja CPI (czwartek), a także dane o sytuacji na rynku pracy (piątek). Choć krajowych odczytów nie zabraknie, złoty najprawdopodobniej pozostanie pod wpływem atmosfery na szerokim rynku.

 

Sytuacja na wykresach walutowych:

EUR/USD

EUR, USD, euro, dolar

Źródło: bankier.pl

EUR/PLN

EUR, PLN, euro, złoty

Źródło: bankier.pl

USD/PLN

USD, PLN, dolar, złoty

Źródło: bankier.pl

CHF/PLN

CHF, PLN, frank, złoty

Źródło: bankier.pl

GBP/PLN

GBP, PLN, funt, złoty

Źródło: bankier.pl

Wydarzenia gospodarcze:

09:15 Inflacja konsumencka – Szwajcaria


cele informacyjne komentarz walutowy

12.02.2018 11:24
Autor: Katarzyna Orawczak Analityk walutowy
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000