Losowe wpisy

UE rozdaje darmowe bilety na podróż po Europie

Ile zapłacisz za bilet, który pozwoli Ci zwiedzić Europę ? Odpowiedź brzmi nic - o ile kończysz właśnie 18 lat. W tym roku startuje projekt, w ramach którego UE wręczy Read more
Aplikacja, Evernote, Notatki, Android

Evernote – aplikacja dla każdego, kto ma więcej zadań niż czasu

O tym, żeby odebrać dzieci ze szkoły jeszcze pamiętasz. Ale z listą zakupów jest już gorzej - bez karteczki ani rusz. Wizytę u dentysty masz zapisaną w telefonie, w notatniku Read more

Tanie wakacje z dziećmi. Plan działania


Okres wakacji to czas zabawy i beztroski – ale nie dla rodziców. Kilka rodzinnych dni w nadmorskim kurorcie często okupione zostaje nadgodzinami pracy, zmartwieniami i nerwami, bo wakacje kosztują. I to słono. Bez różnicy czy w Polsce czy za granicą.

Wakacje z dziećmi

Z jednej strony nie chcemy oszczędzać na rodzinnym wypadzie, ponieważ ma on podładować baterie na najbliższy rok. Z drugiej – obawiamy się, że jeżeli tego nie zrobimy to akumulatory wyczerpią się, gdy będziemy pracować na spłatę letniego kredytu. Czy można więc zaplanować atrakcyjne wakacje dla całej rodziny, nie siejąc spustoszenia w portfelu? Można. Tylko trzeba mieć dobry plan działania, który przeprowadzi nas przez pole minowe.

 

ETAP I Rodzinne wakacje – wspólne określenie oczekiwań

Jeżeli Twoja rodzina składa się z większej ilości członków niż Ty + kot, to znaczy, że myśląc o wakacjach musisz dostosować je do każdego domownika. Warto więc poznać oczekiwania rodziny, dotyczące wyjazdu, ponieważ każdy ma prawo do wymarzonego wypoczynku.

Zadanie: Weryfikacja oczekiwań

Przeprowadź wywiad z własną rodziną. Niech każdy napisze, powie, narysuje (forma dowolna) 5 elementów, które powinny spełniać wymarzone wakacje (hotel z basenem, lekcja nurkowania, duży park rozrywki).

Następnie niech każdy z Was skreśli dwa punkty ze swojej listy, z których jest w stanie w tym roku zrezygnować.

Oczekiwany skutek: Z tak przygotowaną listą będzie łatwiej obrać kierunek podróży oraz wcześniej zaplanować atrakcje. Uniknie się w również nieplanowanych wydatków. Dzieciom łatwiej  będzie zrezygnować z pewnych elementów wyjazdu, jeżeli będą mieć świadomość, że same podjęły taką decyzję, a nie jest ona efektem “nie i już” rodzica.

 

ETAP II Wakacje z dziećmi – odpowiedź na kluczowe pytania

O wakacjach najlepiej zacząć myśleć już zimą – nawet jeżeli w planie mamy nieplanowanie, czyli skorzystanie z oferty last minute lub spontaniczny wyjazd. Jadąc z dziećmi można pozwolić sobie na spontaniczność, ale nie na skok na głęboką wodę.

 

Zadanie: Odpowiedź na trzy podstawowe pytania

Brzmią one następująco: kiedy (w sezonie czy poza nim), gdzie (Polska czy obce kraje), jak (z biurem podróży czy bez). Bez względu na to co wybierzemy, każda możliwość ma swoje wady i zalety – do nas należy weryfikacja, na co jesteśmy w stanie przymknąć oko. Polskie morze w sezonie jest zimne i drogie. Pogoda kapryśna, a plaże… pełne parawanów. Za granicą może być taniej, cieplej, mniej tłoczno, ale… obco i nie zawsze bezpiecznie.

Oczekiwany skutek: Ukierunkowanie wyjazdu i nieumiejscowienie go w czasie.

ETAP III Rozpoznanie terenu

Jeżeli liczymy na to, że opcja last minute załatwi wszystko, to najprawdopodobniej się przeliczymy. A jedną gwarancję jaką będziemy mieć to gwarancja kosztów. Koszty podróży -zwłaszcza z maluchami- nie kończą się bowiem na wykupieniu oferty w biurze podróży.

 

Zadanie: Obserwacja

Wiedząc, że planujemy wyjazd i mając określony kierunek warto jest śledzić oferty poszczególnych biur oraz dowiadywać się, jakie są dodatkowe promocje. Last minute może prezentować się kusząco, ale dla rodzin z trójką dzieci oferta najczęściej okazuje się albo nieatrakcyjna, albo… niedostępna. Z kolei droższa opcja dla dorosłych może zakładać wiele ulg dla dzieci.

Ważne!

Jeżeli naszym celem jest podróż zagraniczna, należy śledzić nie tylko rynek ofert biur podróży, ale również rynek… walutowy. Dla osób chcących wymienić euro, przygotowaliśmy poradnik, który pozwoli wymienić walutę niższym kosztem.

Oczekiwany skutek: Rozłożenie kosztów w czasie, wybranie najlepszej oferty, uniknięcie zakupu pod wpływem emocji.

 

ETAP IV Taniej się da – czyli obniżenie kosztów wyjazdu w praktyce

Nie zyskuje tylko ten kto nie próbuje, prawda? Zawsze jest sposób na to by obniżyć koszty wyjazdu, wystarczy tylko dobrze poszukać.

 

Zadanie: Zmniejszenie wydatków

Czas na rady praktyczne, czyli obniżenie poszczególnych aspektów wakacji.

Nocleg:

 

 • korzystaj z promocji w biurach podróży,
 • samodzielnie rezerwuj nocleg na stronach takich jak Airbnb ,
 • wynajmij kemping (przykładowo na Eurocamp.pl)
 • wyjedź pod namiot,
 • sprawdź oferty niemieckich biur podróży.

 

Transport:

Transport

 • znajdź tańszego przewoźnika,
 • wynajmij busa i podróżuj ze znajomymi,
 • za granicą: korzystaj z lokalnych środków transportu.

 

Finanse i wydatki:

Finanse i wydatki

 • określ dzienny budżet,
 • starszym dzieciom wydziel kieszonkowe,
 • pytaj o zniżki dla rodzin,targuj się ;),
 • zaprzyjaźniaj się z mieszkańcami,
 • rozmawiaj – ludzie nakierują gdzie tanio zjeść,
 • sam organizuj pamiątki – muszelka lub zdjęcie będzie lepszym rozwiązaniem dla przyjaciół niż kolejna drapaczka,
 • pilnuj pieniędzy,
 • jadąc za granicę wymień walutę w kantorze internetowym. Koszt zakupu waluty zmniejszy się nawet o 10%!

Oczekiwany skutek: Bezstresowy urlop!

 

Wakacje nie są wyłącznie dla dzieci. Przy odpowiednim rozłożeniu sił również dorośli będą mogli beztrosko wypoczywać, nie martwiąc się o pieniądze. Najgorsze, co można zrobić to poddać się i godzić na wysokie koszty podróży.


11.07.2017 13:10
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000