Losowe wpisy

Elżbieta Rafalska

Jest stanowisko Rady UE w sprawie pracowników delegowanych. Polska przeciwna

Polska nie poparła stanowiska Rady Unii Europejskiej, dotyczącego pracowników delegowanych. Przyczyną jest brak kompromisu w kwestiach związanych z firmami transportowymi. Przeciwko opowiedziały się również Węgry, Litwa oraz Łotwa.   Kwestia Read more
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie Read more

Najczęściej zadawane pytania

Kto pyta nie błądzi

FAQ – to najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Dołożyliśmy wszelkich starań aby odpowiedzi na nie były przejrzyste i nie budzące żadnych zastrzeżeń. Więcej pytań nie mamy, ale na wszystkie znamy odpowiedź! Zadzwoń pod numer telefonu 68 411 45 55 lub napisz na kontakt@ekantor.pl
Z naszego serwisu mogą korzystać wszystkie osoby posiadające dwa rachunki (złotówkowy i walutowy) w dowolnie obranym działającym na polskim rynku banku. Nie ma znaczenia, czy są to osoby fizyczne, prawne, czy inne jednostki organizacyjne, posiadające osobowość prawną.
Wszystkie transakcje wykonywane w naszym serwisie są szyfrowane za pomocą protokołu SSL zapewniającego poufność przesyłania danych, dlatego wymiana w Ekantor.pl jest całkowicie bezpieczna. Ponadto cała transakcja odbywa się online, dlatego nie musisz się martwić przenoszeniem dużych sum pieniędzy, ryzykiem otrzymania fałszywych banknotów a kasjer już nigdy nie wypłaci Ci błędnie przeliczonej kwoty.
Korzystanie z naszej platformy jest bezpłatne i nie ma tu żadnych ukrytych opłat.
Obecnie w swoim portfelu posiadamy cztery pary walutowe EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN, GBP/PLN. Pracujemy wciąż nad rozszerzeniem naszej oferty, tak by móc oferować Tobie najlepsze rozwiązania i najtańsze waluty.
Jeśli chcesz zobaczyć, jak działa Ekantor.pl, wystarczy że się zalogujesz podając swój login i hasło. Aby dokonywać transakcji potrzebna jest rejestracja, dzięki której będziesz mógł oszczędzać na wymianie nawet niewielkich kwot. Chcąc zawierać transakcje powyżej 15 tys. Euro potrzebna jest dodatkowa weryfikacja, dzięki której bezpieczeństwo Twoich pieniędzy będzie jeszcze większe.
Klientem Ekantor.pl stajesz się kiedy chcesz i gdzie chcesz. Wystarczy, że założysz konto w naszym serwisie i uzupełnisz dane. Zobacz jak to działa i wymieniaj. Wymieniaj i oszczędzaj!
Pracujemy w dni robocze w godzinach 9:00 – 16:20. Nasi konsultanci pozostają do Twojej dyspozycji dłużej, w godzinach 8:00 – 17:00. Pamiętaj jednak, że transakcje możesz zawierać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
Transakcje w Ekantor.pl można zawierać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Realizacja transakcji możliwa jest w godzinach pracy banków, które określają czas wykonywania przelewów. Dlatego zawierając transakcję w sobotę, przelewając na nasz rachunek kwotę do przewalutowania, musimy czekać na jej księgowanie do poniedziałku.

Czas realizacji transakcji jest zależny od kilku czynników:

– po pierwsze wpływ na czas oczekiwania ma to czy konto, z którego wysyłasz (lub na które odbierasz) swoje pieniądze jest w tym samym banku, co konto Ekantor.pl
– po drugie zarówno Ty jak i my jesteśmy ograniczeni czasami dokonywania i księgowania przelewów, które w każdym banku są różne.
– po trzecie przelewy walutowe choć w wielu bankach są realizowane bez opóźnień to wciąż zdarza się, że zasilają nasze konto dopiero po upływie 3 dni roboczych.

Szczegółowe informacje znajdziesz tu.

Wynika to każdorazowo z polityki banku, który indywidualnie ustala czasy dokonywania i księgowania przelewów. Dlatego mimo naszych starań, aby zrealizować złożoną przez Ciebie dyspozycję wymiany walut jak najszybciej, jesteśmy ograniczeni przez czynniki niezależne od nas.

Szczegółowe informacje znajdziesz tu.

Wystarczy, że odwiedzisz pobliski oddział banku i dowiesz się, jakie rachunki walutowe prowadzi. Jeżeli jest wśród nich interesująca Ciebie waluta, postępujesz identycznie jak w przypadku rachunków w PLN, czyli udajesz się do placówki stacjonarnej lub zakładasz konto za pomocą Internetu (o ile bank umożliwia otwarcie rachunku online). Informacje odnośnie aktualnej oferty banków dostępne są na ich stronach www i w placówkach stacjonarnych.
Ponieważ kurs waluty ustalamy w oparciu o rynek, jest on zmienny i na bieżąco aktualizowany.
Aby najlepiej wyjaśnić, co wpływa na zmianę kursów walut wyobraźmy sobie, że waluta to firma notowana na giełdzie. Na cenę jej akcji ma wpływ szereg rzeczy tj. popyt i podaż, podatki, zamożność firmy, portfel klientów, działania rządu, spekulanci, sytuacja społeczno-gospodarcza, prawo i stopa bezrobocia. Wszystko to ma wpływ na walutę tyle tylko, że walutą obracamy nie na giełdzie tylko na międzynarodowym rynku finansowym FOREX, na którym na bieżąco ustalana jest jej cena.
Wystarczy, że jesteś obywatelem RP i masz konto bankowe w polskim banku. Jeśli te warunki są spełnione, możesz dokonywać wymiany walut nawet z Honolulu.
Minimalna kwota wymiany EUR, USD, GBP i CHF to 100 jednostek danej waluty.

Zakres danych osobowych wymaganych przy rejestracji określa obowiązująca wykładnia prawa (szczególnie Prawo Dewizowe oraz Ustawa o Przeciwdziałaniu Praniu Pieniędzy). Podając przy rejestracji swoje dane pozwalasz nam Cię identyfikować, dzięki czemu podnosimy bezpieczeństwo dokonywanych przez Ciebie transakcji.

Zobacz również Regulamin korzystania z serwisu Ekantor.pl.

Przyczyn nieudanego logowania może być kilka. Na początku sprawdź, czy na pewno aktywowałeś swoje konto? Być może nie dotarł do Ciebie link aktywacyjny. Sprawdź, czy mail aktywacyjny nie został automatycznie przeniesiony do folderu wiadomości śmieci lub spam. W razie potrzeby wpisz te same dane (login i hasło), by ponownie pobrać link aktywacyjny. W drugim kroku upewnij się, czy wpisujesz poprawny login i/lub hasło, zwróć uwagę, czy nie masz wciśniętego przycisku „CapsLock”. Wklejając login i hasło, upewnij się, czy nie skopiowałeś spacji na początku lub końcu kopiowanego słowa. Jeśli powyższe kroki nie przynoszą oczekiwanego rezultatu skontaktuj się z nami.
Dokładnie 24 godziny. To wystarczająco dużo czasu, aby zrobić przelew, ale to też dużo czasu, aby o nim zapomnieć. Dlatego doradzamy: „Czas to pieniądz!” Im szybciej przelejesz pieniądze tym szybciej dostaniesz żądaną walutę i tym szybciej zarobisz na wymianie!
W serwisie Ekantor.pl dbamy o Twój czas i pieniądze.
Oczywiście! Warunkiem zawierania transakcji jest posiadanie dwóch kont – jednego złotowego drugiego walutowego. Nie muszą to być rachunki utworzone w tym samym banku.
Faktury VAT są generowane automatycznie dla każdej transakcji i dostępne w Panelu Klienta po zalogowaniu. Transakcje zawierane w Ekantor.pl są zwolnione z podatku VAT.
Rachunek w Ekantor.pl może być wystawiony tylko na podmiot, który jest właścicielem konta. Należy zatem pamiętać, aby dokonywać transakcji z tego konta, którego dane rejestracyjne mają być danymi widniejącymi na rachunku.
Jeśli jesteś osobą fizyczną nie prowadzącą działalności gospodarczej, a wymienione pieniądze są przeznaczane na cele konsumpcyjne, to nie płacisz podatku ani nie musisz się rozliczać z Urzędem Skarbowym. Podatek pozostawałby do zapłaty w przypadku, gdyby korzystanie z wymiany walut wiązało się z zarobkowaniem na różnicy kursowej i jako takie mogłoby być odczytane przez urząd jako prowadzenie działalności gospodarczej.
Przelewy w walutach obcych, które są dokonywane między dwoma różnymi bankami, niewymienionymi w naszej tabeli, mogą wiązać się z dodatkowymi kosztami. Wynika to z uczestnictwa w transakcji banków pośredniczących, które naliczają swoje opłaty za udział w przekazie środków. Aktualnie opłatą w wysokości od 25$ do 50$ są obarczone przelewy w USD. Aby się nie obawiać o naliczenie tej opłaty skontaktuj się z naszym dealerem walutowym.


 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000