mBank

Logo Mbank
Logo Mbank

mBank jest pierwszym polskim bankiem, który zaczął działać w systemie elektronicznym przez internet. Jest to bank uniwersalny, oferujący usługi zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firm.

Historia mBanku

W swojej pierwotnej formie mBank rozpoczął działalność już w 1986 roku, kiedy to został oficjalnie podpisany Założycielski Akt Notarialny. Wówczas instytucja znana była jako Bank Rozwoju Eksportu. W 1990 rozpoczęto proces prywatyzacji BRE Banku, a rok później uruchomiono pierwsze spółki przynależące do Grupy. Były wśród nich: Biuro Maklerskie BRE Brokers, znany obecnie jak Dom Maklerski mBanku, a także BRE Services, czyli dzisiejszy mLeasing.

Kursy walut mBank

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku mBank
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 0,0000 4,2160 0,0000 4,4768
USDPLN 0,0000 3,9289 0,0000 4,1719
GBPPLN 0,0000 5,0068 0,0000 5,3166
CHFPLN 0,0000 4,4611 0,0000 4,5969
Załadowano 15.06.2024, godz. 07:35

Wykres kursu euro Mbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara Mbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta Mbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka Mbank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Przekształcenie BRE Banku – powstanie mBanku

W 1992 roku miał miejsce debiut BRE Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast w ciągu kolejnych dwóch lat bank doczekał się partnera strategicznego w postaci Commerzbank AG. Okres przed rokiem 2000 to przede wszystkim utworzenie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC oraz połączenie z Polskim Bankiem Rozwoju S.A i rozpoczęcie działalności PTE Skarbiec-Emerytura.

W nowym millenium uruchomiono bank internetowy mBank przy jednoczesnym zwiększeniu udziałów Commerbanku do 72,16%. W międzyczasie powstał również Multibank, będący marką detaliczną banku, oferującą całodobowy dostęp do rachunku za pomocą internetu i telefonu. Ostatecznie BRE bank zmienił oficjalną nazwę na mBank w 2013 roku.

Obsługa i oferta mBanku

Rozbudowana platforma e-commerce pozwala mBankowi oferować rozbudowane usługi dotyczące ubezpieczeń, inwestycji i kredytów.Z jego oferty korzystać mogą również mieszkańcy Słowacji oraz Czech. Jako bank internetowy, mBank należy do jednej z największych tego typu instytucji na całym świecie, znajdując się w pierwszej dziesiątce Europy.

Ze względu na nowoczesny i wygodny system obsługi, bank działający głównie wirtualnie, korzysta z urządzeń ułatwiających komunikację z klientem-internetu, telefonii komórkowej i innych sieciowych form dystrybucji. mBank nie posiada tradycyjnych oddziałów bankowych. W większości zostały zastąpione przez dostępność Centrów Finansowych. Celem depozytu klienci mają do dyspozycji obsługę wpłatomatów oraz mogą skorzystać ze specjalnej mLinii.

Osiągnięcia mBanku

Wśród największych banków w Polsce, mBank zajmuje 4. miejsce pod względem wartości aktywów. Specjalizuje się w obsłudze każdej grupy klientów. Oferuje i świadczy kompleksowe usługi dotyczące bankowości prywatnej, firmowej, korporacyjnej oraz detalicznej. Posiada rozbudowany serwis transakcyjny oraz aplikację mobilną. Klienci mają również dostęp do placówek detalicznych.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 24.08.2016,  00:00