Losowe wpisy

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna Read more
komentarz walutowy, Patryk Dudek, wymiana walut, Ekantor.pl

Komentarz walutowy Patryka Dudka

Wiemy jak wiele korzyści może płynąć ze świadomej wymiany walut i chcemy, by również nasi czytelnicy mogli się o tym przekonać. Dlatego niemal z zegarkiem w ręku (tak Read more

mBank


Historia mBanku

Logo Mbank

Logo Mbank

Posiadający duży udział w rynku, mBank należy do banków uniwersalnych. Jest pierwszym polskim bankiem który zaczął działać w systemie elektronicznym przez internet. Jego ofertą powinni być zainteresowani przede wszystkim klienci indywidualni i nieduże firmy. W składzie swojej Grupy Bankowej posiada spółki przynależne sektorowi finansowemu, jak chociażby Dom Maklerski mBanku.

W swojej pierwotnej formie mBank rozpoczął działalność już w 1986 roku, kiedy to został oficjalni podpisany Założycielski Akt Notarialny. Wówczas instytucja znana była jako Bank Rozwoju Eksportu. W 1990 rozpoczęto proces prywatyzacji BRE Banku, a rok później uruchomiono pierwsze spółki przynależące do Grupy. Były wśród nich: Biuro Maklerskie BRE Brokers, znany obecnie jak Dom Maklerski mBanku, a także BRE Services, czyli dzisiejszy mLeasing.

Kursy walut mBank

WalutamBank kupnoekantor.pl kupnomBank sprzedażekantor.pl sprzedaż
4.03994.14934.28974.1993
3.27363.37403.47603.4201
3.41953.46113.52373.5071
4.60454.72794.88934.7795
Czas danych: 21/04/2018 godzina 04:14
"Kupno" - Bank lub ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę, im wyższa cena tym lepiej dla Ciebie.
"Sprzedaż" - Bank lub ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę, im niższa cena tym lepiej dla Ciebie.

Udział Commerzbank AG i przekształcenie BRE Banku

W 1992 roku miał miejsce debiut BRE Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast w ciągu kolejnych dwóch lat bank doczekał się partnera strategicznego w postaci Commerzbank AG. Okres przed rokiem 2000 to przede wszystkim utworzenie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC oraz połączenie z Polskim Bankiem Rozwoju S.A i rozpoczęcie działalności PTE Skarbiec-Emerytura.

W nowym millenium uruchomiono bank internetowy mBank przy jednoczesnym zwiększeniu udziałów Commerbanku do 72,16%. W międzyczasie powstał również Multibank, będący marką detaliczną banku, oferującą całodobowy dostęp do rachunku za pomocą internetu i telefonu. Ostatecznie BRE bank zmienił oficjalną nazwę na mBank w 2013 roku.

Obsługa i oferta mBanku

Rozbudowana platforma e-commerce pozwala mBankowi oferować rozbudowane usługi dotyczące ubezpieczeń, inwestycji i kredytów. Cechuje się rozbudowaną funkcjonalnością międzynarodową, ponieważ z jego oferty korzystać mogą również mieszkańcy Słowacji oraz Czech. Jako bank internetowy, mBank należy do jednej z największych tego typu instytucji na całym świecie, znajdując się w pierwszej dziesiątce Europy.

Ze względu na nowoczesny i wygodny system obsługi, bank działający głównie wirtualnie korzysta z urządzeń ułatwiających komunikację z klientem za pomocą internetu, telefonii komórkowej i innych sieciowych form dystrybucji. mBank nie posiada tradycyjnych oddziałów bankowych. W większości zostały zastąpione przez dostępność Centrów Finansowych. Celem depozytu klienci mają do dyspozycji obsługę wpłatomatów oraz mogą skorzystać ze specjalnej mLinii.

Osiągnięcia mBanku

Wśród największych banków w Polsce, mBank zajmuje 4. miejsce pod względem wartości aktywów. Posada ponad 5 mln klientów detalicznych, 20 tys klientów korporacyjnych i 47 oddziałów korporacyjnych. Ze względu na wirtualny charakter działalności banku, warto zwrócić uwagę na popularność aplikacji mobilnej, z której korzysta ponad 1 milion aktywnych użytkowników. Mają oni również do dyspozycji 130 placówek detalicznych.

Posiadający wiele lat skutecznej działalności na polskim rynku mBank jest atrakcyjnym bankiem uniwersalnym. Specjalizuje się w obsłudze każdej grupy klientów. Oferuje i świadczy kompleksowe usługi dotyczące bankowości prywatnej, firmowej, korporacyjnej oraz detalicznej. mBank gwarantuje również swoim klientom strategię odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także przestrzeganie ścisłej polityki informacyjnej, zgodnej z zapisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Kursy walut innych banków


24.08.2016 13:14
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000