Losowe wpisy

airbnb, pokój, płatność online, płatności, Ekantor.pl

Jak płacić na AirBNB?

Mieszkanie w centrum Pragi dla dwóch osób za 85 zł za noc? Do tego z pięknym widokiem na stare miasto? W AirBNB to całkiem zwyczajna oferta. Szybko rezerwujesz Read more
finanse polaków - 11 ekspertów

Waluta, rynki i oszczędzanie – 11 ekspertów o finansach Polaków

Parafrazując fragment wypowiedzi Macieja Samcika - dziennikarza, a także autora bloga finansowego - w nadchodzących miesiącach “warto zapiąć pasy i trzymać się mocno fotela”.   Read more

mBank


Historia mBanku

Logo Mbank

Logo Mbank

Posiadający duży udział w rynku, mBank należy do banków uniwersalnych. Jest pierwszym polskim bankiem który zaczął działać w systemie elektronicznym przez internet. Jego ofertą powinni być zainteresowani przede wszystkim klienci indywidualni i nieduże firmy. W składzie swojej Grupy Bankowej posiada spółki przynależne sektorowi finansowemu, jak chociażby Dom Maklerski mBanku.

W swojej pierwotnej formie mBank rozpoczął działalność już w 1986 roku, kiedy to został oficjalni podpisany Założycielski Akt Notarialny. Wówczas instytucja znana była jako Bank Rozwoju Eksportu. W 1990 rozpoczęto proces prywatyzacji BRE Banku, a rok później uruchomiono pierwsze spółki przynależące do Grupy. Były wśród nich: Biuro Maklerskie BRE Brokers, znany obecnie jak Dom Maklerski mBanku, a także BRE Services, czyli dzisiejszy mLeasing.

Kursy walut mBank

WalutamBank kupnoekantor.pl kupnomBank sprzedażekantor.pl sprzedaż
4.15564.28214.41264.3326
3.58493.68143.80673.7279
3.65063.70883.76183.7577
4.75704.88665.05124.9353
Czas danych: 19/06/2018 godzina 06:21
"Kupno" - Bank lub ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę, im wyższa cena tym lepiej dla Ciebie.
"Sprzedaż" - Bank lub ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę, im niższa cena tym lepiej dla Ciebie.

Udział Commerzbank AG i przekształcenie BRE Banku

W 1992 roku miał miejsce debiut BRE Banku na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, natomiast w ciągu kolejnych dwóch lat bank doczekał się partnera strategicznego w postaci Commerzbank AG. Okres przed rokiem 2000 to przede wszystkim utworzenie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych SKARBIEC oraz połączenie z Polskim Bankiem Rozwoju S.A i rozpoczęcie działalności PTE Skarbiec-Emerytura.

W nowym millenium uruchomiono bank internetowy mBank przy jednoczesnym zwiększeniu udziałów Commerbanku do 72,16%. W międzyczasie powstał również Multibank, będący marką detaliczną banku, oferującą całodobowy dostęp do rachunku za pomocą internetu i telefonu. Ostatecznie BRE bank zmienił oficjalną nazwę na mBank w 2013 roku.

Obsługa i oferta mBanku

Rozbudowana platforma e-commerce pozwala mBankowi oferować rozbudowane usługi dotyczące ubezpieczeń, inwestycji i kredytów. Cechuje się rozbudowaną funkcjonalnością międzynarodową, ponieważ z jego oferty korzystać mogą również mieszkańcy Słowacji oraz Czech. Jako bank internetowy, mBank należy do jednej z największych tego typu instytucji na całym świecie, znajdując się w pierwszej dziesiątce Europy.

Ze względu na nowoczesny i wygodny system obsługi, bank działający głównie wirtualnie korzysta z urządzeń ułatwiających komunikację z klientem za pomocą internetu, telefonii komórkowej i innych sieciowych form dystrybucji. mBank nie posiada tradycyjnych oddziałów bankowych. W większości zostały zastąpione przez dostępność Centrów Finansowych. Celem depozytu klienci mają do dyspozycji obsługę wpłatomatów oraz mogą skorzystać ze specjalnej mLinii.

Osiągnięcia mBanku

Wśród największych banków w Polsce, mBank zajmuje 4. miejsce pod względem wartości aktywów. Posada ponad 5 mln klientów detalicznych, 20 tys klientów korporacyjnych i 47 oddziałów korporacyjnych. Ze względu na wirtualny charakter działalności banku, warto zwrócić uwagę na popularność aplikacji mobilnej, z której korzysta ponad 1 milion aktywnych użytkowników. Mają oni również do dyspozycji 130 placówek detalicznych.

Posiadający wiele lat skutecznej działalności na polskim rynku mBank jest atrakcyjnym bankiem uniwersalnym. Specjalizuje się w obsłudze każdej grupy klientów. Oferuje i świadczy kompleksowe usługi dotyczące bankowości prywatnej, firmowej, korporacyjnej oraz detalicznej. mBank gwarantuje również swoim klientom strategię odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju, a także przestrzeganie ścisłej polityki informacyjnej, zgodnej z zapisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej.

Kursy walut innych banków


24.08.2016 13:14
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000