Bank Crédit Agricole

Logo Bank Bank Crédit AgricolePolski oddział Crédit Agricole należy do francuskiej sieci bankowej, która z czasem przekształciła się w międzynarodową grupę bankową. W Polsce Credit Agricole Bank funkcjonuje jako bank detaliczny, skierowany przede wszystkim do obsługi klienta indywidualnego oraz przedsiębiorstw. Jego główna siedziba mieści się we Wrocławiu.

Początki Banku Świętokrzyskiego S.A.

Bank Credit Agricole ma swoje początki w roku 1991. Otwarto wówczas nieduży Bank Świętokrzyski S.A, umiejscowiony w Kielcach i obejmujący również ich okolice. Kilka miesięcy później we Wrocławiu spółka Lukas uruchomiła dział dotyczący sprzedaży ratalnej. Kilka lat później, w 1998 roku Bank Świętokrzyski został przejęty przez spółkę Lukas. Od tamtej pory zaczął on funkcjonować jako Lukas Bank Świętokrzyski S.A.

Pomimo niedużych nakładów finansowych bank starał się nie odbiegać od wyznaczanych w Polsce standardów. W 1999 roku wystartowało Centrum Telefonicznych Usług Bankowych Lukas Banku SA, a już w 2000 roku zdecydowano się umożliwić klientom obsługę konta poprzez stronę internetową, za pomocą usługi Lukas e-Bank.

Kursy walut Bank Crédit Agricole

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku Credit Agricole
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,2331 4,1132 4,2331 4,4116
USDPLN 3,8725 3,7857 3,8725 4,0603
GBPPLN 5,0361 4,8868 5,0361 5,2412
CHFPLN 4,3149 4,2245 4,3149 4,5309
Załadowano 14.07.2024, godz. 02:06

Wykres kursu euro Crédit Agricole

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara Crédit Agricole

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta Crédit Agricole

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka Crédit Agricole

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Funkcjonowanie pod szyldem Lukas Banku

Przejęcie spółki Lukas S.A. przez Credit Agricole nastąpiło w 2001 roku. Dokonana została również zmiana nazwy banku na Lukas Bank SA, a siedziba główna została przeniesiona z Kielc do Wrocławia. W wyniku tych działań bank zaczął powoli zyskiwać popularność oraz uznanie w Polsce, przedstawiając klientom atrakcyjne umowy i stawiając na ciągły rozwój linii biznesowej firm reprezentujących grupę.

Wśród wielu atrakcji uruchomiono również pierwszą „ruchomą” placówkę bankową – Luskamobil. Odnotowany został znaczny wzrost popularności kart kredytowych. Rozpoczęto również uruchomienie programu lojalnościowego, który oferował klientom gwarancję zwrotu części wpłat w konkretnych sklepach.

Polski bank Credit Agricole

Ze względu na formalną przynależność do grupy Credit Agricole, zdecydowano się dokonać zmiany nazwy banku oraz jego całkowitego rebrandingu. Od 24 września 2011 roku Lukas Bank zaczął oficjalnie funkcjonować jako Credit Agricole bank Polska S.A.
Bank posiada usługi dla klientów indywidualnych, małych i średnich firm, a także przedsiębiorstw i rolników. Udziela kredytów i oferuje utrzymywanie rachunków bankowych.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 18.09.2016,  12:00