Bank BGŻ BNP Paribas

Bank BGŻ BNP Paribas jest bankiem uniwersalnym, który powstał w wyniku fuzji dwóch istniejących na rynku polskim instytucji – BNP Paribas oraz Banku BGŻ.

Początki francuskiego giganta bankowego

BGŻ BNP PARIBAS, kursy walut, Ekantor.pl, kantor internetowy
Logo BNP Paribas

Francuski bank uniwersalny BNP Paribas początek swojej działalności datuje na 2000 rok, kiedy to bank Paribas połączył się z Banque Nationale de Paris (BNP). Jego główna siedziba znajduje się w Paryżu. Pod względem kapitału wypuszczonego na giełdzie, jest to największy bank w strefie euro.

Zanim Państwowy Bank BNP połączył się z Paribas, był już owocem fuzji dwóch innych instytucji finansowych BNCI (Banque Nationale du Commerce et de l’Industrie) i CNEP (Comptoir National d’Escompte de Paris). Ich wzajemne połączenie nastąpiło w 1966 roku, a niecałe 30 lat później, powstały w ten sposób nowy bank przeszedł gruntowną prywatyzację. Ostatecznie, po wygraniu walki giełdowej z Société Générale, bank BNP na stałe połączył się z Paribas w 1999 roku.

Start banku BNP Paribas w Polsce

BNP Paribas współpracuje z wieloma państwami Unii Europejskiej, w tym również z Polską. Rodzimy oddział uniwersalnego banku BNP Paribas powstał w 2008 roku, w wyniku połączenia francuskiego Dominet Banku z belgijskim Fortis Bankiem. W ten sposób narodził się Bank Paribas Fortis, który zaczął budzić coraz większe zainteresowanie na polskim rynku.

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła w 2010 roku zgodę na zakup aktywów klientów należących do polskiego oddziału BNP Paribas, a także przejęcie wszystkich zobowiązań i umów im podlegających. Dzięki temu w 2011 roku ostatecznie powrócono do nazwy znanej później jako BNP Paribas.

Połączenie BNP Paribas z Bankiem BGŻ

W wyniku nabycia przez BNP Paribas pakietu większościowego polskiego Banku Gospodarki Żywności od holenderskiego udziałowca, w 2013 roku zarządy obu banków rozpoczęły początkowe rozmowy mające na celu ustalenie ewentualnego połączenia swoich instytucji bankowych. Udało się korzystnie uzgodnić ostateczne warunki fuzji i wstępne działania przygotowawcze rozpoczęto w 2014 roku.

W celu uzyskania znacznie niższego opodatkowania, całość kapitału należącego do banku BNP Paribas została przekazana Bankowi BGŻ. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie zwiększył się również majątek całościowy Banku BGŻ, który wzrósł z 56.138.764 PLN do kwoty 84.238.318 PLN. Legalnie sfinalizowana fuzja zaczęła prawnie obowiązywać w kwietniu 2015 roku i od tamtej pory Bank BGŻ oraz bank BNP Paribas funkcjonują pod jedną nazwą – Bank BGŻ BNP Paribas, z główną siedzibą w Warszawie.

Kursy walut BGŻ BNP Paribas

Silna pozycja Banku BGŻ BNP Paribas

W wyniku korzystnej dla obu banków fuzji, działalność BGŻ BNP Paribas stale rozwija się w wielu interesujących kierunkach, a bank coraz aktywniej zaznacza swoją obecność na naszym rynku.

Bank BGŻ BNP Paribas przejmuje najlepsze funkcje i zalety swoich macierzystych banków. Dzięki obecności udziałów banku BNP Paribas, zwiększa swój prestiż spowodowany potęgą i profesjonalizmem francuskiego właściciela. Jednocześnie stale korzysta ze sprawdzonych atutów Banku BGŻ – wielu lat tradycji, zaufania klientów, oferty zawierającej w sobie zarówno typowe umowy rachunkowe, jak i wiele korzystnych działań podejmowanych względem małych przedsiębiorstw oraz rolnictwa.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!

Data: 31.08.2016,  13:42