BOŚ Bank

Bank Ochrony Środowiska

Powstały w 1991 roku Bank Ochrony Środowiska jest bankiem uniwersalnym. Wśród właścicieli akcji banku prym wiedzie Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, do którego należy znaczna część udziałów. Od 1997 roku akcje Banku Ochrony Środowiska są również obecne na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Obecnie BOS posiada ok. 251 tys. klientów.

Kursy walut BOŚ Bank

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku BOŚ Bank
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,2855 4,1658 4,2855 4,4558
USDPLN 3,9972 3,9169 3,9972 4,1879
GBPPLN 4,9829 4,8316 4,9829 5,1706
CHFPLN 4,3690 4,3905 4,3690 4,4905
Załadowano 23.04.2024, godz. 18:10

Wykres kursu euro BOŚ Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara BOŚ Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta BOŚ Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka BOŚ Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wyjątkowa oferta Banku Ochrony Środowiska

Logo Boś Bank
Logo Boś Bank

BOŚ zasługuje na szczególną uwagę, ponieważ jest bankiem specjalizującym się we wspieraniu wielu różnych przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Jest również patronem finansowym wielu innych akcji zajmujących się ekologią i uświadamianiem społeczeństwa na jej temat. Swoje usługi oferuje klientom indywidualnym oraz przedsiębiorstwom.

W przeciwieństwie do wielu innych polskich instytucji finansowych, Bank Ochrony Środowiska jest w stanie zaoferować kredyty preferencyjne na przedsięwzięcia proekologiczne, np. dotyczące zwiększenia budżetu innych organizacji, których celem jest ochrona środowiska na konkretnym terenie.

Bank oferuje również kredyty przeznaczone na termomodernizację terenów wiejskich i rozbudowanie obiektów tamtejszej użyteczności publicznej. Dotyczy to między innymi instalacji gazowych i elektryczności, a także sensownego gospodarowania agroturystyką i wspieraniem naturalnych rezerwatów.

Jako jedyny polski bank, BOŚ oferuje również specjalne umowy na zakup sadzonek roślin, biomasę oraz wiele usprawnień sanitarnych i opłacalne pożyczki na zakup i montaż sprzętów przeznaczonych do zwiększenia i poszerzenia zasobów ochrony środowiska naturalnego. Dzięki temu bank przyczynia się bezpośrednio do uzdatniania i oszczędzania wody oraz energii elektrycznej, odpowiedniego zagospodarowania odpadów oraz oczyszczania ścieków, a także utrzymuje ciągłość wzrostu roślin w naturalnym środowisku. Pomaga w ten sposób wielu małym firmom przyczyniającym się w jakiś sposób do ochrony przyrody, którym oferuje atrakcyjne, darmowe konta przez określony w umowie czas

Dla klientów biznesowych Bank Ochrony Środowiska ma również wiele ofert dotyczących uzyskiwania dofinansowania z funduszy Unii Europejskiej, o które starają się samorządy i przedsiębiorstwa zajmujące się ochroną środowiska. Jest również współorganizatorem wielu konkursów, warsztatów oraz seminariów dotyczących ekologii, które są finansowane także przez bank.

Stała pomoc środowisku przy jednoczesnej wygodzie klientów

Od początków powstania, BOŚ przez cały czas swojego funkcjonowania rozwija się w wielu kierunkach. W 2009 roku powstała specjalna fundacja, która aktywnie współpracuje z lokalnymi społecznościami, a jej celem jest poszerzanie świadomości ekologicznej i zbieranie dodatkowych środków mających na celu propagowanie ochrony środowiska oraz finansowanie przedsięwzięć.sprzyjających temu zagadnieniu.

Bank Ochrony Środowiska pełni zarówno funkcję instytucji finansowej, jak i ekologicznej. Pozwala swoim klientom indywidualnych otwierać lokaty oparte na atrakcyjnych umowach, jednocześnie finansując i dbając o właściwy kierunek rozwoju swojej fundacji, a przedstawiając opłacalne oferty dla przedsiębiorstw i mikroprzedsiębiorstw pilnuje, aby dodatkowe koszty przeznaczone były na ochronę wielu zagrożonych gatunków zwierząt oraz rozpowszechnianie ekologii i przeciwdziałanie postępującej biodegradacji.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 01.09.2016,  10:34