ING Bank Śląski

Logo ING Bank Śląski ING Bank Śląski powstał w 2001 r. w wyniku połączenia Banku Śląskiego z warszawskim oddziałem ING Bank N.V. Aby podkreślić międzynarodowy charakter instytucji – w logo zrezygnowano z dodawania przymiotnika „śląski”.

Historia Grupy ING

Grupa ING jest znaną, międzynarodową instytucją finansową. Została założona w Holandii na początku lat 90. XX wieku i od tamtej pory z powodzeniem działa w sektorze bankowym na całym świecie. Zajmuje się również ubezpieczeniami i inwestycjami. ING należy do najpotężniejszych grup tego typu w całej Europie. Siedziba główna Grupy ING znajduje się w Amsterdamie. Jej akcje obecne są również na giełdach w Nowym Jorku, Brukseli, Frankfurcie i Paryżu. Posiada ponad 85 milionów użytkowników, do których poza klientami indywidualnymi, należą również rozmaite instytucje i korporacje z ponad 50. krajów.

ING Bank Śląski w Polsce

Początki polskiego oddziału ING sięgają schyłku poprzedniego ustroju, kiedy to w 1988 roku, podczas podzielenia struktur NBP uruchomiono Bank Śląski. Dwa lata później został spółką aukcyjną, w wyniku przekształcenia z banku państwowego, a w 1994 wystartował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatecznie w 2001 roku doszło do połączenia Banku Śląskiego oraz ING, a bank zaczął działać pod wspólną nazwą ING Bank Śląski.

Kursy walut ING Bank Śląski

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku ING Bank Śląski
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,3555 4,1961 4,3555 4,5003
USDPLN 4,0633 3,9083 4,0633 4,1917
GBPPLN 5,1602 4,9839 5,1602 5,3453
CHFPLN 4,5467 4,3719 4,5467 4,6889
Załadowano 14.06.2024, godz. 19:53

Wykres kursu euro ING Bank Śląski

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara ING Bank Śląski

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta ING Bank Śląski

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka ING Bank Śląski

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Cechy i oferta ING Bank Śląskiego

Najważniejszym akcjonariuszem ING Banku Śląskiego pozostaje ING Bank N.V., do którego należy znaczna część udziałów. Bank oferuje usługi zarówno dla klientów detalicznych, jak i korporacyjnych. Posiada placówki oraz rozbudowaną sieć bankomatów (w tym zbliżeniowych) na terenie całego kraju. Dostarcza także usługi związane z bankowością internetową i mobilną.

Nagrody i wyróżnienia dla ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski należy do najbardziej prestiżowych i docenianych polskich instytucji finansowych. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień przyznawanych przez najlepsze pisma branżowe oraz plebiscyty organizowane przez krajowe i zagraniczne organizacje zajmujące się bankowością. Nagradzani są również prezesi

ING Banku Śląskiego i jego współpracownicy.

W samym roku 2016 bank zdobył m. in. pierwsze miejsce w rankingu rachunków dla dużych firm, przygotowanym przez portal TotalMoney.pl; zwycięstwo w konkursie Lamparty 2016 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych; wygraną w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznes; a także pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2016” w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową. ING Bank Śląski zdobył również główną nagrodę i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2015 roku, w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC, uzyskując także wyróżnienia w innych kategoriach.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 08.09.2016,  09:18