ING Bank Śląski

Logo ING Bank Śląski ING Bank Śląski powstał w 2001 r. w wyniku połączenia Banku Śląskiego z warszawskim oddziałem ING Bank N.V. Aby podkreślić międzynarodowy charakter instytucji – w logo zrezygnowano z dodawania przymiotnika „śląski”.

Historia Grupy ING

Grupa ING jest znaną, międzynarodową instytucją finansową. Została założona w Holandii na początku lat 90. XX wieku i od tamtej pory z powodzeniem działa w sektorze bankowym na całym świecie. Zajmuje się również ubezpieczeniami i inwestycjami. ING należy do najpotężniejszych grup tego typu w całej Europie. Siedziba główna Grupy ING znajduje się w Amsterdamie. Jej akcje obecne są również na giełdach w Nowym Jorku, Brukseli, Frankfurcie i Paryżu. Posiada ponad 85 milionów użytkowników, do których poza klientami indywidualnymi, należą również rozmaite instytucje i korporacje z ponad 50. krajów.

ING Bank Śląski w Polsce

Początki polskiego oddziału ING sięgają schyłku poprzedniego ustroju, kiedy to w 1988 roku, podczas podzielenia struktur NBP uruchomiono Bank Śląski. Dwa lata później został spółką aukcyjną, w wyniku przekształcenia z banku państwowego, a w 1994 wystartował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatecznie w 2001 roku doszło do połączenia Banku Śląskiego oraz ING, a bank zaczął działać pod wspólną nazwą ING Bank Śląski.

Kursy walut ING Bank Śląski

 

Cechy i oferta ING Bank Śląskiego

Najważniejszym akcjonariuszem ING Banku Śląskiego pozostaje ING Bank N.V., do którego należy znaczna część udziałów. Bank oferuje usługi zarówno dla klientów detalicznych, jak i korporacyjnych. Posiada placówki oraz rozbudowaną sieć bankomatów (w tym zbliżeniowych) na terenie całego kraju. Dostarcza także usługi związane z bankowością internetową i mobilną.

Nagrody i wyróżnienia dla ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski należy do najbardziej prestiżowych i docenianych polskich instytucji finansowych. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień przyznawanych przez najlepsze pisma branżowe oraz plebiscyty organizowane przez krajowe i zagraniczne organizacje zajmujące się bankowością. Nagradzani są również prezesi

ING Banku Śląskiego i jego współpracownicy.

W samym roku 2016 bank zdobył m. in. pierwsze miejsce w rankingu rachunków dla dużych firm, przygotowanym przez portal TotalMoney.pl; zwycięstwo w konkursie Lamparty 2016 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych; wygraną w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznes; a także pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2016” w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową. ING Bank Śląski zdobył również główną nagrodę i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2015 roku, w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC, uzyskując także wyróżnienia w innych kategoriach.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!

Data: 08.09.2016,  09:18