2016 – rok, który zaskoczył wszystkich [Podsumowanie walutowe]

Mijający rok 2016 nie okazał się dobrym czasem dla polskiej waluty. Ogólnoświatowe wydarzenia podbiły awersję do ryzykownych aktywów, a napływające w tym czasie informacje z kraju nie pozwalały polskiej walucie ... Czytaj całość
KNF - Komisja Nadzoru Finansowego

Komisja Nadzoru Finansowego – poznaj instytucję, która dba o Twoje bezpieczeństwo

Nie da się ukryć - banki nie są instytucjami charytatywnymi i chcą odnosić jak największe zyski. Skutkiem tego nie zawsze dostatecznie dbają o bezpieczeństwo swoich klientów, a nawet dopuszczają się ... Czytaj całość

ING Bank Śląski


Historia Banku Śląskiego

Grupa ING jest znaną, międzynarodową instytucją finansową. Została założona w Holandii na początku lat 90. XX wieku i od tamtej pory z powodzeniem działa w sektorze bankowym na całym świecie. Zajmuje się również ubezpieczeniami i inwestycjami. ING należy do najpotężniejszych grup tego typu w całej Europie. Siedziba główna Grupy ING znajduje się w Amsterdamie. Jej akcje obecne są również na giełdach w Nowym Jorku, Brukseli, Frankfurcie i Paryżu. Posiada ponad 85 milionów użytkowników, do których poza klientami indywidualnymi, należą również rozmaite instytucje i korporacje z ponad 50. krajów.

Logo ING Bank ŚląskiPoczątki polskiego oddziału ING sięgają schyłku poprzedniego ustroju, kiedy to w 1988 roku, podczas podzielenia struktur NBP uruchomiono Bank Śląski. Dwa lata później został spółką aukcyjną, w wyniku przekształcenia z banku państwowego, a w 1994 wystartował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Ostatecznie w 2001 roku ING Bank N.V., będący wówczas polskim odłamem ING i posiadający status największego inwestora Banku Śląskiego, został z nim połączony. Od tamtej pory bank działa pod wspólną nazwą ING Bank Śląski.

Cechy i oferta ING Bank Śląskiego

Najważniejszym akcjonariuszem ING Banku Śląskiego pozostaje ING Bank N.V., do którego należy 75% udziałów. Oprócz niego właścicielem 6,05% jest AVIVA Otwarty Fundusz Emerytalny, a 18,95% akcji przysługuje pozostałym inwestorom giełdowym. Wartość kapitału akcyjnego w ING Banku Śląskim wynosi 130,1 mln zł.
ING Bank Śląsk posiada 4,15 mln klientów detalicznych i ponad 44,2 tys. klientów korporacyjnych. Obecnie utworzono ponad 390 placówek banku we wszystkich województwach, a do dyspozycji klientów oddano 1133 bankomatów, w tym ponad 787 zbliżeniowych.

Bank jest również uczestnikiem spółek zależnych. Należy do nich ING Commercial Finance, w ramach której od 1994 roku świadczone są kompleksowe usługi faktoringowe, zawierające transakcje zagraniczne, oferując dostęp do rozwiązań sprawdzonych na światowych rynkach.

Usługi najlepiej sprawdzające się w warunkach lokalnych, oferowane są do przedsiębiorców i korporacji. Od 1996 roku działa również ING Lease, oparty na finansowaniu ruchomości i nieruchomości. Na uwagę zasługuje indywidualne podejście do każdego klienta oraz atrakcyjne warunki współpracy. Produkty kierowane są zarówno do dużych i średnich firm.

Nagrody i wyróżnienia dla ING Banku Śląskiego

ING Bank Śląski należy do najbardziej prestiżowych i docenianych polskich instytucji finansowych. Na swoim koncie ma wiele nagród i wyróżnień przyznawanych przez najlepsze pisma branżowe oraz plebiscyty organizowane przez krajowe i zagraniczne organizacje zajmujące się bankowością. Nagradzani są również prezesi

ING Banku Śląskiego i jego współpracownicy.

W samym roku 2016 bank zdobył m. in. pierwsze miejsce w rankingu rachunków dla dużych firm, przygotowanym przez portal TotalMoney.pl; zwycięstwo w konkursie Lamparty 2016 wyróżniającym najlepsze kreacje marek bankowych; wygraną w rankingu rachunków maklerskich przygotowanym przez redakcję Pulsu Biznes; a także pierwsze miejsce w rankingu „Najlepszy Bank 2016” w konkursie organizowanym przez Gazetę Bankową. ING Bank Śląski zdobył również główną nagrodę i tytuł Gwiazdy Bankowości przyznawaną za całokształt działalności w 2015 roku, w rankingu przygotowanym przez Dziennik Gazetę Prawną oraz PWC, uzyskując także wyróżnienia w innych kategoriach.


08.09.2016 02:58
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000