Deutsche Bank Polska

Deutsche Bank jest jedną z najpotężniejszych instytucji finansowych na świecie. Zajmuje się obsługą osób fizycznych, przedsiębiorstw oraz prowadzi działalność inwestycyjną.

Deutsche Bank

Logo Deutsche BankDeutsche Bank ostał założony w Berlinie, w 1870 roku przez Adelberta Delbrucka i Ludwiga Bambergera, którzy specjalizowali się w obsługach finansowych handlu zagranicznego. Bardzo szybko Deutsche Bank osiągnął sukces i uruchomił mnóstwo filii na całym świecie.

Polska siedziba banku mieści się w Warszawie. Deutsche Bank Polska jest uniwersalnym bankiem komercyjnym, zajmującym się kierowaniem swojej oferty do klientów indywidualnych, korporacyjnych, biznesowych oraz instytucjonalnych. Specjalizacją banku jest doradztwo dotyczące finansowaniu udziałów kapitałowych, wprowadzaniu na giełdę, pozyskiwania kapitału oraz emisji akcji i pożyczek finansowych.

Historia rozpoczęcia działalności Deutsche Bank Polska

W latach 90-tych spółka działała na terenie Polski w dwóch osobnych instytucjach. Deutsche Bank Polska SA powstał jako pierwszy oddział Deutsche Banku w Polsce, w Warszawie w 1995 roku. Zajmował się bankowością korporacyjną i inwestycyjną, która interesowała przede wszystkim małe i duże przedsiębiorstwa, koncerny międzynarodowe oraz instytucje finansowe. Drugi bank, Deutsche Bank PBC SA został uruchomiony w 2001 roku w wyniku współpracy Deutsche Bank Polska S.A z Bankiem Współpracy Regionalnej S.A.

Zarząd Deutsche Bank AG we Frankfurcie zadecydował o utworzeniu silnego banku uniwersalnego, trafiającego do wszystkich grup zainteresowanych klientów. W ten sposób, w 2012 roku rozpoczęto realizację połączenia polskich oddziałów Deutsche Banku, która została sfinalizowana kilka miesięcy później. Oficjalnie Deutsche Bank Polska S.A powstały z dwóch polskich oddziałów, rozpoczął swoją działalność 31 stycznia 2014 roku.

Oferta Deutsche Banku

Usługi Deutsche Bank Polska charakteryzują się wyspecjalizowanym targetem, do którego są kierowane. Deutsche Bank Polska przygotowuje ofertę przede wszystkim z myślą o największych firmach międzynarodowych i krajowych.

Obecnie polski oddział posiada placówki w całym kraju. Klienci biznesowi oraz indywidualni liczyć mogą na atrakcyjne rachunki rozliczeniowe oraz oszczędnościowe, gwarantując przy tym wygodę transakcji dokonywanych za pomocą specjalnych kart płatniczych. W ofercie banku zwraca uwagę konkurencyjność oprocentowania depozytów dostarczonych przez klientów, w tym również wiele funduszy, produktów strukturyzowanych oraz rozwiązań emerytalnych, a także opłacalnym kredytów predysponowanych dla każdego klienta banku.

Nagrody i Wyróżnienia

Posiadający utwierdzoną przez markę znanej grupy, Deutsche Bank Polska jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. Otrzymał m. in. serię najważniejszych wyróżnień w kategorii „Best Investment Bank In Poland” czterokrotnie. W 2012 przysługiwał mu tytuł Najlepszego Banku Inwestycyjnego w Europie Środkowej i Wschodniej. Deutsche Bank Polska znajduje się również wśród najlepszych banków dla „Klientów Private Banking” ogłaszanych przez prestiżowy magazyn Forbes. W 2015 roku został również „Najlepszym Bankiem Małym i Średnim” w konkursie Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń oraz ma silną pozycję na liście „50 Największych Banków w Polsce” przedstawianej przez miesięcznik BANK.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 26.06.2016,  10:12