Losowe wpisy

dolar, euro za 5 złotych

Euro i dolar powyżej 5 złotych? Wszystko jest możliwe

Ostatnie zachowanie polskiej waluty nie napawa optymizmem. Cena dolara osiągnęła najwyższy od 14 lat poziom, a kurs franka straszy kredytobiorców. Złoty nie radzi sobie również w parze z Read more

RODO, zmiany, przepisy, prawo, Ekantor.pl

Szef sprawdzi e-mail i prześwietli rozmowy – nadchodzą zmiany w prawie

Telefon komórkowy, komunikator, poczta elektroniczna oraz samochód służbowy będą mogły być monitorowane przez przedsiębiorców w celu sprawdzenia, czy pracownicy odpowiednio wykorzystują czas pracy. Takie prawo wynikać ma z projektu ustawy Read more

Bank BPH


Początki Banku Przemysłowo-Handlowego (BPH)

Bank BPH SA jest popularnym ogólnopolskim bankiem uniwersalnym. Jego główna siedziba znajduje się w Gdańsku. Ma on również swoje warte odnotowania, duże oddziały w Warszawie oraz Krakowie.
Jego obecna forma powstała w wyniku podzielenia poprzedniej wersji banku BPH, który posiadał bardzo intensywny system przydzielania kredytów oraz notował się bardzo wysoko pod względem ogólnej ilości aktywów, depozytu, kapitału własnego oraz przychodów netto i brutto. Podział został oficjalnie zarejestrowany w listopadzie 2007 roku.

Jednak Bank Przemysłowo-Handlowy ma swój początek już w 1989 roku, jako wynik podzielenia struktur NBP. Już w 1995 roku akcje powstałego w ten sposób banku pojawiły się na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W następnym dziesięcioleciu udało się utrzymywać Globalne Kwity Depozytowe Banku BPH również na londyńskiej giełdzie, odnotowując dobre wyniki.

 

 

Kursy walut Bank BPH

WalutaBank BPH kupnoekantor.pl kupnoBank BPH sprzedażekantor.pl sprzedaż
4.10974.27704.45214.3283
3.47833.65303.76823.7002
3.59253.67203.68463.7228
4.88444.9340
Czas danych: 24/05/2018 godzina 00:08
"Kupno" - Bank lub ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę, im wyższa cena tym lepiej dla Ciebie.
"Sprzedaż" - Bank lub ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę, im niższa cena tym lepiej dla Ciebie.

Działania Banku BPH w nowym tysiącleciu

Właśnie w szczytowym okresie po roku 2000, Bank Przemysłowo-Handlowy utrzymywał swoją silną pozycję ogólnopolskiego banku uniwersalnego. Pod jego skrzydłami otworzono ponad 500 placówek we wszystkich polskich województwach, do których udało się uzyskać ponad 2,6 miliona klientów. Wśród nich byli zarówno klienci detaliczni, jak i instytucjonalni. Bank oferował atrakcyjne kredyty, depozyty oraz rozliczenia dla dużych przedsiębiorstw, w tym również powiązanych z międzynarodowym rynkiem. Posiadał atrakcyjne oferty także dla małych i średnich firm oraz klientów indywidualnych z jednostki sektora publicznego.

Już wtedy Bank NBP cechował się nowoczesnym stylem świadczenia swoich usług. Oprócz tradycyjnej obsługi w placówkach bankowych z powodzeniem wdrążano usługi podlegające dystrybucji przede wszystkim poprzez media elektroniczne, w tym również internet. Po uruchomieniu nowej grupy kapitałowej, których część podmiotów stanowiło dodatkowe uzupełnienie oferty prezentowanej przez bank, otworzył się on na reprezentowanie usług leasingowych, ubezpieczeniowych oraz pomagał w zarządzaniu aktywów. Pierwszą w Polsce spółką zależną, która dzięki Bankowi Przemysłowo-Handlowemu rozpoczęła działalność hipoteczną został HypoVereinsbank Bank Hipoteczny SA.

Fuzja z Bankiem Pekao SA i udział General Electric Company

Listopadem 2005 roku Grupa Unicredit należąca do działu inwestycji strategicznych reprezentowanych przez Bank Pekao SA, w celu przeprowadzenia fuzji z Bankiem NBP, przejęła Grupę HVB, która była inwestorem strategicznym tego drugiego. Pomimo obaw ze strony Polskiego rządu o uruchomienie tak dużego banku, Komisja Europejska doprowadziła do fuzji obu banków w 2006 roku. Jednak według obowiązującej umowy rządu i UniCredit, część podpisanych umów dotyczących oddziałów BPH nie podlegało fuzji; miały zachować swoją obecną nazwę i zostać nabyte przez inny bank. W 2007 roku ostatecznie zarejestrowano oficjalną fuzję banku BPH z bankiem Pekao SA.

17 czerwca 2008 roku, wielkim wydarzeniem w ciągłym rozwoju Banku Przemysłowo-Handlowego był zakup przez jedną z największych światowych korporacji – General Electric Company pakietu większościowego akcji banku, wówczas bardzo okrojonego w wyniku podzielenia. Obecnie do grupy kapitałowej należą BPH Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych SA oraz BPH PBK Zarządzanie Funduszami Sp. z o.o, a głównym akcjonariuszem pozostaje Electric Company w odłamie grupy kapitałowej o nazwie GE Money.

Kursy walut innych banków


02.09.2016 14:17
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000