Alior Bank

Debiut Alior Banku w Polsce

logo-alior-bank
Logo Alior Bank

Alior Bank rozpoczął swoją działalność na polskim rynku w listopadzie 2008 roku dzięki inwestycji włoskiej grupy Carlo Tassara. Początkowo filie banku znajdowały się w Poznaniu, Zamościu oraz Warszawie, natomiast w Krakowie uruchomiono zaplecze techniczne.

Bank kieruje swoją ofertę zarówno dla klientów biznesowych, jak i indywidualnych, zapewniając bardzo zróżnicowane i dopasowane do osobistych potrzeb usługi. Charakteryzuje się nastawieniem na wykorzystywanie najnowszych technologii i wspieranie innowacji pod względem komunikacji z klientem, mających na celu ułatwiony dostęp do wszystkich funkcji dotyczących obsługi konta. Szeroką ofertę działań z poziomu panelu internetowego oraz możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, Alior Bank wprowadził jako jeden z pierwszych banków w Polsce.

Kursy walut Alior Bank

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku Alior Bank
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,3563 4,1502 4,3563 4,5427
USDPLN 4,0635 3,8692 4,0635 4,2372
GBPPLN 5,1637 4,9278 5,1637 5,3961
CHFPLN 4,5472 4,4178 4,5472 4,6500
Załadowano 15.06.2024, godz. 08:28

Wykres kursu euro Alior Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolara Alior

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funta Alior Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu franka Alior Bank

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Alior  Bank – połączenie z działalnością BPH

4 listopada 2016 roku, w wyniku fuzji, znaczna część klientów Banku BPH stała się klientami Alior Banku. Od tego momentu bank BPH obsługuje wyłącznie kredyty hipoteczne klientów indywidualnych oraz prowadzi usługi związane z ubezpieczeniem tych kredytów. Wszystkie pozostałe produkty, takie jako konta oszczędnościowo-rozliczeniowe, lokaty terminowe, kredyty konsumenckie czy karty realizowane są już pod szyldem Alior Banku, który stał się prawnym następcą Banku BPH. Połączenie działalności operacyjnej banków było kolejnym krokiem postawionym na drodze rozwoju instytucji.

Oferta Alior Banku

Alior Bank to bank uniwersalny, co oznacza że jego oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Bank posiada rozbudowaną sieć placówek, a także świadczy usługi z zakresu bankowości internetowej i mobilnej.

Alior Bank ulica Władysława IV Gdynia
Alior Bank ulica Władysława IV Gdynia – Autor: Joymaster, Źródło: Wikimedia.org

Czym Alior Bank może się pochwalić?

Wśród wielu nagród i wyróżnień, Alior Bank poszczycić może się m. in. wygraną w rankingu miesięcznika Newsweek „Przyjazny bank Newsweeka” z 2010 roku,nagrodą Orła Rzeczpospolitej dla najszybciej rozwijającego się banku na polskim rynku w 2013 roku, a także tytułem „Najlepszego europejskiego banku detalicznego 2015”, przyznawanego w konkursie „Retail Banker International”.

Alior Bank należy do instytucji objętych gwarancją otrzymania depozytu, uwarunkowaną przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. W wypadku ogłoszenia upadłości lub utraty płynności funkcjonowania banku, BFG zobowiązuje się do zwrotu i wypłaty 100 % środków o równowartości 100 000 euro, w przeliczeniu na złotówki.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 22.08.2016,  14:50