Losowe wpisy

oszczędzanie, świnka, skarbonka, bank, Ekantor.pl

Świnia czy jednak bank – poznaj sposoby oszczędzania Polaków i znajdź coś dla siebie

Pod względem oszczędzania jesteśmy w ogonku narodów Europy. Jedna trzecia Polaków nie odkłada nic na później, a połowa rodaków czuje się niepewnie finansowo. Może problem tkwi w metodach oszczędzania?   Read more

Nowy projekt ustawy frankowej zbyt łagodny dla banków

Zaprezentowany we wtorek najnowszy projekt ustawy frankowej spotkał się ze sporą falą krytyki. Jego wymiar jest łagodniejszy w skutkach dla banków, niż ten zaprezentowany w styczniu, a koszt z jakim Read more

Bank Pekao S.A.


Historia powstania Banku Pekao

pekao-sa-logoPolski bank uniwersalny Pekao powstał w 1929 roku jako komercyjny bank państwowy. Został utworzony z inicjatywy Henryka Grubera, ówczesnego Prezesa Pocztowej Kasy Oszczędnościowej. Wiązało się to z faktycznym społecznym zapotrzebowaniem na bank, który mógłby zapewnić świadczenie usług finansowych dla ośmiu milionów Polaków mieszkających za granicą.

Następstwem było więc powołanie Banku Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna przez Ministerstwo Skarbu i zapisanie go do rejestru handlowego. Wśród akcjonariuszy ówczesnego Banku Pekao znaleźli się: Bank Gospodarstwa Krajowego, Państwowy Bank Rolny oraz Pocztowa Kasa Oszczędności. Począwszy od siedzib utworzonych we Francji, w Stanach Zjednoczonych oraz Argentynie, dekadę później Bank Pekao był już obecny dla polskiej emigracji w niemal każdej stolicy.

Kursy walut Bank Pekao SA

WalutaBank Pekao SA kupnoekantor.pl kupnoBank Pekao SA sprzedażekantor.pl sprzedaż
4.17984.29614.47164.3506
3.60333.68523.85653.7339
3.66943.73123.85263.7792
4.77374.89425.10994.9442
Czas danych: 23/06/2018 godzina 10:05
"Kupno" - Bank lub ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę, im wyższa cena tym lepiej dla Ciebie.
"Sprzedaż" - Bank lub ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę, im niższa cena tym lepiej dla Ciebie.

Działalność Banku Pekao na przestrzeni dziesięcioleci

W zakończeniu drugiej wojny światowej, Bank Pekao ułatwiał polskiej emigracji kontakt i obsługę finansową z mieszkańcami Polski. W tym okresie bank uzyskał zezwolenie ówczesnego ministra finansów na otwieranie kont dewizowych dla osób będących zatrudnionymi poza granicami kraju.
W 1960 roku rozpoczęła się emisja „bonów towarowych PeKaO”, pozwalających na zakup deficytowych i zagranicznych towarów w sieciach sklepów prowadzonych bezpośrednio przez bank, Wśród oferty dla klientów indywidualnych sprzedawano m. in. samochody, materiały budowlane, urządzenia sanitarne, instalacyjne, kosmetyki, artykuły spożywcze i alkohole, a także mieszkania i ich wyposażenie. W latach 1972 roku, wraz z utworzeniem Pewexów, sieć została wyodrębniona ze struktur banku.

W 1991 roku Bank Pekao otworzył pierwsze w powojennej Polsce biuro maklerskie. Efektem tego było pojawienie się na giełdzie pierwszych spółek sprywatyzowanych. Kilka lat później w ramach sprzedaży ofercie publicznej Skarb Państwa odstąpił 15% akcji banku. Tym samym w 1998 roku nastąpiła stopniowa prywatyzacja Pekao S.A. Głównym akcjonariuszem został Europejski Bank Rozbudowy i Rozwoju, a Inwestorem strategicznym włosko-niemieckie konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A., które w 1999 roku zostało właścicielem ponad 50% akcji banku, co oznaczało, że Pekao stało się członkiem międzynarodowej grupy bankowej.

W wyniku przynależności do UniCredito Italiano Banku BPH, w 2007 roku przeprowadzono fuzję przyłączającą do Banku Pekao. Tym samym zostali mu przekazani wszyscy klienci korporacyjni BPH. W 2012 nastąpił drobny rebranding banku, z powodu sponsoringu odbywających się w tym roku czasie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, EURO 2012.

Osiągnięcia i sukcesy Banku Pekao

Działający od ponad 85 lat Bank Pekao przez okres swojego funkcjonowania wyrobił sobie renomę doskonałej marki. Obecnie posiada ponad 1000 uruchomionych oddziałów działających na terenie całego kraju, wspieranych przez 1700 bankomatów do dyspozycji klientów.

Grupa kapitałowa banku obejmuje Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, fundusz emerytalny, dwa domy maklerskie oraz spółki dotyczące faktoringu i leasingu.

Bank Pekao jest laureatem wielu wyróżnień i nagród przyznawanych przez ekspertów zajmujących się relacjonowaniem aktualnych wydarzeń bankowych w specjalistycznych pismach branżowych oraz w internecie. Ma na swoim koncie m. in. tytuł Złotego Bankiera w dziedzinie innowacji, tytuł „Most innovative Bank in CEE & CIS” od magazynu EMEA Finance oraz pierwsze miejsce w rankingu rozwiązań mobilnych według serwisu Bankier.pl.

Kursy walut innych banków


07.09.2016 04:37
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000