Raiffeisen Bank International

Raiffeisen Bank International. jest polskim bankiem komercyjnym, należącym do austriackiej grupy Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB).

Debiut grupy Raiffeisen na polskim rynku

Powstały w początkach lat 90. XX wieku, był jednym z pierwszych polskich banków oferujących usługi operowane na kapitale zagranicznym. Było to podejście nowatorskie i podyktowane zbliżającym się okresem upowszechnienia demokracji oraz symbolizującym wolnorynkowe przemiany nadchodzące w kraju.

Raiffeisen Bank International_finalPierwsza strategia banku polegała na wspieraniu rozwoju najbardziej opłacalnych przedsiębiorstw oraz oferowaniu swoich usług zamożnym klientom. Pozwoliło to na stopniowe rozwinięcie oferty usługowej i wprowadzenie banku do czołówki polskiej bankowości. Zakres segmentów rynku finansowego, w których funkcjonować zaczął Raiffeisen Bank Polska, powiększył się o obsługę leasingu, faktoringu, wymianę walutową oraz płatności mobilne.

Kursy walut Raiffeisen Bank International

Porównanie kursu Ekantor.pl z kursem banku Raiffeisen Bank International
Waluta Ekantor.pl kupuje od Ciebie walutę Bank kupuje od Ciebie walutę Ekantor.pl sprzedaje Tobie walutę Bank sprzedaje Tobie walutę
EURPLN 4,2408 4,0563 4,2408 4,4778
USDPLN 3,8916 3,7416 3,8916 4,1156
GBPPLN 4,9527 4,7362 4,9527 5,2106
CHFPLN 4,2665 4,2275 4,2665 4,4363
Załadowano 19.05.2024, godz. 01:47

Wykres kursu euro Raiffeisen Bank International

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu dolar Raiffeisen Bank International

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu frank Raiffeisen Bank International

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Wykres kursu funt Raiffeisen Bank International

Wystąpił nieoczekiwany błąd podczas ładowania danych. Proszę spróbować ponownie później.
Kurs ekantor.pl
Kurs banku

Rozwój i zwiększenie oferty banku Raiffeisen Bank International

W 2012 roku, w wyniku spełnienia wszystkich wymagań prawnych dotyczących całkowitego przejęcia akcji Polbanku EFG S.A, nowym właścicielem instytucji został Raiffeisen Bank Polska, znany od tamtej pory jako Raiffeisen Polbank. Dwa lata później bank znalazł się na ósmym miejscu pod względem wielkości aktywów w Polsce.

Obecnie Raiffeisen  oferuje szeroki zakres usług bankowych dla klientów indywidualnych oraz przedstawicieli firm i korporacji. Dla posiadaczy rachunków udostępnia opcję transakcji dokonywanych za pomocą obsługi telefonicznej. Bank posiada również system obsługi elektronicznej, do którego dostęp możliwy jest za pomocą internetu. Najczęstszymi klientami Raiffeisen Bank International są przede wszystkim osoby fizyczne oraz średnie i nieduże firmy. Bank posiada także ofertę atrakcyjnych produktów przeznaczona dla dużych przedsiębiorstw.

Nagrody i wyróżnienia dla banku Raiffeisen Bank International

W ciągu ponad 20 lat swojej działalności na polskim rynku Raiffeisen Bank Internacional zdobył wiele wyróżnień i prestiżowych tytułów, ustanawianych przez pisma eksperckie i branżowe serwisy internetowe dotyczące dziedziny finansów. W 2006 roku zajął 1 miejsce w rankingu Gazety Bankowej na Najlepszy Bank oraz zwyciężył w rankingu tygodnika Newsweek Polska „Przyjazny Bank Newsweeka”. Otrzymał także pierwszą pozycję w rankingu Gazety Bankowej na Najlepszy Bank roku 2006 i Godło Promocyjne „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” z 3 Złotymi Gwiazdami w dziewiątej edycji tego konkursu.

2010 rok przyniósł tytuł „Najlepszego banku dla małych i średnich przedsiębiorstw” i statuetkę „Róża bez kolców 2009” przyznawaną przez miesięcznik Home&Market, natomiast w przeciągu ostatnich pięciu lat Raiffeisen może się pochwalić m.in. tytułem „Najlepszego Banku dla Firm” w prestiżowym rankingu miesięcznika Forbes w latach 2011 i 2012, Godłem promocyjnym w XV edycji konkursu „Bank Przyjazny dla Przedsiębiorców” oraz „Laurem Klienta – Lider Dekady” za usługi faktoringowe w 2014 roku. W 2016 roku otrzymał a także nagrodę  Złotego Bankiera.

Kursy walut innych banków

Porównaj kurs walut Ekantor.pl z kursem w Twoim banku

Ekantor.pl
0,00 Kurs: 0,0000

Wymieniając pieniądze jednorazwo w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00

Wymieniając co miesiąc w ciągu roku w Ekantor.pl zyskujesz:

0,00
Zacznij oszczędzać już dziś!
Data: 13.09.2016,  12:21