KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Wymiana walut – czy fiskus może się o nią upomnieć?

Wszystko, co w życiu piękne, musi być opodatkowane. Nie inaczej jest z wymianą walut. 30 kwietnia upłynął czas składania deklaracji PIT i niestety część podatników zapomniała uwzględnić w swoim zeznaniu Read more
biznesplan, firma, rozpoczęcie działalności, finanse, przedsiębiorstwo, Ekantor.pl

Jak napisać dobry biznesplan?

Otwierasz firmę? Masz pomysł, pieniądze, ludzi i rozpoznanie rynku? W zasadzie możesz startować, ale brakuje konkretów. Potrzebujesz zatem biznesplanu - czegoś, co w przejrzysty sposób określi kierunek działania. Zobacz do Read more

Dolar – waluta Hongkongu


Czym wyróżnia się dolar hongkoński?

Oficjalną nazwa Hongkongu brzmi Specjalny Region Aministracyjny Chińskiej Republiki Ludowej Hongkong. Znajduje się on na wschodnim wybrzeżu Chin. Jego walutą jest dolar hongkoński (HKD), a symbolem HK$.

Historia dolarów hongkońskich

Jeszcze w 1841 roku w Hongkongu nie było lokalnej waluty. W 1863 roku w Londynie powstały zastępcze monety, które były wykorzystywane przez społeczeństwo zamieszkujące Hongkong. Były one utrzymane w systemie dolara. Z kolei w trakcie japońskiej okupacji używaną walutą przez ludność stały się oczywiście jeny. Niedawno bo w 1972 roku dolar hongkoński został zrównany do poziomu dolara amerykańskiego. Z dniem 18 maja 2005 roku ta waluta otrzymała nową wartość i było to: 1 HK$=7,75$.

Czym wyróżniają się banknoty z Hongkongu?

Przed informacjami związanymi z banknotami, warto uzmysłowić sobie, że na walutę Hongkongu składają się również monety. Mowa tutaj następujących nominałach: $0.1, $0.2, $0.5, $1, $2, $5, $10 dolarów. W codzienny obiegu można natknąć się na banknoty o następujących wartościach: $10, $20, $50, $100, $500 oraz $1,000. Kwestia związana z nominałem $10 jest dość nietypowa, gdyż tak naprawdę w użytku można znaleźć zarówno monetę o tym nominale, jak i banknot. Mimo, że rząd nie drukuje już owego banknotu i wycofał je.

Ciekawostki na temat dolarów hongkońskich.

Nie tylko ciekawostką, ale również bardzo ważną informacją jest to, że miało miejsce istotne porozumienie między rządami Wielkiej Brytanii a Chinami, które orzekło, że Hongkong będzie miał pełną autonomię związaną z emisją pieniądza. Tym samym nawet fakt, iż został on przyłączony do Chin, niczego nie zmienia w tej sprawie. Z tej okazji powstały też specjalne monety z chińskimi motywami kulturowymi. Do tego z każdej strony szczególnie uwydatniona została data 1997, kiedy to Hongkong stał się częścią Chin.


Zobacz inne waluty:


04.05.2017 12:37
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000