KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 


Newsletter


 

Losowe wpisy

Wakacje z dzieckiem

10 miejsc w Europie na wakacje z dzieckiem. Gdzie jechać?

Wakacje z dzieckiem są sporym wyzwaniem dla rodziców. Problemy pojawiają się już na początku planowania. Gdzie jechać, aby zapewnić dzieciom rozrywkę, wypoczynek i moc niezapomnianych wrażeń?   Lipiec w tym ... Czytaj całość
Problemy banków

Banki podniosły opłaty. Teraz zwrócą pieniądze?

Wraz z początkiem roku szereg banków zaczął informować o zmianach w dotychczasowych tabelach opłat i prowizji. Sposób komunikacji mógł jednak budzić wątpliwości klientów. Jak się okazuje wątpliwości w tej kwestii ... Czytaj całość

FED


FED (ang. Federal Reserve System) – System Rezerwy Federalnej. Jest to Bank Centralny Stanów Zjednoczonych, który zaczął funkcjonować w 1914 r. Struktura Fedu jest dostosowana do federalnego systemu państwowego USA. W jego skład wchodzi Federalny Komitet Otwartego Rynku, Rada Gubernatorów mająca siedzibę w Waszyngtonie oraz 12 banków Regionalnych Systemu Rezerw Federalnych.

Funkcje Fedu są zbliżone do tych, które spełniają banki centralne w innych krajach rozwiniętych. Obecnie do najważniejszych zadań należy:

 • kształtowanie i realizacja polityki pieniężnej (monetarnej);
 • nadzór nad funkcjonowaniem banków;
 • utrzymanie stabilności systemu finansowego oraz ograniczenie ryzyka systemowego mogącego wystąpić na rynku finansowym;
 • zapewnienie obsługi finansowej instytucji depozytowych i rządu oraz sprawnego systemu płatniczego w kraju.

Polityka pieniężna to działania podejmowane przez bank centralny w celu oddziaływania na dostępność i koszt pieniądza w gospodarce. Celem Fed jest efektywne wspieranie pełnego zatrudnienia, stabilnych cen oraz umiarkowanych długoterminowych stóp procentowych. Stabilne ceny są tu traktowane jako niezbędny warunek osiągnięcia trwałego wysokiego wzrostu gospodarczego.


15.06.2015 23:11
Udostępnij:


Tagi: , , , ,



 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000