KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o rezerwach walutowych

Kryzysy finansowe są trwale wpisane w krajobraz krajowego rynku pieniężnego. Mogą wpłynąć na niego czynniki zewnętrzne (źle sterowana polityka finansowa czy niewydolność systemu finansowego) oraz wewnętrzne (cykl koniunkturalny). Nawet najbardziej ... Czytaj całość
frank szwajcarki - ekantor.pl

Kredyty walutowe. Kto pomoże frankowiczom?

Sytuacja kredytobiorców, którzy zdecydowali się na pożyczkę we frankach szwajcarskich wciąż wzbudza wiele emocji zarówno po stronie samych zainteresowanych, banków, jak i osób postronnych. Słowna potyczka na argumenty ... Czytaj całość

Frank – waluta Rwandy


Rwanda RWF frank

Frank rwandyjski jest oficjalną jednostką pieniężną Rwandy. Jednego franka rwandyjskiego podzielić można na 100 centymów. Waluta oznaczana jest międzynarodowym kodem RWF.

Historia waluty rwandyjskiej

Frank stał się walutą Rwandy w 1916 roku, kiedy Belgia przejęła terytorium niemieckie oraz zamieniła niemiecką rupię na belgijskiego franka. Rwanda używała belgijskiego franka do 1960 roku oraz rozpoczęła wydawanie franka rwandyjskiego w 1964 roku. W 1969 r. wprowadzono pierwsze aluminiowe monety 1-frankowe, a rok później wypuszczono również 2 i pół-frankówki. W przyszłości planowane jest uruchomienie nowej standardowej waluty, nowoczesnego szylinga wschodnioafrykańskiego. Ma on obowiązywać w pięciu krajach Afryki Wschodniej. Emisją waluty zajmuje się centralny Narodowy Bank Rwandy.

Banknoty i monety rwandyjskie

Obecnie w Rwandzie obowiązują monety o nominałach 1, 2, 5, 10, 20, 50, 100 franków oraz banknoty o wartości 500, 1000, 2000, 5000 franków. Prowizoryczne banknoty pojawiły się na rynku rwandyjskim w latach 60-tych i z czasem zyskiwały coraz bardziej dopracowaną formę. Obecnie na awersach banknotów znajdują się motywy świadczące o rozwoju gospodarczym, kulturowym oraz intelektualnym kraju. Grafiki przedstawiają m.in. Narodowe Muzeum Rwandy, goryla w Parku Narodowym Wulkanów czy studentów korzystających z nowoczesnych komputerów. Rewersy również ozdobione są symbolami związanymi z Rwandą. Na projektach uwzględniono m.in. ziarna kawy, pasące się krowy czy tradycyjne rwandyjskie kosze.


Zobacz inne waluty:


13.10.2017 10:22
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000