Ignis – wszystko, co musisz wiedzieć o IGNIS

Co to jest Ignis?

Ignis jest pierwszym łańcuchem pochodnym platformy finansowej Ardora, która opiera się na blockchainie. Ardor to blok następnej generacji, który umożliwia dodawanie tak zwanych łańcuchów potomnych. Działa jako łańcuch nadrzędny, który przetwarza transakcje za pomocą mechanizmu proof-of-stak. Zapewnia on bezpieczeństwo oraz skalowalność podstawowym łańcuchom potomnym. W transakcjach łańcuchów dziecięcych należności są wypłacane w tokenach natywnych, dzięki czemu użytkownicy nie muszą posiadać jednostek Ardora. W systemach tego typu istnieją różne łańcuchy potomne, które mogą posiadać wszystkie lub tylko niektóre z cech łańcuchów macierzystych. Dzięki temu użytkownicy mogą po prostu prowadzić jedno konto, posiadając na nim salda różnych łańcuchów potomnych.

IGNIS – historia?

O uruchomieniu projektu powiadomiła społeczność zagraniczna giełda kryptowalut Bitterex. Jelurida (firma będąca właścicielem Ardora i Ignisa) zdecydowała się zatrzymać 6% wszystkich żetonów i sprzeda 44% społeczności. Jak ogłoszono później, pozostałe 50% tokenów zostanie przekazane właścicielowi NXT. Sprzedaż monet Ignis rozpoczęła się 5 sierpnia 2017 roku. Została rozłożona na pięciu różnych partii, które można było kupić w różnych okresach za rożne kwoty. Aby otrzymać IGNIS, należało w dniu 28 grudnia 2017 roku dysponować na koncie Bitterex kryptowalutą NXT. Za każdy posiadany 1 NXT użytkownik otrzymał 0,5 IGNIS. Uruchomienie projektu zostało zaplanowane na 1 stycznia 2018 roku. Ignis jest pierwszym łańcuchem potomnym w Blockchain Ardora, który posiada wszystkie dostępne funkcje NXT, a także zawiera dodatkowe ulepszenia macierzystego systemu.

Najważniejsze cechy Ignis

Technologia Ardora i Ignisa jest bardzo obiecująca, ponieważ żaden inny projekt nie wykorzystuje jednocześnie funkcji łańcucha macierzystego i podrzędnego. Na dodatek za jego realizacją stoi duża i doświadczona społeczność. Łańcuchy potomne Ardora to stosunkowo nowa technologia, która nie przedstawia podejść łańcuchów bocznych (takich jak Lisk czy Rootstock). Transakcje między łańcuchami można łatwo przeprowadzić, ponieważ są ściśle zintegrowane z systemem macierzystym Ardora. Ignis jest jego pierwszą siecią potomną, a zarazem jedynym łańcuchem tego typu działającym całkowicie legalnie oraz bez żadnych ograniczeń. Za pośrednictwem ekosystemu nadrzędnego lub podrzędnego tokeny i zasoby można wymieniać bezpośrednio między łańcuchami.

Ile kosztuje Ignis?

Do tej pory NXT jest najbardziej udanym ICO opartym na jego zysku w cenie tokena. Wynika to z bardzo niskiego poziomu finansowania (22 BTC, o wartości około 15 000 USD w listopadzie 2013). Projekt pozostaje bardzo silny po różnych zmianach w strukturze zespołu, a także przy niekorzystnych warunkach rynkowych. Jest jednym z najstarszych i wciąż istniejących projektów kryptowalut, dzięki czemu posiada dużą społeczność chętną do kontynuowania projektu Ignis. W tej chwili widać już duży wzrost jego cen. Ilość całkowita monet Ardor wynosi 1 Miliard, a cena jednej z nich to 20 centrów. Obecnie sieć wyceniona jest na około 200 milionów USD. W ciągu najbliższych lat ma szansę dotrzeć do pierwszej piątki pod względem kapitalizacji.

IGNIS – co jeszcze musisz wiedzieć?

Ze względu na dużą różnicę w cenie ICO dla różnych partii, możliwa jest niemal natychmiastowa wyprzedaż pierwszej partii IGNIS. Zainteresowani inwestorzy zdecydowali się wysłać NXT tak szybko jak to możliwe, aby mieć pewny udział w zyskach. Prawdopodobnie cena spadnie do pewnego poziomu, ponieważ nie wszyscy kupujący zdołali dostać się do pierwszej partii IGNIS i będą chętniej sprzedawać swoje NXT. Daje to możliwość oczekiwania na korzystniejsze warunki, aby kupić drugie tokeny partii po cenie końcowej, która jest co najmniej bliższa cenie pierwszej partii. Ten proces może funkcjonować, aż sprzedana zostanie ostatnia partia. Aktualnie kryptowaluta Ignis nie jest obecnie dostępna na żadnej z giełd polskich, jednak problem ten można rozwiązać poprzez założenie darmowego w jednej z giełd zagranicznych.

Data: 17.02.2018,  00:00