Losowe wpisy

plaża, morze, wakacje, urlop, podróże, Ekantor.pl

Wakacje w Polsce czy za granicą – co się bardziej opłaca?

Duma narodowa każe stwierdzić, że najlepsze są wakacje w kraju. Po co pchać się do jakiś Chorwacji, skoro też mamy morze? W czym gorsze są Tatry od Alp albo Pirenejów? Read more

Jak wybrać konto walutowe? Wszystko, co musisz wiedzieć

Planujesz podróże zagraniczne, odbierasz wypłatę w innej walucie albo spłacasz kredyt we frankach? Przyda Ci się zatem konto walutowe. Sprawdź, w czym możesz wybierać i na co warto zwracać uwagę. Read more

Kantor Cieszyn


Położony tuż przy granicy polsko-czeskiej Cieszyn jest miastem atrakcyjnym zarówno ze względu na swoją wartość historyczną, ale również kulturalną i handlową. Licznie organizowane festiwale sprawiają, że każdego roku do Cieszyna przybywają tłumy turystów – w tym również zagranicznych. Ze względu na lokalizację miasto to stanowi również ważny punkt transportowy Europy. To wszystko sprawia, że Cieszyn to miasto gdzie powstają kantory wymiany walut.

Handel wspiera wymianę walut

Położony przy granicy polsko-czeskiej Cieszyn jest miastem nastawionym przede wszystkim na handel oraz usługi, które przyciągają konsumentów zza południowej granicy kraju. Także mieszkańcy Cieszyna chętnie podróżują do Czech. Taki przepływ osób sprawia, że w mieście tym wzrasta konkurencyjność kantorów wymiany walut. Kantory wymiany walut w dużej mierze rozlokowane są w sąsiedztwie ulicy Granicznej. Kantory w Cieszynie zabiegają nie tylko o indywidualnych klientów, ale również chcą zachęcić do wymiany walut firmy transportowe. Z tego tytułu kantory w Cieszynie w swojej ofercie mają zarówno euro, jak i czeską koronę.

Miasto festiwali sprzyja kantorom

Kantory w Cieszynie obok podstawowych walut, takich jak euro, dolar, frank szwajcarski oraz funt, zajmują się również wymianą takich walut, jak czeska korona, forint węgierski oraz kuna chorwacka. Jest to związane z organizowanymi w Cieszynie festiwalami, na które każdego roku przybywają nie tylko rodacy, ale również Czesi, Słowacy czy Węgrzy. To tutaj odbywa się Międzynarodowy Festiwal Teatralny „BEZ GRANIC”, Przegląd Filmowy „Kino Na Granicy”, Festiwal Filmowy „Wakacyjne Kadry” czy Festiwal Muzyki Wokalnej „Viva il canto”. Bogate podłoże kulturalne Cieszyna wspiera kantory wymiany walut. W tym stosunkowo niedużym mieście znalezienie kantoru nie sprawia problemów. A poświęcając chwilę na porównanie ofert poszczególnych kantorów można wybrać najtańszy kurs danej waluty.

Atrakcyjność Cieszyna wynika w dużej mierze z jego położenia. Miasto stanowi ważny punkt na mapie transportowej Europy ze względu na przejście graniczne pomiędzy Polską, a Czechami. To sprawia, że jest to miasto, w którym licznie powstają kantory wymiany walut. Ich rozwój jednak w dużej mierze wspierają sami mieszkańcy, ponieważ organizowane festiwale oraz bogate zaplecze handlowe przyciąga do Cieszyna wielu turystów.

Mapa kantorów w Cieszynie


02.02.2017 09:12
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000