Kantor Radom

Kantor w Radomiu

Jeszcze kilkanaście lat temu każdy z mieszkańców znał rozmieszczenie kantorów w Radomiu – wyjeżdżając za granicę konieczna była osobista wycieczka w celu wymiany odpowiedniej ilości gotówki, co było czasami mało opłacalne pod względem ekonomicznym oraz mało bezpieczne w przypadku dużych wymian.

Kantory w Radomiu?

Dzisiaj pomimo istnienia wciąż wielu kantorów w Radomiu, coraz częściej wykorzystuje się możliwość wymiany walut online – czy to na internetowych giełdach walut, czy też za pośrednictwem internetowych kantorów. W ten sposób eliminowane są niemal wszystkie wady kantorów stacjonarnych w Radomiu:
– brak możliwości dokonywania dużych wymian od ręki,
– brak bezpieczeństwa przed transakcją i po niej – konieczność dostarczenia i odbioru gotówki „w kieszeni”,
– brak możliwości negocjowania cen i konieczność akceptacji cen ustalonych przez kantory.

Niewielkie wymiany?

Co prawda kantory stacjonarne w żaden sposób nie znikają z mapy Radomia i co jakiś czas możemy obserwować przybywanie tego typu punktów, to jednak powinniśmy je raczej traktować jako miejsce stosunkowo niewielkich wymian gotówkowych dokonywanych na chwilę przed wyjazdem – jeżeli nie mamy już czasu na transakcje internetowe. Warto przed każdą wymianą przeliczyć dokładnie ile możemy zaoszczędzić podczas wymian w Internecie przy pomocy kalkulatora walut.

Mapa kantorów w Radomiu

Data: 01.02.2016,  00:00