Kantor Warszawa

Polacy stają się coraz bardziej otwarci na podróże. Chętniej korzystamy z ofert wycieczek, a zagraniczne podróże w celach służbowych stały się codziennością. Za każdym razem staramy się jednak, aby nasz wyjazd był komfortowy i aby wydatki za mocno nie obciążyły portfela. Jednym ze sposobów jest znalezienie kantoru wymiany walut, który zaoferuje korzystną cenę. Tym sposobem można zaoszczędzić m.in. na kursie franka, kursie dolara, euro, czy funta.

Kantory wymiany walut Warszawa

W samej Warszawie liczba kantorów wymiany walut jest ogromna. Największe nasycenie kantorów, w tym także kantorów całodobowych, znajduje się w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów. Często jednak okazuje się, że ceny walut w tych kantorach są o wiele wyższe, niż w przypadku kantorów znajdujących się na obrzeżach.

Całodobowy kantor na lotnisku – czy to się opłaca?

Spoglądając na mapę rozmieszczenia kantorów w Warszawie, wydawać by się mogło, że duże natężenie kantorów wymiany walut będzie w okolicach Okęcia. W końcu to tam każdego dnia krąży bardzo duża ilość obcokrajowców, czy Polaków czekających na wylot, w związku z czym jest popyt na całodobowe kantory. Ludzie są już jednak wyczuleni, że wymiana walut w takim miejscu może się okazać wyjątkowo mało opłacalna, dlatego często decydują się skorzystać z usług kantoru w centrum Warszawy.

Konkurencyjność kantorów w centrum Warszawy

Kantor Warszawa, Wola, MokotówNajwięcej kantorów wymiany walut zostało rozmieszczonych w śródmieściu. Grono potencjalnych odbiorców oraz duża konkurencyjność wśród kantorów w centrum Warszawy może sprawić, że kursy wymiany walut będą tam bardziej atrakcyjne, niż w innych dzielnicach Warszawy. Dla porównania kurs franka szwajcarskiego w dwóch kantorach w centrum Warszawy przy jednej ulicy może się różnić kwotą 0,01, w przypadku kursu dolara różnica ta wyniesie 0,002. Niestety dla klientów szukających korzystnej ceny zakupu walut dużym utrudnieniem jest dojazd do kantorów w centrum Warszawy. Zakorkowane ulice oraz brak miejsc parkingowych szybko sprawiają, że poszukiwanie kantoru wymiany walut w centrum Warszawy staje się pracą czasochłonną i często nieprzynoszącą wymiernych korzyści. Może się bowiem okazać, że zaoszczędzone na kursie wymiany walut pieniądze zostaną wydane na paliwo oraz dojazd.

Kantory na Mokotowie, Ursynowie i Ochocie

Całodobowe kantory wymiany walut możemy spotkać również w dzielnicach sąsiadujących bezpośrednio z lotniskiem. Mając lot z Okęcia można spróbować skorzystać z kantorów Mokotowa, kantorów na Ochocie oraz kantorów Ursynowa. Zasada jest jednak ta sama. Im większe natężenie kantorów przy jednej ulicy, tym większa konkurencyjność, a ceny wymiany walut niższe. Wśród kantorów znajdujących się na obrzeżach Mokotowa różnica za kurs dolara może wynosić 0,031, natomiast biorąc pod uwagę kurs franka różnica może sięgać 0,055.

Ekantor.pl – całodobowy kantor z niskimi kursami

Czy zatem jedynym sposobem na zaoszczędzenie gotówki przed wyjazdem jest podróż po wszystkich dzielnicach Warszawy? Na szczęście nie. Dzięki internetowemu kantorowi wymiany walut ekantor.pl można w szybki i bezpieczny sposób wymienić waluty, a kurs dolara czy franka okazuje się o wiele korzystniejszy, niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Transakcji na ekantor.pl można dokonywać z dowolnego miejsca i tak naprawdę jedynym warunkiem jest dostęp do internetu oraz konta walutowego. W ten sposób można bezpiecznie i opłacalnie wymienić waluty nie zważając na lokalizację.

Data: 04.07.2016,  00:00