Losowe wpisy

tankowanie, paliwo, opłata, Ekantor.pl

Paliwo będzie droższe. Rząd szykuje “opłatę emisyjną”

8 groszy netto - tyle do każdego litra benzyny i oleju napędowego, być może już niedługo, będą musieli doliczyć kierowcy. “Opłata emisyjna” to nowy pomysł rządu Mateusza Morawieckiego. Pieniądze mają Read more
Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic Read more

Kantor Warszawa


Polacy stają się coraz bardziej otwarci na podróże. Chętniej korzystamy z ofert wycieczek, a zagraniczne podróże w celach służbowych stały się codziennością. Za każdym razem staramy się jednak, aby nasz wyjazd był komfortowy i aby wydatki za mocno nie obciążyły portfela. Jednym ze sposobów jest znalezienie kantoru wymiany walut, który zaoferuje korzystną cenę. Tym sposobem można zaoszczędzić m.in. na kursie franka, kursie dolara, euro, czy funta.

Kantory wymiany walut Warszawa

W samej Warszawie liczba kantorów wymiany walut jest ogromna. Największe nasycenie kantorów, w tym także kantorów całodobowych, znajduje się w miejscach tłumnie odwiedzanych przez turystów. Często jednak okazuje się, że ceny walut w tych kantorach są o wiele wyższe, niż w przypadku kantorów znajdujących się na obrzeżach.

Całodobowy kantor na lotnisku – czy to się opłaca?

Spoglądając na mapę rozmieszczenia kantorów w Warszawie, wydawać by się mogło, że duże natężenie kantorów wymiany walut będzie w okolicach Okęcia. W końcu to tam każdego dnia krąży bardzo duża ilość obcokrajowców, czy Polaków czekających na wylot, w związku z czym jest popyt na całodobowe kantory. Ludzie są już jednak wyczuleni, że wymiana walut w takim miejscu może się okazać wyjątkowo mało opłacalna, dlatego często decydują się skorzystać z usług kantoru w centrum Warszawy.

Konkurencyjność kantorów w centrum Warszawy

Kantor Warszawa, Wola, MokotówNajwięcej kantorów wymiany walut zostało rozmieszczonych w śródmieściu. Grono potencjalnych odbiorców oraz duża konkurencyjność wśród kantorów w centrum Warszawy może sprawić, że kursy wymiany walut będą tam bardziej atrakcyjne, niż w innych dzielnicach Warszawy. Dla porównania kurs franka szwajcarskiego w dwóch kantorach w centrum Warszawy przy jednej ulicy może się różnić kwotą 0,01, w przypadku kursu dolara różnica ta wyniesie 0,002. Niestety dla klientów szukających korzystnej ceny zakupu walut dużym utrudnieniem jest dojazd do kantorów w centrum Warszawy. Zakorkowane ulice oraz brak miejsc parkingowych szybko sprawiają, że poszukiwanie kantoru wymiany walut w centrum Warszawy staje się pracą czasochłonną i często nieprzynoszącą wymiernych korzyści. Może się bowiem okazać, że zaoszczędzone na kursie wymiany walut pieniądze zostaną wydane na paliwo oraz dojazd.

Kantory na Mokotowie, Ursynowie i Ochocie

Całodobowe kantory wymiany walut możemy spotkać również w dzielnicach sąsiadujących bezpośrednio z lotniskiem. Mając lot z Okęcia można spróbować skorzystać z kantorów Mokotowa, kantorów na Ochocie oraz kantorów Ursynowa. Zasada jest jednak ta sama. Im większe natężenie kantorów przy jednej ulicy, tym większa konkurencyjność, a ceny wymiany walut niższe. Wśród kantorów znajdujących się na obrzeżach Mokotowa różnica za kurs dolara może wynosić 0,031, natomiast biorąc pod uwagę kurs franka różnica może sięgać 0,055.

Ekantor.pl – całodobowy kantor z niskimi kursami

Czy zatem jedynym sposobem na zaoszczędzenie gotówki przed wyjazdem jest podróż po wszystkich dzielnicach Warszawy? Na szczęście nie. Dzięki internetowemu kantorowi wymiany walut ekantor.pl można w szybki i bezpieczny sposób wymienić waluty, a kurs dolara czy franka okazuje się o wiele korzystniejszy, niż w przypadku kantorów stacjonarnych. Transakcji na ekantor.pl można dokonywać z dowolnego miejsca i tak naprawdę jedynym warunkiem jest dostęp do internetu oraz konta walutowego. W ten sposób można bezpiecznie i opłacalnie wymienić waluty nie zważając na lokalizację.


04.07.2016 13:48
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!