Losowe wpisy

Expose Ministra Spraw Zagranicznych. Polska zostanie na tonącym statku?

Minister Spraw Zagranicznych w trakcie dzisiejszego expose zauważył, że jednym z najtrudniejszych wyzwań nadchodzących miesięcy będzie przyszłość Unii Europejskiej, której aktualne położenie jest niezwykle trudne. Głównym celem rządu będzie zatem Read more
jakość, produkt, zakupy, sklep internetowy, sklep stacjonarny, Ekantor.pl

Jakość jakości nierówna – czyli jak kupować by dostać to, czego oczekujesz?

Zakupy XXI wieku przypominają grę strategiczną, w której konsument startuje z gorszej pozycji. Chcąc wyjść na prowadzenie, musi wykazać się umiejętnością czytania etykiet, rozszyfrowywania promocji, porównywania cen a także odpowiednią Read more

Kantor Zielona Góra


Zielona Góra to jedno z największych miast na zachodzie polski, które od granicy niemieckiej dzieli nieco ponad 60km. Liczne atrakcje, malownicze położenie i wydarzenia takie jak coroczne święto Winobrania przyciągają każdego roku do Zielonej Góry coraz większą liczbę zagranicznych turystów, a i mieszańcy nie bronią się przed podróżami czy to w celu wypoczynkowym, czy służbowym. Czy w związku z tym z łatwością można wymienić w Zielonej Górze waluty?

Niekoniecznie.

Kantory wymiany walut w Zielonej Górze

Mimo, że Zielona Góra zajmuje wysoką pozycję wśród największych miast w Polsce, a jej atrybuty są doceniane przez turystów, to jednak ilość kantorów wymiany walut w Zielonej Górze nie jest duża. Największego zagęszczenia kantorów można spodziewać się w centrum Zielonej Góry. Niestety wiele z tych kantorów nie prowadzi strony internetowej, w związku z czym osoby chcące porównać aktualny kurs walut muszą osobiście wybrać się do miasta. Czasochłonność tego zajęcia i trudność z pozostawieniem samochodu sprawia, że wielu mieszkańców chcąc wymienić waluty decyduje się na kupno walut dopiero na granicy. Innym, wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem, jest zakup walut za pomocą kantoru internetowego, którego ceny wymiany walut mogą okazać się korzystniejsze niż w przypadku stacjonarnego kantoru.

Problemy z wymianą walut w Zielonej Górze

Podejmując próbę porównania ceny walut kantorów w Zielonej Górze za pomocą wyszukiwarki internetowej, trzeba się liczyć z tym, że niewiele kantorów decyduje się na prowadzenie strony, a co za tym idzie na bieżące informowanie o aktualnym kursie walut. W związku z czym decyzja o wymianie walut w danym kantorze podejmowana jest spontanicznie lub wiąże się z utratą cennego czasu. Dodatkowo część kantorów rozmieszczona jest w centrach handlowych, oddalonych od centrum Zielonej Góry, przez co do ceny waluty należy doliczyć koszty paliwa lub biletu autobusowego.

Kurs wymiany walut oraz wymiana walut online

Kantor Zielona Góra. Stacjonarny i online

Źródło Wikipedia, Autor: Julo

Mnogość problemów, które czekają na chcących wymienić waluty w kantorach w Zielonej Górze sprawia, że mieszkańcy coraz chętniej decydują się na wymianę walut w kantorze internetowym. Jednym z takich kantorów jest rodzimy ekantor.pl, w którym ceny kursów walut są wyjątkowo konkurencyjne. Dla porównania kurs euro w jednym ze stacjonarnych kantorów w Zielonej Górze, jest o 0,0453 wyższy niż w kantorze internetowym ekantor.pl. Różnica w kursie dolara wynosi 0,0719, a za kurs franka w tradycyjnym kantorze walutowym trzeba zapłacić 0,0498 więcej niż w ekantor.pl. Ceny walut w ekantor.pl są więc znacznie bardziej zbliżone, do rynkowych. Dodatkowym atutem opowiadającym się za korzystaniem z usług kantoru internetowego jest bezpieczeństwo transakcji. Pieniądze trafiają na konto walutowe użytkownika, dzięki czemu osoba chcąca wymienić waluty nie naraża się na niebezpieczeństwo związane z noszeniem przy sobie często dużej ilości gotówki.

Chociaż Zielona Góra jest miastem dużym i chętnie odwiedzanym przez turystów, to niestety chcąc wymienić waluty w kantorze w Zielonej Górze trzeba się liczyć z niemałymi trudnościami. Dlatego dobrze zastanowić się nad alternatywą, którą jest wymiana walut online.


05.08.2016 11:58
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!