Kantor Zielona Góra

Zielona Góra to jedno z największych miast na zachodzie polski, które od granicy niemieckiej dzieli nieco ponad 60km. Liczne atrakcje, malownicze położenie i wydarzenia takie jak coroczne święto Winobrania przyciągają każdego roku do Zielonej Góry coraz większą liczbę zagranicznych turystów, a i mieszańcy nie bronią się przed podróżami czy to w celu wypoczynkowym, czy służbowym. Czy w związku z tym z łatwością można wymienić w Zielonej Górze waluty?

Niekoniecznie.

Kantory wymiany walut w Zielonej Górze

Mimo, że Zielona Góra zajmuje wysoką pozycję wśród największych miast w Polsce, a jej atrybuty są doceniane przez turystów, to jednak ilość kantorów wymiany walut w Zielonej Górze nie jest duża. Największego zagęszczenia kantorów można spodziewać się w centrum Zielonej Góry. Niestety wiele z tych kantorów nie prowadzi strony internetowej, w związku z czym osoby chcące porównać aktualny kurs walut muszą osobiście wybrać się do miasta. Czasochłonność tego zajęcia i trudność z pozostawieniem samochodu sprawia, że wielu mieszkańców chcąc wymienić waluty decyduje się na kupno walut dopiero na granicy. Innym, wyjątkowo korzystnym rozwiązaniem, jest zakup walut za pomocą kantoru internetowego, którego ceny wymiany walut mogą okazać się korzystniejsze niż w przypadku stacjonarnego kantoru.

Problemy z wymianą walut w Zielonej Górze

Podejmując próbę porównania ceny walut kantorów w Zielonej Górze za pomocą wyszukiwarki internetowej, trzeba się liczyć z tym, że niewiele kantorów decyduje się na prowadzenie strony, a co za tym idzie na bieżące informowanie o aktualnym kursie walut. W związku z czym decyzja o wymianie walut w danym kantorze podejmowana jest spontanicznie lub wiąże się z utratą cennego czasu. Dodatkowo część kantorów rozmieszczona jest w centrach handlowych, oddalonych od centrum Zielonej Góry, przez co do ceny waluty należy doliczyć koszty paliwa lub biletu autobusowego.

Kurs wymiany walut oraz wymiana walut online

Kantor Zielona Góra. Stacjonarny i online
Źródło Wikipedia, Autor: Julo

Mnogość problemów, które czekają na chcących wymienić waluty w kantorach w Zielonej Górze sprawia, że mieszkańcy coraz chętniej decydują się na wymianę walut w kantorze internetowym. Jednym z takich kantorów jest rodzimy ekantor.pl, w którym ceny kursów walut są wyjątkowo konkurencyjne. Dla porównania kurs euro w jednym ze stacjonarnych kantorów w Zielonej Górze, jest o 0,0453 wyższy niż w kantorze internetowym ekantor.pl. Różnica w kursie dolara wynosi 0,0719, a za kurs franka w tradycyjnym kantorze walutowym trzeba zapłacić 0,0498 więcej niż w ekantor.pl. Ceny walut w ekantor.pl są więc znacznie bardziej zbliżone, do rynkowych. Dodatkowym atutem opowiadającym się za korzystaniem z usług kantoru internetowego jest bezpieczeństwo transakcji. Pieniądze trafiają na konto walutowe użytkownika, dzięki czemu osoba chcąca wymienić waluty nie naraża się na niebezpieczeństwo związane z noszeniem przy sobie często dużej ilości gotówki.

Chociaż Zielona Góra jest miastem dużym i chętnie odwiedzanym przez turystów, to niestety chcąc wymienić waluty w kantorze w Zielonej Górze trzeba się liczyć z niemałymi trudnościami. Dlatego dobrze zastanowić się nad alternatywą, którą jest wymiana walut online.

Data: 05.08.2016,  00:00