KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Mateusz Koszela, podróż, w świat z Ekantor.pl

W świat z Ekantor.pl #5: Rodzinne strony Pablo Escobara

Mateusz Koszela kontynuuje podróż po Ameryce Południowej. Tym razem odwiedził Kolumbię i Ekwador, gdzie dowiedział się co tak naprawdę można kupić za legendarne 2000 pesos, kto jest najpopularniejszym Polakiem wśród Read more
payrolls, NFP, dane, sytuacja na rynku pracy, USA, Ekantor.pl

Payrolls – dane, na które czeka świat

Amerykański wskaźnik zatrudnienia w jest publikowany każdego miesiąca przez Departament Pracy Stanów Zjednoczonych. Obrazuje nie tylko kondycję gospodarki, ale też pozwala przewidzieć zmiany na światowych rynkach.   Non-farming Read more

Peso – waluta Dominikany


Dominikana DOP peso

Peso dominikańskie to nazwa waluty Dominikany, pochodząca z hiszpańskiego (peso – „ciężar, sztuka”). Jej symbol ISO to RD$. Waluta jest wydawana przez Banco Central de la Republica Dominicana. Poziom inflacji w 2008 roku wyniósł 12,2%. 1 peso dzieli się na mniejsze nominały – 100 centavo.

Nominały peso dominikańskiego

Peso dominikańskie występuje zarówno w formie monet, jak i banknotów. Szczególną uwagę zwracają wysokie ich nominały. I tak na przykład w przypadku monet mamy do czynienia z tymi o wartości 1, 5, 10 i 25 pesos, czyli relatywnie wysokimi jak na dzisiejsze standardy. Nie inaczej ma się kwestia banknotów. W obiegu na Dominikanie występują te o nominałach 50, 100, 200, 500, a nawet 10000 i 20000 pesos. Sprawia to wiele trudności na co dzień ze względu na trudności w przeliczaniu i rozmienianiu pieniędzy.

Płatności – kwestie praktyczne dla turystów

Wybierając się na Dominikanę, turyści zastanawiają się, jak najlepiej rozporządzić pieniędzmi, to jest ile gotówki zabrać i w jakiej walucie. Oczywiście na miejscu można płacić kartami kredytowymi i debetowymi. Z powodzeniem wymienimy również na miejscu euro na pesos po korzystnym kursie. Nie ma więc potrzeby przejmowania się w przypadku, gdy w naszym kraju kantory nie będą oferowały tej waluty. Innym popularnym i często stosowanym rozwiązaniem jest zabieranie ze sobą na Dominikanę dolarów. Okazuje się bowiem, że nie tylko można je na miejscu zamienić, ale również płacić bezpośrednio w sklepach. Co prawda nie zawsze otrzymamy resztę w dolarach, jednak tak czy inaczej jest to rozwiązanie wygodne i oszczędzające turystom z całego świata nerwów, niepewności i niepotrzebnej bieganiny po kantorach w kraju.


Zobacz inne waluty:


30.03.2017 10:23
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!