KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

ekantor.pl-blockchain-co to jest- kryptowaluty-

Blockchain – co to jest?

Dynamiczny rozwój kryptowalut śledzi coraz więcej osób. Nie wszyscy zdają sobie jednak sprawę jakie technologie ożywiają wirtualne pieniądze oraz jak wielki wpływ mogą mieć one na życie przeciętnego zjadacza chleba. Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Peso – waluta Dominikany


Dominikana DOP peso

Peso dominikańskie to nazwa waluty Dominikany, pochodząca z hiszpańskiego (peso – „ciężar, sztuka”). Jej symbol ISO to RD$. Waluta jest wydawana przez Banco Central de la Republica Dominicana. Poziom inflacji w 2008 roku wyniósł 12,2%. 1 peso dzieli się na mniejsze nominały – 100 centavo.

Nominały peso dominikańskiego

Peso dominikańskie występuje zarówno w formie monet, jak i banknotów. Szczególną uwagę zwracają wysokie ich nominały. I tak na przykład w przypadku monet mamy do czynienia z tymi o wartości 1, 5, 10 i 25 pesos, czyli relatywnie wysokimi jak na dzisiejsze standardy. Nie inaczej ma się kwestia banknotów. W obiegu na Dominikanie występują te o nominałach 50, 100, 200, 500, a nawet 10000 i 20000 pesos. Sprawia to wiele trudności na co dzień ze względu na trudności w przeliczaniu i rozmienianiu pieniędzy.

Płatności – kwestie praktyczne dla turystów

Wybierając się na Dominikanę, turyści zastanawiają się, jak najlepiej rozporządzić pieniędzmi, to jest ile gotówki zabrać i w jakiej walucie. Oczywiście na miejscu można płacić kartami kredytowymi i debetowymi. Z powodzeniem wymienimy również na miejscu euro na pesos po korzystnym kursie. Nie ma więc potrzeby przejmowania się w przypadku, gdy w naszym kraju kantory nie będą oferowały tej waluty. Innym popularnym i często stosowanym rozwiązaniem jest zabieranie ze sobą na Dominikanę dolarów. Okazuje się bowiem, że nie tylko można je na miejscu zamienić, ale również płacić bezpośrednio w sklepach. Co prawda nie zawsze otrzymamy resztę w dolarach, jednak tak czy inaczej jest to rozwiązanie wygodne i oszczędzające turystom z całego świata nerwów, niepewności i niepotrzebnej bieganiny po kantorach w kraju.


Zobacz inne waluty:


30.03.2017 10:23
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000