KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

Lotto

Rekordowa „szóstka” w loterii

W czwartkowym losowaniu Lotto padła rekordowa “szóstka”. Szczęśliwiec, który obstawił zwycięskie liczby wzbogacił się o ponad 36 mln złotych. Jest to najwyższa wygrana w historii tej gry.   Rekordowa pula ... Czytaj całość
bank

Banki walczą o pieniądze. Mają do tego odpowiednie narzędzie

Banki nie pozostają bierne w walce z dłużnikami. Po zlikwidowaniu bankowego tytułu egzekucyjnego pojawił się nowy sposób na to, by mogły one odzyskać należności od klientów - mowa o sądowym ... Czytaj całość

Rupia – waluta Indonezji


Rupia indonezyjska – podstawowe informacje o walucie indonezji

Rupia indonezyjska to oficjalna waluta Indonezji od 17 sierpnia 1949 roku, a więc momentu kiedy Indonezja odzyskała całkowicie niepodległość uniezależniając się spod wpływów holenderskich.

Waluta indonezyjska występuje w monetach – najmniejszej o wartości 1, poprzez 25, 50, 100, 200 i 500, aż po największą czyli 1000 rupii. W obiegu funkcjonują również banknoty – od najmniejszego w wysokości 1000 rupii, poprzez 5 000, 10 000, 20 000, 50 000, aż po największy nominał wynoszący 100 000 rupii.

Rupia indonezyjska należy współcześnie do dziesięciu najbardziej bezwartościowych  walut świata. Jeden dolar amerykański jest wart 12 336 rupii.

Kilka faktów i ciekawostek o rupii indonezyjskiej

Bank Indonezji rozpoczął emisję znaków pieniężnych w 1958 roku. Większość banknotów zawiera wizerunek godła państwa – czyli złotego orła Garuda, który swój rodowód posiada od średniowiecznego smoka, łączącego cechy przypisywane różnym innym zwierzętom. Indonezyjski ptak – smok posiada wydłużony tułów, głowę ptaka z płaskim kaczym dziobem oraz łapy zakończone pazurami i skrzydła.  Symbolizuje wiarę w Boga, jedność narodu, jego siłę i demokrację.

Banknoty indonezyjskie posiadają zabezpieczenie w formie znaku wodnego oraz paska wtopionego w papier. Najnowsze typy banknotów otrzymały również dodatkowe zabezpieczenie typu recto – verso, polegające na dwustronnym pokrywaniu się oraz uzupełnianiu elementu graficznego.

Swojego rodzaju ciekawostką w Indonezji jest to, że można wwozić lub też wywozić z tego kraju walutę obcą w nieograniczonej ilości, jednak w przypadku rupii indonezyjskich istnieje limit zarówno w przywożeniu jak i w wywożeniu i wynosi 5 milionów lokalnego pieniądza. Nie ma ograniczeń co do wwozu lub wywozu obcych środków płatniczych.


Zobacz inne waluty:


03.05.2017 10:25
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000