KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

korona norweska, NOK, waluta Norwegii, Ekantor.pl

Korona norweska – ile kosztuje NOK i życie w Norwegii?

Norwegia ropą stoi. Od kiedy w 1967 roku ruszyły prace wydobywcze kraj zmienił się z protestanckiej prowincji w jedno z najdroższych państw Europy. A korona norweska trafiła do czołówki najczęściej Read more
aplikacje do nauki języków obcych -blog finansowy- ekantor.pl

TOP 7 aplikacji do nauki języka angielskiego na Android

Brak czasu, pieniędzy, motywacji… wymówek by nie uczyć się języków obcych jest wiele, jednak niemal każdy zdaje sobie sprawę, że ich znajomość jest niezbędna w dzisiejszych czasach. Z pomocą przychodzą Read more

Rupia – waluta Indonezji


Rupia indonezyjska – podstawowe informacje o walucie indonezji

Rupia indonezyjska to oficjalna waluta Indonezji od 17 sierpnia 1949 roku, a więc momentu kiedy Indonezja odzyskała całkowicie niepodległość uniezależniając się spod wpływów holenderskich.

Waluta indonezyjska występuje w monetach – najmniejszej o wartości 1, poprzez 25, 50, 100, 200 i 500, aż po największą czyli 1000 rupii. W obiegu funkcjonują również banknoty – od najmniejszego w wysokości 1000 rupii, poprzez 5 000, 10 000, 20 000, 50 000, aż po największy nominał wynoszący 100 000 rupii.

Rupia indonezyjska należy współcześnie do dziesięciu najbardziej bezwartościowych  walut świata. Jeden dolar amerykański jest wart 12 336 rupii.

Kilka faktów i ciekawostek o rupii indonezyjskiej

Bank Indonezji rozpoczął emisję znaków pieniężnych w 1958 roku. Większość banknotów zawiera wizerunek godła państwa – czyli złotego orła Garuda, który swój rodowód posiada od średniowiecznego smoka, łączącego cechy przypisywane różnym innym zwierzętom. Indonezyjski ptak – smok posiada wydłużony tułów, głowę ptaka z płaskim kaczym dziobem oraz łapy zakończone pazurami i skrzydła.  Symbolizuje wiarę w Boga, jedność narodu, jego siłę i demokrację.

Banknoty indonezyjskie posiadają zabezpieczenie w formie znaku wodnego oraz paska wtopionego w papier. Najnowsze typy banknotów otrzymały również dodatkowe zabezpieczenie typu recto – verso, polegające na dwustronnym pokrywaniu się oraz uzupełnianiu elementu graficznego.

Swojego rodzaju ciekawostką w Indonezji jest to, że można wwozić lub też wywozić z tego kraju walutę obcą w nieograniczonej ilości, jednak w przypadku rupii indonezyjskich istnieje limit zarówno w przywożeniu jak i w wywożeniu i wynosi 5 milionów lokalnego pieniądza. Nie ma ograniczeń co do wwozu lub wywozu obcych środków płatniczych.


Zobacz inne waluty:


03.05.2017 10:25
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000