Sława i pieniądze mogą przyjść same – siedzisz na kasie w markecie a tu nagle łowca talentów oferuje pracę za milion dolarów. Częściej jednak sukces to efekt ciężkiej pracy i wyrzeczeń. Zobacz, jak znani ludzie zbili fortuny i czego można się od nich nauczyć.
Mark Zuckerberg
Bez niego współczesny internet byłby zupełnie inny. Zuckerberg, twórca wszechpotężnego Facebooka, w 2008 roku został najmłodszym miliarderem świata. Odebrał przyzwoite wykształcenie wyższe, nie porzucił studiów ani ich nie zaniedbał a sukces przyszedł do niego poniekąd zasłużenie – był efektem wytrwałości i doskonałego zrozumienia potrzeb współczesnego rynku.
David Karp
Największa na świecie platforma mikroblogowa – Tumblr – to jego osobiste dzieło. Żeby w pełni poświęcić się projektowi Karp w wieku 15 lat rzucił szkołę, elitarną Bronx High School of Science, i skupił się na wymarzonym serwisie. W krótkim czasie odniósł spektakularny sukces i stał się jednym z najmłodszych miliarderów świata.
Elon Musk
W gronie wizjonerów o nieprzeciętnym charakterze nie może zabraknąć Elona Muska. Jego dokonania – od rozpoczęcia rewolucji elektrycznej w motoryzacji po programy kosmiczne – co rusz pobudzają opinię publiczną. Musk od początku był predestynowany do sukcesu. W wieku 12 lat sam napisał grę komputerową Blastar, którą sprzedał za 500$. Mając 24 lata założył firmę Zip2, którą po pięciu latach sprzedał zarabiając, bagatela, $22 mln. Jego przepis na sukces to połączenie talentu z wytrwałością oraz, co sam przyznaje – pracoholizmem. Potrafi pracować ponad 100 godzin tygodniowo.
George Foreman
Nie tylko przy klawiaturze można odnieść sukces. George Foreman to legenda boksu – brał udział w największych światowych walkach, pokonał setki przeciwników i trafił do Międzynarodowej Galerii Sław Boksu. Podobnie jak Karp porzucił szkołę w wieku 15 lat (widać ten wiek ma swoje prawa) i zajął się walką na pięści. Co ważne, po zakończeniu kariery sportowca nie spoczął na laurach i zrobił fortunę na swojej sławie.
Michael Jordan
Skoro mowa o sportowcach nie sposób pominąć najbardziej rozpoznawalnego zawodnika NBA na świecie – Michaela Jordana. On również zrobił spektakularną karierę już po opuszczeniu drużyny. Stał się przykładem niezwykłej wytrwałości – bo jako sportowiec początki miał raczej słabe. Brat go zawsze ogrywał a do szkolnej drużyny nawet go nie przyjęto. Jordan trenował jednak do upadłego i małymi krokami, od drużyny w collegu, udało mu się wspiąć na sam szczyt.
Gisele Bündchen
Jej zarobki przekraczają 25 mln USD rocznie a Dior, Dolce & Gabbana czy Versace prześcigają się w propozycjach kolejnych kampanii, w których się pokaże. Gisele Bundchen, jedna z najbardziej rozpoznawalnych supermodelek, początki swojej kariery miała jednak skromne. Mając 14 lat zamiast się uczyć pracowała w brazylijskim supermarkecie na pół etatu. To tam odkrył ją łowca talentów i w krótkim czasie jej życie uległo zupełnej przemianie, jak po dotknięciu czarodziejskiej różdżki.
James Cameron
Czasami dla osiągnięcia sukcesu trzeba wiele poświęcić. Znany reżyser miał w swoim życiu wiele ciężkich epizodów, szczególnie na początku kariery. Brakowało mu pieniędzy, mieszkał w samochodzie ale był bardzo zdeterminowany aby wyreżyserować swoje pierwsze dzieło – “Terminatora”. Żadna wytwórnia nie chciała go jednak widzieć na reżyserskim fotelu. Cameron odsprzedał więc prawa do filmu za 1$ zachowując stanowisko reżysera. Film zarobił na świecie $77 mln i otworzył Cameronowi drzwi do Hollywood.
Patti Smith
Uważana za jedną z najważniejszych kobiet w historii rocka. Jej kariera była bardzo skomplikowana i niewielu wróżyło, że osiągnie sukces. Tuż po szkole średniej poszła do pracy w fabryce samochodów żeby w ogóle związać koniec z końcem. Na studiach była kilka miesięcy po czym wyjechała do Nowego Jorku gdzie przez długi czas żyła jak bezdomna. Pierwszy nagrany singiel odbił się jednak dużym echem. Potem na pewien czas przerwała działania sceniczne z powodu śmierci kilku członków zespołu i rodziny. Nie poddała się jednak i stale tworzyła. Obecnie, mimo zaawansowanego wieku nadal, pozostaje aktywna zawodowo.
J.K. Rowling
Autorka serii o przygodach Harrego Pottera właściwie nazywa się Joanne Murray i na swój literacki debiut musiała dość długo czekać. Jej dwie wcześniejsze książki zostały odrzucone przez wydawców a Harry Potter i Kamień Filozoficzny miał być w zasadzie wprawką do większej powieści. Okazał się jednak gigantycznym sukcesem – majątek pani Rowling szacowano w 2008 roku na $1,5 mld.
Sebastian i Dominika Kulczyk
Listę sławnych i bogatych niech zamknie polskie rodzeństwo uznawane za najbogatszych ludzi w kraju. Ich fortunę szacuje się na 13,9 mld złotych. Są doskonale wykształceni, kompetentni i inteligentni dzięki czemu z powodzeniem udaje się im pomnażać majątek odziedziczony po rodzicach.
Obserwując kariery sławnych i bogatych ludzi można zauważyć jedną prawidłowość – wygrywają ci, którzy są wytrwali. Tym, którym brakuje cierpliwości pozostaje wiara we własny talent albo wygrana w lotto.
Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.