KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

upadłość polskich firm

Zwiększa się upadłość polskich firm. Sprawdź, które branże są najsilniej narażone

Przedstawione w październiku informacje na temat upadłości firm wykazały utrzymanie niepokojącego trendu, który zarysował się na początku lipca tego roku - coraz większa liczba polskich firm upada. Szczególnie narażone są Read more
Zmiany na przejściach granicznych

Szczegółowe kontrole na granicy UE

Od 7. kwietnia zmieniają się przepisy dotyczące przekraczania zewnętrznych granic UE. Podróżujący będą musieli uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dokładniejsze kontrole przełożą się na wydłużenie czasu odprawy.   Nasilające się Read more

Bitcoin Gold – wszystko, co musisz wiedzieć o BTG


Co to jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold to darmowy, otwarty system kryptowalutowy opracowywany przez niezależnych deweloperów, entuzjastów oraz innych ochotników. Kryptowaluta BTG jest tzw. twardym rozwidleniem łańcucha bitcoinowego. Hard fork tworzy nową gałąź łańcucha BitCoinów, która zawiera taką samą historię transakcji aż do rozwidlenia. Mimo, że istnieje równolegle z macierzystym łańcuchem BitCoin, tworzy całkowicie nową kryptowalutę. Bitcoin Gold jest pod wieloma względami bardzo podobny do BitCoina. Obie kryptowaluty mają taki sam czas przetwarzania transakcji, wynoszący 10 minut, a także limit maksymalnie 21 milionów monet. W związku z czym w obiegu nigdy nie będzie więcej, niż 21 milionów jednostek BTG.

BTG – historia?

Bitcoin-Gold-btgProjekt Bitcoin Gold został ogłoszony po raz pierwszy 23 października, a następnie wdrożony 12 listopada 2017 roku. Kryptowaluta wywołała sporo kontrowersji jeszcze przed wprowadzeniem jej na rynek. Nowa sieć blockchain została formalnie utworzona w październiku. Odkryto jednak, że zespół deweloperski eksploatował bloki w izolacji, ponieważ odkładał na bok pewną liczbę monet do wsparcia rozwoju. Ten ruch spotkał się z dość ostrą krytyką ze strony innych specjalistów z branży. Zespół odpowiedzialny za ten szczególny wysiłek bronił się jednak, sugerując potrzebę wprowadzenia większego zaufania na rynek kryptowalut. Twórcy byli niezmiernie wdzięczni społeczności na całym świecie, która cierpliwie testowała proces wydobywczy BTG. Dzięki temu społeczność Bitcoin Gold mogła mieć dostęp do pełnego pakietu usług już w czasie premiery. Kilka dni po uruchomieniu kryptowaluty, użytkownicy zaczęli ostatecznie oskarżać dewelopera Martina Kuvandzhieva o dodanie ukrytej opłaty eksploatacyjnej w wysokości 0,5%.

Najważniejsze cechy Bitcoin Gold

Podczas gdy BitCoin używa algorytmu SHA-256 do kopania nowych bloków i transakcji, Bitcoin Gold wykorzystuje Equihash. Oba są algorytmami typu proof-of-work, jednak użytkownicy kopiący BTC uzyskują wyraźną przewagę przy użyciu drogiego sprzętu specyficznego dla wydobycia zwanego ASIC. W przypadku Bitcoin Gold, każdy może używać do kopania powszechnie produkowanego i dostępnego sprzętu. Kryptowaluta zapewnia tym samym warunki bardziej zgodne z wizją Satoshi Nakamoto, czyli twórcy oryginalnej wersji BitCoina. Początkowa metoda dystrybucji monet Bitcoin Gold jest dokładnie taka sama, jak w przypadku Bitcoin Cash (BCH). Wszyscy posiadacze Bitcoinów, którzy posiadają klucze prywatne otrzymali Bitcoin Gold w wysokości jednej jednostki BTC równej jednej jednostce BTG. W celu dokonywania transakcji Bitcoin Gold, konieczne jest kontrolowanie prywatnego klucza BTC.

Ile kosztuje Bitcoin Gold?

Pomiędzy 8 listopada a 12 listopada 2017 roku, nagły wzrost zainteresowania Bitcoin Gold spowodował wzrost wartości 1 BTG z 154,52 USD do 452,73 USD. Każdy, kto kupił BTG przed tym skokiem i sprzedał go 12 listopada 2017 roku, osiągnął spory zysk. Cena ta szybko jednak spadła do około 125,00 dolarów. Tokeny BTG na giełdzie Bitffnex początkowo warte były nawet 2900 USD, jednak z czasem ich cena zmalała do zaledwie 50 USD. Pomimo ustabilizowania, wciąż spodziewane są nagłe ataki zmienności tej kryptowaluty. Szanse rynkowe protokołu nadal nie zostały jednoznacznie ocenione w mediach. Tworzenie na podstawie podziałów BTC nowych kryptowalut celem skorzystania ze sporej bazy użytkowników może się okazać mniej opłacalne, niż przewidzieli deweloperzy.

BTG – co jeszcze musisz wiedzieć?

Każdy bezpieczny portfel Bitcoin, który daje użytkownikowi wyłączną kontrolę kryptograficznych kluczy prywatnych, jest odpowiednią lokalizacją do przechowywania monet BTG. Niektóre portfele mogą oferować bezpośredni dostęp do jednostek, podczas gdy inne wymagają podjęcia dodatkowych kroków technicznych. Zweryfikowane portfele, które obsługują zarówno BTC, jak i BTG, zamieszczone zostały na stronie głównej Bitcoin Gold. W internecie znaleźć można także liczne przewodniki na temat pobierania BTG z najpopularniejszych portfeli, takich jak Bitcoin Core, Electrum czy Mycelium.


12.02.2018 08:36
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000