Losowe wpisy

Zakładanie konta

Jak założyć konto walutowe?

Rachunek bankowy jest obecnie standardem i posiadają go praktycznie wszyscy. Z kontem walutowym bywa już różnie - wiele osób nie zakłada go ze względu na ukryte opłaty i niepewne warunki Read more
gołębie, jastrzębie, Fed, bank centralny, polityka pieniężna, Ekantor.pl

Ptaki w polityce pieniężnej – kim są jastrzębie i gołębie?

Czasami można odnieść wrażenie, że komentatorzy finansowi specjalnie wyszukują tak barwne określenia, aby nadać trochę emocji kolejnym suchym relacjom z giełdy albo raportom Fed. Ciężko zresztą inaczej traktować nazwanie kogoś Read more

Brudne tajemnice gotówki – tysiące zarazków na jednym banknocie


Przekazywane z rąk do rąk pieniądze stały się nośnikiem nie tylko wartości, ale również zarazków. Jak się okazuje, na niektórych banknotach znajduje się nawet 26 000 kolonii bakterii – tak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie MasterCard.

 

Świadomość tego, jak niehigieniczne potrafią być pieniądze, nie jest rzeczą nową. W Anglii wierzono nawet, że mogą być one odpowiedzialne, za epidemię osadu nazębnego. Z tego powodu nierzadko poddawano je kąpielom w wodzie i occie. Dziś odkażanie monet nie jest już praktykowane, a podstawowym sposobem na to by zabezpieczyć się przed zagrożeniami jest po prostu mycie rąk.

Jak się jednak okazuje, robimy to niechętnie.

 

Pieniądze szczęście nam dają

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak pozwalają nam to szczęście osiągnąć. Trudno więc jest postrzegać je w kategorii zagrożenia. A ono jak się okazuje jest całkiem realne. Z badań wynika bowiem, że na banknotach europejskich przeciętnie można znaleźć aż 26 000 kolonii bakterii. I choć użytkownicy pieniądza mają tego świadomość, to tylko jeden na pięciu mieszkańców Europy myje ręce po kontakcie z nim. Przyczyny takiego zachowania mogą tkwić w wygodzie, ale również w pozytywnym obrazie pieniądza w społeczeństwie. W dodatku choć wiemy o znajdujących się na nich zarazkach, to trudno nam sobie wyobrazić sytuację, w której chwilowy kontakt z banknotem lub monetą, miałby przełożyć się na rozwój choroby.

 

Ekantor.pl

Pupil brudniejszy niż pieniądze

Aż 64% Europejczyków wie, że gotówka nie należy do najbardziej higienicznych przedmiotów, z którymi mamy styczność. Największa świadomość jest w Turcji oraz na Węgrzech, jednak jak się okazuje nie ma to przełożenia na częstotliwość mycia rąk. Po kontakcie z pieniędzmi z mydła i wody najprędzej skorzystają natomiast Chorwaci i Rumunii. A jak sytuacja wygląda w Polsce? 51% z nas wie, że pieniądze są brudne, jednak do łazienki uda się tylko 22% rodaków. Badanie pokazało, że na naszym kontynencie znacznie częściej umyjemy ręce po pogłaskaniu pupila, podróży publicznym środkiem transportu lub kupnie przekąski w automacie, niż po płatności przeprowadzonej gotówką.

 

Czysta wymiana walut

Jeżeli nie zawsze mamy możliwość umycia rąk, rozwiązaniem może okazać się płatność bezgotówkowa za pomocą karty lub aplikacji mobilnej. W tym przypadku mamy świadomość, że przedmiot rzadziej znajdował się w obcych rękach, ale nie należy zapominać, że telefon również stanowi potężne źródło bakterii. Niemal wszyscy ankietowani chętnie zmieniliby styl życia na bardziej higieniczny. Sposobem na to może być, między innymi korzystanie z transakcji internetowych. Wymiana walut w Ekantor.pl będzie więc bardziej higieniczna, niż ta w kantorze stacjonarnym. A czystsze pozostaną nie tylko dłonie, ale również sumienie, bo koszty wymiany okażą się znacznie niższe.

 

Jak się okazuje na banknotach znajdują się nie tylko bakterie, ale również… ślady narkotyków.


15.09.2017 13:55
Udostępnij:


Tagi: , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000