Losowe wpisy

Czy wydobywanie kryptowalut się opłaca? Niekoniecznie

Jedni widzą w nich przyszłość, drudzy - starają się przed nimi ostrzegać. Gwałtowny wzrost wartości kryptowalut w ostatnich miesiącach, przełożył się na rosnącą ilość zainteresowanych ich nabyciem. I to niekoniecznie Read more
Aplikacje dla biznesu

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I

Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak Read more

Czy rola dolara się zmieni?


Czy dolary nadal będą walutą rezerwową? Na to pytanie finansiści z wielu krajów próbują odpowiedzieć od kilku lat. Wobec eskalacji konfliktu zbrojnego na Ukrainie zostały przyspieszone działania, które mają na celu pozbawienie dolara amerykańskiego statusu waluty rezerwowej. Problem jest taki, że żadna z obecnych walut nie jest w stanie zastąpić dolara amerykańskiego.

USA gromią pomysł

sdr, dolar, dolar amerykański

Co w takiej sytuacji zrobić? Powrót do złota i jego rewaluacji oraz do walut powiązanych z tym kruszcem jest za szybki. Takie działania mogłyby doprowadzić do upadku papierowych walut i systemu finansowego, a konsekwencje byłyby dla gospodarki światowej po prostu straszne. Pooszukiwane jest więc przejściowe rozwiązanie.

Pomysłem jest SDR (Special Drawing Rights), który byłby emitowany przez MFW. Pomysł zrodził się kilka lat wstecz i został zaniechany. Obecnie wrócił na wokandę.

Sprawa nabrała tempa po 2008 roku. Wtedy pojawiły się i doszły do głosu nowe potęgi gospodarcze takie jak Chiny czy Indie. Wyrósł więc pomysł zastąpienia dolara międzynarodowym produktem, który byłby niezależny od poszczególnych krajów i zapewniał stabilizację w długim terminie. Póki co Stany Zjednoczone jako największy udziałowiec zablokowały pomysł ze względu na konsekwencje finansowe.

Co SDR oznacza z punktu widzenia inwestycyjnego

Przede wszystkim nastąpiłaby rewaluacja złota i srebra a w efekcie powrót do systemu monetarnego. Być może doszłoby do krachu na rynku długu. Rynki poniosłyby bardzo duże straty z stratami w sektorze finansowym. Zmieniłoby się także podejście zwykłego Kowalskiego, który musiałby zmienić kurs na oszczędności. Problem byłby z wymiana walut. A na tym straciłyby kantory i kantory online.


19.10.2015 05:10
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000