Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?
29 lutego 2016,  00:00

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z usług kantoru. Jeszcze kilka lat temu oznaczało to odwiedziny w jednym ze stacjonarnych kantorów. Obecnie z powodzeniem może to zastąpić dobry internetowy kantor, których zresztą w sieci pojawia się coraz więcej. Jakie są różnice między kantorami internetowymi a stacjonarnymi?

Gotówka czy przelew?

Najważniejsza różnica pomiędzy kantorami stacjonarnymi oraz internetowymi uwarunkowana jest historycznie. Stacjonarne placówki zawsze bowiem wymieniały gotówkę. Nie zmienia się to również dzisiaj, choć są kantory oferujące wykonanie przelewów jest to jednak nikły procent usług. Zaś internet, z racji swojej funkcjonalności oferuje nam przelewy na konto. Wybór kantoru powinien więc zależeć od tego czy potrzebujemy pieniędzy w gotówce (co przydaje się na przykład na wakacjach), czy też wystarczy nam przelew np. na spłatę raty kredytu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że korzystanie z usług stacjonarnego kantoru wiąże się z zagrożeniami. Nie da się bowiem ukryć, że chodzenie po mieście z dużą ilością gotówki nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że większość osób wybiera możliwość załatwienia swoich spraw bez wychodzenia z domu w internecie.

Konkurencyjność po stronie internetu

Nie da się ukryć, że odwiedzając stacjonarny kantor musimy poświęcić całkiem sporo czasu na dojechanie do niego czy stanie w kolejce. Skorzystanie z internetowych usług nie wymaga żadnego wysiłku. Poza tym w sieci o wiele łatwiej znaleźć najbardziej konkurencyjną ofertę, ponieważ kantorów jest więcej i znacznie szybciej możemy odwiedzić je wszystkie. Nie da się więc zaprzeczyć, że to kantory internetowe są przyszłością. Świadczyć może o tym chociażby stale rosnąca liczba osób, które korzysta z ich usług. Przykładowo: najstarszy taki serwis wymienił już walutę należącą do 155 000 osób.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *