Losowe wpisy

Funt - waluta o długiej i ciekawej historii

Funt – waluta o długiej i ciekawej historii

Od kilku lat funty rodzą emocje i pobudzają fantazję wielu obywateli naszego kraju. Z chwilą otworzenia się rynków pracy na wyspach, do Wielkiej Brytanii wyjechało tysiące Polaków, liczących na znaczącą Read more
kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Czym różnią się kantory internetowe i stacjonarne?


W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób korzysta z wymiany walut. Jest to konieczne jeśli spłacamy kredyt walutowy, wyjeżdżamy w podróż lub planujemy zagraniczne zakupy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z usług kantoru. Jeszcze kilka lat temu oznaczało to odwiedziny w jednym ze stacjonarnych kantorów. Obecnie z powodzeniem może to zastąpić dobry internetowy kantor, których zresztą w sieci pojawia się coraz więcej. Jakie są różnice między kantorami internetowymi a stacjonarnymi?

Gotówka czy przelew?

Najważniejsza różnica pomiędzy kantorami stacjonarnymi oraz internetowymi uwarunkowana jest historycznie. Stacjonarne placówki zawsze bowiem wymieniały gotówkę. Nie zmienia się to również dzisiaj, choć są kantory oferujące wykonanie przelewów jest to jednak nikły procent usług. Zaś internet, z racji swojej funkcjonalności oferuje nam przelewy na konto. Wybór kantoru powinien więc zależeć od tego czy potrzebujemy pieniędzy w gotówce (co przydaje się na przykład na wakacjach), czy też wystarczy nam przelew np. na spłatę raty kredytu. Musimy jednak zdawać sobie sprawę, że korzystanie z usług stacjonarnego kantoru wiąże się z zagrożeniami. Nie da się bowiem ukryć, że chodzenie po mieście z dużą ilością gotówki nie jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Nic więc dziwnego, że większość osób wybiera możliwość załatwienia swoich spraw bez wychodzenia z domu w internecie.

Konkurencyjność po stronie internetu

Nie da się ukryć, że odwiedzając stacjonarny kantor musimy poświęcić całkiem sporo czasu na dojechanie do niego czy stanie w kolejce. Skorzystanie z internetowych usług nie wymaga żadnego wysiłku. Poza tym w sieci o wiele łatwiej znaleźć najbardziej konkurencyjną ofertę, ponieważ kantorów jest więcej i znacznie szybciej możemy odwiedzić je wszystkie. Nie da się więc zaprzeczyć, że to kantory internetowe są przyszłością. Świadczyć może o tym chociażby stale rosnąca liczba osób, które korzysta z ich usług. Przykładowo: najstarszy taki serwis wymienił już walutę należącą do 155 000 osób.


29.02.2016 05:10
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000