Darmowy miesięczny planer wydatków Ekantor.pl
18 stycznia 2018,  00:00

Darmowy miesięczny planer wydatków [POBIERZ I WYDRUKUJ]

W dniu wypłaty szastasz gotówką niczym Leonardo DiCaprio w pamiętnej scenie na jachcie w filmie „Wilk z Wall Street”? A pod koniec miesiąca z lupą w dłoni szukasz ostatnich zaskórniaków? Ok, może to dość jaskrawy przykład. Wszyscy jednak wiemy, jak szybko potrafią się rozpływać pieniądze – niezależnie od tego, ile zer po jedynce widnieje na Twoim koncie.

Dobrze mieć kontrolę nad swoim budżetem – a my postaramy się ułatwić Ci to zadanie. Przy odrobinie wprawy odkryjesz, że jest dużo łatwiejsze do wykonania, niż Ci się wcześniej wydawało.

Zaczynamy?

Spójrz na planer, który dla Ciebie przygotowaliśmy.

Rozpocznij od wpisania równowartości swojej pensji w rubryce „Budżet na start”. Teraz zerknij na lewą część tabeli. Podzieliliśmy ją na cztery główne grupy – dom, transport, zakupy i należności. W rubryce „budżet” określ kwotę, jaką przewidujesz przeznaczyć na dany cel, a w rubryce „wydane” – kwotę, która faktycznie została wydana. Dzięki temu, zerkając na podsumowanie tabeli już na pierwszy rzut oka zauważysz, gdzie wychodzisz na plus, a nad czym wypadałoby jeszcze popracować. Po prawej stronie znajdziesz dodatkowe miejsce na wypisanie wydatków, o których my nie wiemy, ale wiesz Ty 🙂 Pod koniec miesiąca przyjdzie czas na bilans ostateczny – zsumuj więc wszystkie swoje wydatki w rubryce „budżet na koniec” i zobacz, ile pieniędzy na spełnienie Twoich marzeń pozostało na Twoim koncie.

A że oszczędza się przyjemniej, gdy masz jasno wyznaczony cel – zostawiliśmy Ci trochę miejsca na wpisanie go, po to by ciągle przypominał Ci, że gra jest warta świeczki.

Na wszelki przypadek przypomnimy – oszczędzać możesz też w Ekantor.pl. Wymieniając u nas walutę w Twojej kieszeni zostaje nawet do 10% z każdej transakcji!

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Wyzwanie: 520 zł bez wysiłku w rok [DARMOWY FORMULARZ DO WYDRUKU]

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *