Losowe wpisy

karta wielowalutowa, karta walutowa, konto walutowe

Karta wielowalutowa – jak działa, kiedy jest zbędna i na co trzeba uważać?

A może tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Ale dlaczego akurat w Bieszczady, a nie w Alpy, czy nieco niższe Góry Betyckie? Może dlatego, że rzucając wszystko chcemy kwestie Read more
Flaga UE

Polak w UE. Wszystko, co warto wiedzieć

Ze względu na położenie Polska nazywana jest sercem Europy. Mimo, to dopiero 1 maja 2004 roku serce stało się również częścią potężnego organizmu jakim jest Unia Europejska. 13 lat od Read more

Dla kogo konto walutowe?


Konto walutowe może być przydatne w wielu sytuacjach. Jest niezbędne, jeśli pracujemy za granicą lub po prostu otrzymujemy wynagrodzenie w obcej walucie. Częste podróże to kolejny dobry powód, by założyć konto walutowe. Walutowe konto oszczędnościowo-rozliczeniowe na poziomie funkcjonalności jest zbliżone do rachunku prowadzonego w złotówkach i każdy ma prawo do bezpłatnego prowadzenia takiego rachunku.

Korzyści konta walutowego

Bezproblemowe przekazy gotówkowe z zagranicy do Polski czy wypłaty wynagrodzeń to jedne z wielu plusów posiadania konta walutowego. Fani zakupów przez internet doceniają w tego typu kontach łatwość dokonywania zakupów w sklepach zagranicznych. Nierzadko są w nich produkty niedostępne w Polsce, a płatność bez konta walutowego jest mocno utrudniona oraz obowiązuje nas przewalutowanie – nie zawsze korzystne.

Popularne waluty

popularne waluty, monety

Klienci banków najczęściej wybierają konta w dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich, euro albo frankach. Konto może być prowadzone tylko w jednej walucie rozliczeniowej, której nie można zmieniać. Konta zazwyczaj można założyć bezpłatnie. Warto zwrócić jednak uwagę na koszty prowadzenia rachunki i ewentualne oprocentowanie oraz koszty przelewów. Niektóre banki wymagają w momencie otwarcia rachunku posiadania minimalnej kwoty.

Czy każdy może otworzyć konto walutowe?

Zasadniczo tak. Do otwarcia konta potrzebne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów w placówce banku albo wniosku przez internet w systemie bankowości internetowej. Konto walutowe jest potrzebne również tym osobom, które spłacają kredyty w obcej walucie, na przykład we frankach. Coraz częściej konta walutowe otwierają również Polacy, którzy pobierają świadczenia socjalne z Wielkiej Brytanii. Warto zwrócić wówczas uwagę, czy bank pobiera prowizję za przelewy przychodzące i wybrać taki, który tę usługę proponuje bezpłatnie. Co ważne, nie każdy bank do konta walutowego oferuje kartę płatniczą, którą można płacić w zagranicznych sklepach. Koszt wydania karty i czas oczekiwania to kolejne aspekty, na które należy zwrócić uwagę.
Przede wszystkim, przed założeniem konta musimy zastanowić się, czy jest ono naprawdę niezbędne.


24.01.2016 17:49
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000