KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

spread walutowy

Spread walutowy – wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Każdy kto choć raz wymieniał walutę spotkał się z pojęciem spreadu walutowego. Szczególnie głośno zrobiło się o nim w kontekście kredytów hipotecznych zaciągniętych we frankach szwajcarskich. Polacy uświadomili sobie wtedy, Read more
kupno mieszkania wsparcie, mieszkanie dla młodych, mieszkanie plus

Kończy się program MDM. Sprawdź inne możliwości zakupu mieszkania

Pula rządowych pieniędzy na “Mieszkanie dla Młodych” powoli się wyczerpuje a nowy program “Mieszkanie plus” jest jeszcze w powijakach. Czeka nas kilka lat bez odgórnego wsparcia na rynku nieruchomości. Takiej Read more

Dolar – waluta Tajwanu


Tajwan TWD nowy dolar

Dolar tajwański jest oficjalną jednostką monetarną obowiązującą na obszarze Tajwanu. Jednego dolara podzielić można na 100 centów. Waluta oznaczana jest międzynarodowym kodem TWD.

Historia dolara tajwańskiego

Nowy dolar tajwański został wyemitowany przez Bank Tajwanu w dniu 15 czerwca 1949 roku, zastępując tym samym starego dolara tajwańskiego. Głównym celem wprowadzenia nowej waluty było zakończenie hiperinflacji, która doprowadziła do wojny domowej w Chinach kontynentalnych. Z pomocą USA w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, Tajwan przekształcił się z w głównego inwestora zagranicznego. Szacuje się, że obecnie prywatne tajwańskie inwestycje w Chinach kontynentalnych przekraczają 150 mld USD. Emisją dolara tajwańskiego zajmuje się Centralny Bank Republiki Chińskiej. Na rynku obowiązują obecnie monety 1, 5, 10, 20, 50 dolarów oraz półdolarówki, a także banknoty o nominałach 100, 200, 500, 1000, 2000 dolarów.

Banknoty w Tajwanie

Obecna seria banknotów dla nowego tajwańskiego dolara została wypuszczona na rynek w lipcu 2000 roku. Na awersach banknotów znajdują się grafiki związane w jakiś sposób z rozwojem Tajwanu na przestrzeni dziesięcioleci. Można na nich zobaczyć m.in. wizerunki byłego prezydenta Republiki Chińskiej Sun Yat-sena czy chińskiego polityka Chiang Kai-szeka, a także motywy przedstawiające młodzieżowy baseball czy efekty reformy rolnej i edukacji publicznej. Na rewersach dolarów natomiast znajdują się obiekty geograficzne i architektoniczne związane z Tajwanem, np. góra Nanhu czy Urząd Prezydenta.


Zobacz inne waluty:


25.08.2017 04:47
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000