Losowe wpisy

Święta Bożego Narodzenia, jak spędzić święta, Święta 2017, Ekantor.pl

Święta last minute 2017 – jak ominąć gorączkę przygotowań?

Boże Narodzenie kojarzy się z choinką, zapachem mandarynek, Kevinem, ale również z presją przygotowań, niekończoną się listą wydatków i kolejkami do kas. Kiedyś trudno było sobie wyobrazić by spędzić ten Read more

Crossfitowy komentarz walutowy Radka Humińskiego

Tak... wiemy, że codzienne śledzenie wydarzeń na rynku walutowym nie dla Wszystkich jest tak przyjemne, jak dla naszych analityków. Jeśli jednak wymieniasz waluty i chcesz na tym oszczędzać, warto poświęcić Read more

Koniec darmowej bankowości. Sprawdź, czy Twój bank planuje podwyżkę


2017 rok nie rozpoczął się optymistycznie dla klientów bankowych. Już pięć banków poinformowało o zmianach w opłatach i niewykluczone, że jest to dopiero początek.

 

mBank – prowizja za wypłatę w bankomatach

“Pamiętaj, po 01.02.2017 r. jeśli wypłacisz z bankomatu mniej niż 100 zł naliczymy prowizję 1,30 zł” – tą krótką wiadomością mBank poinformował Klientów o zmianach w zasadach korzystania z kart do kont osobistych. Ich posiadacze będą musieli liczyć się z dodatkowymi kosztami nawet wtedy, gdy korzystają z bankomatów uważanych do tej pory za “własne” mBanku.  Szczegóły tutaj.

Jest to jednak dopiero wierzchołek góry lodowej, ponieważ niekorzystne zmiany w opłatach wprowadziły również cztery inne banki: Deutsche Bank, Citi Handlowy, Bank Pocztowy oraz ING Bank Śląski.

 

Deutsche Bank – zwiększone opłaty dla przedsiębiorców

16 stycznia 2017 zmiany pojawią się w tabeli opłat dla przedsiębiorców korzystających z oferty Deutsche Banku. Podniesiona zostaje m.in. opłata za prowadzenie każdego dodatkowego konta bez względu na rodzaj waluty oraz za obsługę rachunku przeznaczonego do obsługi dotacji. Dla pakietu dbNET Biznes nowa opłata będzie wynosić 10 zł, natomiast dla pozostałych 20 zł. Zmienia się również cennik za polecenie przelewu w PLN do banku krajowego w systemie ELIXIR, a także za dyspozycję przelewu z przyszłą datą realizacji. Opłata uzależniona będzie od posiadanego pakietu (od 1,00- 2,50 zł).

Klienci biznesowi muszą się liczyć z prowizją w wysokości 0,40% za wpłatę gotówki na konto w oddziale, w tym że pięć pierwszych wpłat i wypłat będzie realizowanych za darmo. Do 5 zł wzrośnie natomiast opłata za kartę.

Szczegóły można poznać tutaj.

Ekantor.pl

Citi Handlowy – kilka ważnych zmian

Szereg zmian w tabeli opłat i prowizji wprowadził dla swoich Klientów również bank Citi Handlowy. Od 1 marca 2017 dla posiadaczy CitiKonta opłata za kartę debetową wzrośnie z 6 do 8 zł, natomiast koszt za pobranie pieniędzy w bankomacie innym niż należący do banku wyniesie 7 zł. Zmiany obejmą także polecenia zapłaty. W przypadku właścicieli kont Citi Priority zwiększy się koszt prowadzenia rachunku osobistego w PLN lub oszczędnościowego  z 18-25 zł do 30 zł. Natomiast za wypłatę z bankomatu nienależącego do banku będzie trzeba zapłacić prowizję w wysokości 8 zł. Wzrosną też opłaty za realizację polecenia przelewu.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się tutaj.

 

Bank Pocztowy – rezygnacja z darmowych bankomatów

Od 1 lutego 2017 Bank Pocztowy wycofuje natomiast możliwość darmowego wypłacania gotówki z bankomatów sieci BZ WBK i PKO BP. Bez prowizji pozostaną natomiast bankomaty sieci Planet Cash. W zamian Pocztowy oferuje Klientom możliwość wykupienia abonamentu w cenie 5 zł miesięcznie, który umożliwia bezpłatne wypłaty z bankomatów oznaczonych logo Visa/MasterCard zarówno w Polsce, jak i na świecie. Alternatywą jest wypłata pieniędzy w placówce banku korzystając z terminala.

Szczegóły znajdują się tutaj.

 

Ing Bank Śląski – wypłaty w placówce będą droższe

O zmianach poinformował Klientów również Ing Bank Śląski. Podniesione opłaty dotyczyć będą przede wszystkim operacji dokonywanych w oddziale banku. Od 1 marca Klienci posiadający rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe w PLN i obcych walutach będą mogli tylko jednokrotnie wpłacić lub wypłacić pieniądze w oddziale banku za darmo. Opłata za kolejne transakcje wyniesie 9zł. Wprowadzone zostaną również niewielkie zmiany w zakresie wydawania i obsługi kart płatniczych.

Więcej szczegółów można znaleźć tutaj.

 

[Aktualizacja: 17.01.2017]

Alior Bank – zmiany dla dotychczasowych Klientów oraz tych wywodzących się z Banku BPH

O zmianach w cenniku Taryf i Opłat poinformował swoich Klientów również Alior Bank. Zaczną one obowiązywać z dniem 27 marca br. Bank zdecydował się na podniesienie opłaty za prowadzenie rachunku Konto Alior Rachunki Bez Opłat oraz Konto Alior Rachunki Bez Opłat Plus z 6 do 8 zł. Wyższa o 2 zł będzie również miesięczna kwota, którą będzie trzeba zapłacić za kartę do Konta Internetowego – warunkiem zwolnienia z tej opłaty pozostaje wykonanie transakcji gotówkowych na kwotę 100 zł miesięcznie. Zmienią się także koszty dokonywania wypłat z bankomatów Planet Cash oraz Euronet z 3zł na 5zł. Obniży się natomiast cashback Konta Rozsądnego z 3% do 1,5%, z utrzymaniem kwot maksymalnej miesięcznej i rocznej wysokości zwrotu, która wynosi odpowiednio 50 zł i 400 zł.

Alior Bank zapowiada również szereg zmian dla Klientów wywodzących się z Banku BPH. O szczegółach można przeczytać tutaj.
Poszczególne banki w różny sposób argumentują fakt wprowadzania zmian. Nie można więc wykluczyć, że w niedługim czasie do powyższej listy dołączą kolejne placówki.

 

Przeczytaj również:

Wpłatomat czy bankomat? Nieważne. I tak za to zapłacisz

5 pytań na temat Twojego konta osobistego, na które musisz znać odpowiedź

Najbardziej irytująca opłata bankowa – jak jej uniknąć?


11.01.2017 11:58
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000