Losowe wpisy

Dla kogo konto walutowe

Jak wybrać najlepszą kartę walutową?

Coraz więcej osób posiada w banku funkcjonalne konto walutowe w euro, ale niewielu klientów wnioskuje o kartę walutową. Karta walutowa jest bardzo przydatna, gdy planuje się częste podróże zagraniczne lub Read more
Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Z czego wynika zmienność rat w kredytach walutowych?

Kredyty w obcej walucie wciąż są bardzo popularne, choć prawdziwy boom na tego rodzaju kredyty przypadł na lata 2005-2007, kiedy Polacy chętnie zaciągali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich. Jego kurs Read more

Konto walutowe podróżnika


Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla banku, związanej z wypłatą gotówki z bankomatu zagranicznego lub płatności w terminalu, którego systemu walutowy nie jest dostosowany do waluty prowadzonego przez turystę konta. Co zrobić, by nie płacić ciągłych prowizji? Z pomocą przychodzi konto walutowe.

Czym jest konto walutowe?

korzyści konto walutowe

Konto walutowe to idealna propozycja dla wszystkich turystów i podróżników, którzy często wybierają się za granicę kraju i, w związku z tym, zmuszeni będą dokonywać płatności w obcych walutach, a nie chcą wozić ze sobą gotówki. Konto walutowe, to rachunek otworzony w polskim banku, prowadzony w obcej walucie. Zdecydowana większość banków, oferuje takie usługi. Żeby jednak móc w pełni korzystać z konta walutowego, należy skorzystać z oferty, która przewiduje zarówno prowadzenie rachunku w obcej walucie, jak i wydanie do niego karty płatniczej.

W jakich walutach można prowadzić konto?

Większość ofert bankowych, jakie skierowane są do turystów, którzy często opuszczają granice kraju, uwzględniają prowadzenie konta walutowego w euro, dolarach i funtach. Inne waluty rozliczeniowe, stanowią wyjątkowo rzadkie oferty. To jednak waluty, które obowiązują w zdecydowanej większości zagranicznych krajów, do których Polacy wybierają się na wycieczki.

Korzyści płynące z konta walutowego

Największą oczywiście korzyścią, płynącą z posiadania konta walutowego jest oszczędność. Wiąże się ona z brakiem konieczności przewalutowania, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego konta, na którym przeliczenie zostaje dokonane wg stawek wydawcy karty, np. MasterCard lub Visa i uwzględnia prowizję. Dodatkowo, korzystając jedynie ze zwykłego konta bankowego, zapłacimy prowizję bankowi, za każdą wypłatę gotówki z bankomatu, ulokowanego poza granicami. W efekcie, zsumowanie wszystkich zapłaconych prowizji, wpłynie na duże straty środków finansowych. Posiadanie konta walutowego, zapewni, że, te pieniądze, zostaną w naszej kieszeni.


10.02.2016 05:55
Udostępnij:


Tagi: , , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000