Konto walutowe dla podróżujących
10 lutego 2016,  00:00

Konto walutowe podróżnika

Częste zagraniczne wyjazdy, stwarzają pewien problem z płatnościami dokonywanymi poza granicami kraju. Transakcje bezgotówkowe, często nakładają na turystę konieczność ponoszenia dodatkowych kosztów, związanych z przewalutowaniem płatności oraz odprowadzaniem prowizji dla banku, związanej z wypłatą gotówki z bankomatu zagranicznego lub płatności w terminalu, którego systemu walutowy nie jest dostosowany do waluty prowadzonego przez turystę konta. Co zrobić, by nie płacić ciągłych prowizji? Z pomocą przychodzi konto walutowe.

Czym jest konto walutowe?

korzyści konto walutowe

Konto walutowe to idealna propozycja dla wszystkich turystów i podróżników, którzy często wybierają się za granicę kraju i, w związku z tym, zmuszeni będą dokonywać płatności w obcych walutach, a nie chcą wozić ze sobą gotówki. Konto walutowe, to rachunek otworzony w polskim banku, prowadzony w obcej walucie. Zdecydowana większość banków, oferuje takie usługi. Żeby jednak móc w pełni korzystać z konta walutowego, należy skorzystać z oferty, która przewiduje zarówno prowadzenie rachunku w obcej walucie, jak i wydanie do niego karty płatniczej.

W jakich walutach można prowadzić konto?

Większość ofert bankowych, jakie skierowane są do turystów, którzy często opuszczają granice kraju, uwzględniają prowadzenie konta walutowego w euro, dolarach i funtach. Inne waluty rozliczeniowe, stanowią wyjątkowo rzadkie oferty. To jednak waluty, które obowiązują w zdecydowanej większości zagranicznych krajów, do których Polacy wybierają się na wycieczki.

Korzyści płynące z konta walutowego

Największą oczywiście korzyścią, płynącą z posiadania konta walutowego jest oszczędność. Wiąże się ona z brakiem konieczności przewalutowania, tak jak ma to miejsce w przypadku standardowego konta, na którym przeliczenie zostaje dokonane wg stawek wydawcy karty, np. MasterCard lub Visa i uwzględnia prowizję. Dodatkowo, korzystając jedynie ze zwykłego konta bankowego, zapłacimy prowizję bankowi, za każdą wypłatę gotówki z bankomatu, ulokowanego poza granicami. W efekcie, zsumowanie wszystkich zapłaconych prowizji, wpłynie na duże straty środków finansowych. Posiadanie konta walutowego, zapewni, że, te pieniądze, zostaną w naszej kieszeni.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *