Losowe wpisy

Lotto

Rekordowa “szóstka” w loterii

W czwartkowym losowaniu Lotto padła rekordowa “szóstka”. Szczęśliwiec, który obstawił zwycięskie liczby wzbogacił się o ponad 36 mln złotych. Jest to najwyższa wygrana w historii tej gry.   Rekordowa pula ... Czytaj całość

Jak bardzo Fed zaskoczy dziś rynki finansowe?

Amerykański bank centralny po raz kolejny stanie dziś przed bardzo trudną decyzją. Większość ekonomistów przewiduje, że podwyżki stóp procentowych nie będzie, nieliczny spodziewają się zaskakujących posunięć ze strony Fedu. Jedna ... Czytaj całość

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?


Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów czeka cała masa ofert last minute.

 

Wyjazd pod koniec sezonu ma swoje plusy – jest mniej turystów a ceny zaczynają już spadać. Widać to nawet w ofercie biur podróży, które od połowy sierpnia wyprzedają ostatnie wolne miejsca w kurortach. Podobnie robią linie lotnicze, promy, schroniska i ośrodki wczasowe. Nic, tylko korzystać. Trzeba jedynie pamiętać o specyfice ofert last minute – w zamian z niskie ceny wyjazd może nastąpić dosłownie z dnia na dzień.

 

Biuro turystyczne czy samodzielnie, czyli gdzie szukać lastminute?

Większość dużych serwisów międzynarodowych, pośredniczących w wynajmowaniu lokali turystycznych (np. Booking.com) proponuje oferty promocyjne już od początku sierpnia. Zniżki mogą sięgać nawet 50% a do zarezerwowania i opłacenia miejsca wystarczy posiadanie konta walutowego. Dzięki temu nie dość, że załapiemy się na tańszy wyjazd to jeszcze zaoszczędzimy na wymianie waluty.

Innym popularnym sposobem jest skorzystanie z oferty biura podróży. Za jednym zamachem mamy załatwiony pobyt i przelot, często również objęty ofertą wyprzedażową. To zdecydowanie najwygodniejsza z opcji, szczególnie dla osób, które nie chcą sobie zawracać głowy załatwianiem jakichkolwiek formalności.

Możemy też samodzielnie znaleźć zarówno kwaterę w interesującym nas miejscu jak i przelot last minute. Większość hoteli i gospodarstw agroturystycznych z chęcią wykorzysta do maksimum sezon turystyczny i bez kłopotu udzieli nam odpowiednich rabatów.

 

Jak skorzystać z wakacji last minute?

Przede wszystkim należy być gotowym do wyjazdu prawie w każdej chwili. Oferta last minute różni się bowiem od regularnego urlopu tym, że usługa dotyczy ostatnich miejsc w konkretnym, szczegółowo określonym terminie. W zamian za tą niedogodność otrzymujemy jednak poważny rabat.

Do podróży w obrębie Unii Europejskiej wystarczy nam dowód osobisty. Wszystkie kraje honorują go na tej samej zasadzie, co paszport. Żadne inne dokumenty nie są wymagane.

Wreszcie warto zaopatrzyć się w lokalną walutę. Tu z pomocą przychodzi wymiana w kantorze internetowym, gdzie wymienimy dokładnie tyle gotówki ile nam trzeba, w dodatku po kursach znacznie niższych niż te w oferowane w placówkach stacjonarnych. Mając spakowany bagaż, dokument i gotówkę możemy ruszać na spóźnione wakacje.

sprawdz-kalkulator_ekantor.pl


Jakie są koszty wakacji last minute?

Wspaniały hotel w Albanii nad Morzem Jońskim. Piaszczyste plaże i błękitna woda. Nie mamy czasu załatwiać formalności wiec bierzemy ofertę all inclusive, z przelotem w cenie, na tydzień. Normalnie zapłacilibyśmy lekko ponad 3 tys. złotych. W opcji last minute (sierpień 2017) wydamy 2047 zł za osobę.

Za drogo? To może Bułgaria, również tydzień, co prawda w odrobinę niższym standardzie ale za 1697 zł za osobę. To 29% mniej od ceny w sezonie.

Nadal za drogo? W opcji last minute bez kłopotu wyszukamy oferty poniżej 500 zł. I to niekoniecznie w Rowach albo Międzyzdrojach – włoskie plaże albo czeskie uzdrowiska są jak najbardziej w zasięgu. A wyjazd – już jutro.


Last minute to fenomenalna opcja dla osób, które spontanicznie chcą wyjechać na wakacje. Wymaga jedynie pełnej mobilizacji i gotowości do wyjazdu w ciągu kilku dni. Jeżeli to nam odpowiada to możemy nie tylko spędzić urlop w mniej zatłoczonym terminie, ale również zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.


17.08.2017 09:15
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
  1. Jolanta
    10.11.2017
    Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
  2. Robert
    08.10.2017
    potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
  3. Piotrek
    06.11.2016
    Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
  4. Zwi3b3l
    15.09.2016
    Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
  5. Aga
    07.10.2016
    Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
  6. Robert
    02.11.2016
    Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000