Losowe wpisy

Płacenie w zagranicznych sklepach, płatności online, przelew zagraniczny, Ekantor.pl

Jak płacić w zagranicznych sklepach internetowych? [Część 2– przelew zagraniczny]

Przelew jest prosty, bezpieczny i wygodny. Nic więc dziwnego, że większość transakcji online jest finalizowana za jego pomocą. Istnieje jednak kilka kwestii, które różnią przelew krajowy od zagranicznego. Read more
Kobiety na rynku pracy

Mniejsze pensje i niższe stanowiska – tak wygląda sytuacja kobiet na rynku pracy

Kobiety i mężczyźni różnią się - tak Maciej Stuhr rozpoczął kilka lat temu jeden ze swoich występów. Trudno się z nim kłócić. Można natomiast doprecyzować, na czym konkretnie te różnice Read more

Last minute – jak znaleźć dobre oferty?


Niespodziewanie kończysz przed czasem wszystkie służbowe zlecenia i okazuje się, że masz dwa tygodnie wolnego. A wszystko to w ostatnich dniach sierpnia. Stracone wakacje? Nic podobnego! Na takich spóźnionych plażowiczów czeka cała masa ofert last minute.

 

Wyjazd pod koniec sezonu ma swoje plusy – jest mniej turystów a ceny zaczynają już spadać. Widać to nawet w ofercie biur podróży, które od połowy sierpnia wyprzedają ostatnie wolne miejsca w kurortach. Podobnie robią linie lotnicze, promy, schroniska i ośrodki wczasowe. Nic, tylko korzystać. Trzeba jedynie pamiętać o specyfice ofert last minute – w zamian z niskie ceny wyjazd może nastąpić dosłownie z dnia na dzień.

 

Biuro turystyczne czy samodzielnie, czyli gdzie szukać lastminute?

Większość dużych serwisów międzynarodowych, pośredniczących w wynajmowaniu lokali turystycznych (np. Booking.com) proponuje oferty promocyjne już od początku sierpnia. Zniżki mogą sięgać nawet 50% a do zarezerwowania i opłacenia miejsca wystarczy posiadanie konta walutowego. Dzięki temu nie dość, że załapiemy się na tańszy wyjazd to jeszcze zaoszczędzimy na wymianie waluty.

Innym popularnym sposobem jest skorzystanie z oferty biura podróży. Za jednym zamachem mamy załatwiony pobyt i przelot, często również objęty ofertą wyprzedażową. To zdecydowanie najwygodniejsza z opcji, szczególnie dla osób, które nie chcą sobie zawracać głowy załatwianiem jakichkolwiek formalności.

Możemy też samodzielnie znaleźć zarówno kwaterę w interesującym nas miejscu jak i przelot last minute. Większość hoteli i gospodarstw agroturystycznych z chęcią wykorzysta do maksimum sezon turystyczny i bez kłopotu udzieli nam odpowiednich rabatów.

 

Jak skorzystać z wakacji last minute?

Przede wszystkim należy być gotowym do wyjazdu prawie w każdej chwili. Oferta last minute różni się bowiem od regularnego urlopu tym, że usługa dotyczy ostatnich miejsc w konkretnym, szczegółowo określonym terminie. W zamian za tą niedogodność otrzymujemy jednak poważny rabat.

Do podróży w obrębie Unii Europejskiej wystarczy nam dowód osobisty. Wszystkie kraje honorują go na tej samej zasadzie, co paszport. Żadne inne dokumenty nie są wymagane.

Wreszcie warto zaopatrzyć się w lokalną walutę. Tu z pomocą przychodzi wymiana w kantorze internetowym, gdzie wymienimy dokładnie tyle gotówki ile nam trzeba, w dodatku po kursach znacznie niższych niż te w oferowane w placówkach stacjonarnych. Mając spakowany bagaż, dokument i gotówkę możemy ruszać na spóźnione wakacje.

sprawdz-kalkulator_ekantor.pl


Jakie są koszty wakacji last minute?

Wspaniały hotel w Albanii nad Morzem Jońskim. Piaszczyste plaże i błękitna woda. Nie mamy czasu załatwiać formalności wiec bierzemy ofertę all inclusive, z przelotem w cenie, na tydzień. Normalnie zapłacilibyśmy lekko ponad 3 tys. złotych. W opcji last minute (sierpień 2017) wydamy 2047 zł za osobę.

Za drogo? To może Bułgaria, również tydzień, co prawda w odrobinę niższym standardzie ale za 1697 zł za osobę. To 29% mniej od ceny w sezonie.

Nadal za drogo? W opcji last minute bez kłopotu wyszukamy oferty poniżej 500 zł. I to niekoniecznie w Rowach albo Międzyzdrojach – włoskie plaże albo czeskie uzdrowiska są jak najbardziej w zasięgu. A wyjazd – już jutro.


Last minute to fenomenalna opcja dla osób, które spontanicznie chcą wyjechać na wakacje. Wymaga jedynie pełnej mobilizacji i gotowości do wyjazdu w ciągu kilku dni. Jeżeli to nam odpowiada to możemy nie tylko spędzić urlop w mniej zatłoczonym terminie, ale również zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.


17.08.2017 09:15
Udostępnij:


Tagi: , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000