KALENDARZ
WYBIERZ INTERESUJĄCY CIĘ DZIEŃ

Pn Wt Sr Cz Pt So Nd
 

 

Losowe wpisy

dźwignia finansowa

Jak działa dźwignia finansowa?

Umiejętne inwestowanie w surowce naturalne, giełdę czy przedsiębiorstwa jest trudne. Wiele osób albo zdaje się na fachowych doradców, albo w ogóle nie zabiera się za poważniejsze inwestycje niż założenie lokaty. Read more
Co wpływa na kursy walut?

Co wpływa na kursy walut?

Z każdym dniem możemy obserwować wahania w kursach walut – niezależnie od tego, czy mamy tutaj na myśli euro, dolara czy japońskie jeny zasada jest taka sama – kurs waluty Read more

Stratis – wszystko, co musisz wiedzieć o STRAT


Co to jest Stratis?

Stratis to potężna i elastyczna platforma Blockchain. Stworzona została w odpowiedzi na potrzeby świata usług finansowych oraz firm i organizacji, których głównym celem jest rozwój oraz testowanie i wdrażanie aplikacji na blockchain. Dzięki Stratis cały proces tworzenia takich aplikacji ma stać się znacznie prostszy, a cykl projektów rozwojowych Blockchain zostanie znacznie przyspieszony. To właśnie Stratis jako pierwszy pozwala też firmom na wdrażanie własnych zmodyfikowanych blockchain i to bez kosztów prowadzenia własnej infrastruktury.

STRAT – historia

Twórcą Stratis jest brytyjska firma Stratis Group Ltd. założona w 2016 roku. Pod koniec tego samego roku Stratis zadebiutował na Poloniex z kursem wyjściowym 0,01200100 BTC. Pod koniec dnia uzyskane minimum wynosiło 0,00008506 BTC. STRAT osiąga dobre wyniki transakcyjne, których wartość dziennego obrotu przekracza milion dolarów, a tym samym kurs wciąż wzrasta.

Najważniejsze cechy Stratis

stratis-strat

Stratis przede wszystkim pozwala tworzyć zarówno prywatne, jak i publiczne niestandardowe blockchain do użytku korporacyjnego. Platforma oferuje system, który już za pomocą jednego kliknięcia pozwala wdrożyć niestandardowe rozwiązania. Blockchainy mogą być dostosowane do potrzeb firmy. Dzięki STRAT istnieje też możliwość naśladowania popularnych kryptowalut takich jak chociażby Ethereum lub Lisk. Stratis stworzony został do tworzenia i uruchamiania aplikacji, które bazują na języku C# oraz platformie Microsoft .NET Framework. w sieci blockchain. Zastosowana została sieć peer-to-peer, która tworzona jest za pomocą węzłów uruchamianych na komputerach użytkowników. Tym samym możliwe jest uzyskanie krótkich odstępów czasu i zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa oraz możliwości dokonywania szybkich transakcji. Aplikacje w Stratis uruchamiane są we własnym łańcuchu bloków, a to sprawia, że nie obciążają głównego blockchaina oraz nie powodują jego nadmiernego rozrostu. Tym samym deweloperzy zyskują szansę na stworzenie unikatowego środowiska dla swoich aplikacji i nie muszą budować całej infrastruktury. Monety wydobywane są za pomocą metody Proof of Stake, czyli generowania nowych monet w zamian za posiadanie ich na oficjalnym portfelu. Bloki generowane są co minutę, a nagroda w każdym z nich wynosi 1 STRAT.

Ile kosztuje Stratis?

Kryptowaluta Stratis dostępna jest na takich giełdach jak Bittrex, Poloniex, AlCurecs czy Cryptopia. Aktualna cena Stratis wynosi około 0.000858 BTC, 23.30 zł, 5.62 euro czy 7.03 dolara.

STRAT – co jeszcze musisz wiedzieć?

To jednak nie wszystko. Zespół Stratis zamierza funkcjonować również jako londyńska agencja konsultingowa. Głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorstwom we wdrażaniu takiego blockchain, który będzie najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb czy wymagań. Stratis posiada aż dziesięciokrotnie niższy czas pomiędzy blokami niż BTC, co zapewnia bardzo szybsze transakcje. Obecnie może być wydobywany tylko za pomocą metody Proof-of-Stake. Aby zacząć wydobywanie, należy ściągnąć portfel będący jednocześnie węzłem. Po pełnym zsynchronizowaniu się portfela z siecią należy przelać na niego monety i odblokować. Aby stakowanie działało, portfel musi być cały czas włączony i połączony z siecią.


20.02.2018 08:07
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000