Stratis – wszystko, co musisz wiedzieć o STRAT

Co to jest Stratis?

Stratis to potężna i elastyczna platforma Blockchain. Stworzona została w odpowiedzi na potrzeby świata usług finansowych oraz firm i organizacji, których głównym celem jest rozwój oraz testowanie i wdrażanie aplikacji na blockchain. Dzięki Stratis cały proces tworzenia takich aplikacji ma stać się znacznie prostszy, a cykl projektów rozwojowych Blockchain zostanie znacznie przyspieszony. To właśnie Stratis jako pierwszy pozwala też firmom na wdrażanie własnych zmodyfikowanych blockchain i to bez kosztów prowadzenia własnej infrastruktury.

STRAT – historia

Twórcą Stratis jest brytyjska firma Stratis Group Ltd. założona w 2016 roku. Pod koniec tego samego roku Stratis zadebiutował na Poloniex z kursem wyjściowym 0,01200100 BTC. Pod koniec dnia uzyskane minimum wynosiło 0,00008506 BTC. STRAT osiąga dobre wyniki transakcyjne, których wartość dziennego obrotu przekracza milion dolarów, a tym samym kurs wciąż wzrasta.

Najważniejsze cechy Stratis

stratis-strat

Stratis przede wszystkim pozwala tworzyć zarówno prywatne, jak i publiczne niestandardowe blockchain do użytku korporacyjnego. Platforma oferuje system, który już za pomocą jednego kliknięcia pozwala wdrożyć niestandardowe rozwiązania. Blockchainy mogą być dostosowane do potrzeb firmy. Dzięki STRAT istnieje też możliwość naśladowania popularnych kryptowalut takich jak chociażby Ethereum lub Lisk. Stratis stworzony został do tworzenia i uruchamiania aplikacji, które bazują na języku C# oraz platformie Microsoft .NET Framework. w sieci blockchain. Zastosowana została sieć peer-to-peer, która tworzona jest za pomocą węzłów uruchamianych na komputerach użytkowników. Tym samym możliwe jest uzyskanie krótkich odstępów czasu i zapewnienie użytkownikom bezpieczeństwa oraz możliwości dokonywania szybkich transakcji. Aplikacje w Stratis uruchamiane są we własnym łańcuchu bloków, a to sprawia, że nie obciążają głównego blockchaina oraz nie powodują jego nadmiernego rozrostu. Tym samym deweloperzy zyskują szansę na stworzenie unikatowego środowiska dla swoich aplikacji i nie muszą budować całej infrastruktury. Monety wydobywane są za pomocą metody Proof of Stake, czyli generowania nowych monet w zamian za posiadanie ich na oficjalnym portfelu. Bloki generowane są co minutę, a nagroda w każdym z nich wynosi 1 STRAT.

Ile kosztuje Stratis?

Kryptowaluta Stratis dostępna jest na takich giełdach jak Bittrex, Poloniex, AlCurecs czy Cryptopia. Aktualna cena Stratis wynosi około 0.000858 BTC, 23.30 zł, 5.62 euro czy 7.03 dolara.

STRAT – co jeszcze musisz wiedzieć?

To jednak nie wszystko. Zespół Stratis zamierza funkcjonować również jako londyńska agencja konsultingowa. Głównym zadaniem jest pomoc przedsiębiorstwom we wdrażaniu takiego blockchain, który będzie najlepiej dostosowany do indywidualnych potrzeb czy wymagań. Stratis posiada aż dziesięciokrotnie niższy czas pomiędzy blokami niż BTC, co zapewnia bardzo szybsze transakcje. Obecnie może być wydobywany tylko za pomocą metody Proof-of-Stake. Aby zacząć wydobywanie, należy ściągnąć portfel będący jednocześnie węzłem. Po pełnym zsynchronizowaniu się portfela z siecią należy przelać na niego monety i odblokować. Aby stakowanie działało, portfel musi być cały czas włączony i połączony z siecią.

Data: 20.02.2018,  00:00