30 kwietnia 2019,  15:31

TOP 5 kierunków na egzotyczny wyjazd

5/5 (2)

Gorący piasek, lazurowy ocean i odpoczynek w cieniu palm. Jeszcze kilka lat temu taka podróż znajdowała się poza naszym zasięgiem. Dziś, dzięki dobrze rozbudowanym połączeniom lotniczym, można wybrać się w najodleglejsze zakątki świata, nie wydając przy tym fortuny. Tylko gdzie warto się wybrać?

Oto TOP 5 egzotycznych kierunków, które nie wyczyszczą Twojego konta

Karaiby


Kto, oglądając przygody słynnego Jacka Sparrowa, choć raz nie pomyślał o tym, by móc rozkoszować się rumem siedząc na jednej z karaibskich plaż? Teraz jest to możliwe. Lot na Karaiby, a konkretniej do Curracao i z powrotem z lotniska w Berlinie może kosztować około 2500 tysięcy złotych. Co prawda w samolocie spędzi się sporo czasu, ale zabierając ze sobą paczkę dobrych przyjaciół, znacznie szybciej on zleci. Podróżowanie z przyjaciółmi ma jeszcze tę zaletę, że pozwala podzielić się kosztami noclegu. Zatem i przyjemnie i pożytecznie.

wyszukaj najtańsze loty

Bankok


Jeżeli nie “Piraci z Karaibów” to może “Kac Vegas w Bankoku”? Oczywiście to czy wrócimy z tatuażem na twarzy jest już kwestią całkowicie indywidualną. Bilet z Pragi do Bankoku i z powrotem można kupić już w cenie 2000 złotych, choć trzeba przyznać jest to raczej oferta promocyjna. Większego problemu nie będzie natomiast ze znalezieniem atrakcyjnego miejsca na nocleg. Przykładowo za noc dla dwóch osób w klimatycznym rodzinnym hotelu znajdującym się w centrum starego i nowego miasta należy zapłacić jedynie 184 złote.

wyszukaj najtańsze loty

Jordania


Zgiełk Bankoku do nas nie przemawia? W takim razie świetnie poczujemy się w Jordanii. Ciągnące się kilometrami piaski pustyni sprawią, że przez kilka dni można mieć wrażenie, jakby trafiło się właśnie na Marsa. W ramach relaksu czeka na nas kąpiel w Morzu Martwym, gdzie dzięki dużej sile wyporu nie trzeba się wcale przemęczać. A jeżeli zapragniemy jednak odrobiny przygody – to bez problemu znajdziemy ją w kamiennym mieście Petra, znanym z filmu o Indiana Jonsie. Brzmi świetnie, prawda? No tak, ale ile to wszystko kosztuje? Jak się okazuje niewiele – bilet lotniczy z Warszawy do stolicy Jordanii i z powrotem to koszt około 400-600 zł. Rezerwując bilet z trójką przyjaciół koszty spadną nawet w okolice 200 złotych za jeden.

wyszukaj najtańsze loty

Kenia

Możliwość zobaczenia na żywo zwierząt, które do tej pory oglądało się wyłącznie przez kraty w zoo, to marzeniu wielu. Safari w Kenii może okazać się znacznie mniej kosztowne, jeżeli samodzielnie zajmiemy się jego organizacją. Przygoda z naturą może odbyć się w jednym z parków przyrody Kenii: Tsavo East i West, Narodowy Rezerwat Masai Mara, Amboseli czy nieco mniej znany Park Narodowy Jeziora Nakuru. Wcześniej trzeba tylko dostać się jeszcze do Afryki. Lot do Mombasa z Berlina i z powrotem w maju 2019 to koszt około 2 300 złotych.

wyszukaj najtańsze loty

Dubaj


Egzotyka zwykle kojarzy się z naturą i dzikością, ale nie tutaj. W Dubaju słowo egzotyka staje się synonimem luksusu, przepychu i bogactwa. Na szczęście stolicę emiratów można odwiedzić nie gubiąc po drodze dwucyfrowych kwot z konta. Oczywiście jeżeli chcemy, możemy wydać tyle na sam nocleg w ekskluzywnym hotelu. Ale zakładamy, że nie taki jest cel podróży.

Znaczną część kosztów pochłonie zatem bilet. Przykładowy lot z Warszawy i z powrotem w maju wyniesie około 1700 zł. Zatem nie jest tak źle.

Nim jednak rzuci się wszystko i wyjedzie do tego niezwykłego miejsca warto pomyśleć o wcześniejszej wymianie walut. Walutą obowiązującą w Dubaju są drihmy. Trudne do zdobycia w Polsce. Nawet jeżeli uda się je znaleźć, to kurs może być mocno zawyżony. Najlepiej więc przed wyjazdem zaopatrzyć się w dolary np. zakupione w Ekantor.pl i wymienić je na lokalną walutę już na miejscu. Również z euro nie powinno być większych problemów. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich popularne jest też płacenie kartą, ale w tym przypadku trzeba się liczyć z kosztami przewalutowania przez bank.

wyszukaj najtańsze loty

Egzotyka nie jedno ma imię. Mogą być nią zarówno piaski pustyni, pełne przepychu miasta, jak i turkusowe wody oceanu – cokolwiek wybierzemy, warto jak najwięcej dowiedzieć się o danym miejscu oraz zaplanować wcześniej podróż. Wówczas jest szansa, że egzotyka nie zawsze będzie oznaczać równie egzotyczne ceny.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *