30 kwietnia 2019,  15:31

TOP 5 kierunków na egzotyczny wyjazd

5/5 (2)

Gorący piasek, lazurowy ocean i odpoczynek w cieniu palm. Jeszcze kilka lat temu taka podróż znajdowała się poza naszym zasięgiem. Dziś, dzięki dobrze rozbudowanym połączeniom lotniczym, można wybrać się w najodleglejsze zakątki świata, nie wydając przy tym fortuny. Tylko gdzie warto się wybrać?

Oto TOP 5 egzotycznych kierunków, które nie wyczyszczą Twojego konta

Karaiby


Kto, oglądając przygody słynnego Jacka Sparrowa, choć raz nie pomyślał o tym, by móc rozkoszować się rumem siedząc na jednej z karaibskich plaż? Teraz jest to możliwe. Lot na Karaiby, a konkretniej do Curracao i z powrotem z lotniska w Berlinie może kosztować około 2500 tysięcy złotych. Co prawda w samolocie spędzi się sporo czasu, ale zabierając ze sobą paczkę dobrych przyjaciół, znacznie szybciej on zleci. Podróżowanie z przyjaciółmi ma jeszcze tę zaletę, że pozwala podzielić się kosztami noclegu. Zatem i przyjemnie i pożytecznie.

wyszukaj najtańsze loty

Bankok


Jeżeli nie “Piraci z Karaibów” to może “Kac Vegas w Bankoku”? Oczywiście to czy wrócimy z tatuażem na twarzy jest już kwestią całkowicie indywidualną. Bilet z Pragi do Bankoku i z powrotem można kupić już w cenie 2000 złotych, choć trzeba przyznać jest to raczej oferta promocyjna. Większego problemu nie będzie natomiast ze znalezieniem atrakcyjnego miejsca na nocleg. Przykładowo za noc dla dwóch osób w klimatycznym rodzinnym hotelu znajdującym się w centrum starego i nowego miasta należy zapłacić jedynie 184 złote.

wyszukaj najtańsze loty

Jordania


Zgiełk Bankoku do nas nie przemawia? W takim razie świetnie poczujemy się w Jordanii. Ciągnące się kilometrami piaski pustyni sprawią, że przez kilka dni można mieć wrażenie, jakby trafiło się właśnie na Marsa. W ramach relaksu czeka na nas kąpiel w Morzu Martwym, gdzie dzięki dużej sile wyporu nie trzeba się wcale przemęczać. A jeżeli zapragniemy jednak odrobiny przygody – to bez problemu znajdziemy ją w kamiennym mieście Petra, znanym z filmu o Indiana Jonsie. Brzmi świetnie, prawda? No tak, ale ile to wszystko kosztuje? Jak się okazuje niewiele – bilet lotniczy z Warszawy do stolicy Jordanii i z powrotem to koszt około 400-600 zł. Rezerwując bilet z trójką przyjaciół koszty spadną nawet w okolice 200 złotych za jeden.

wyszukaj najtańsze loty

Kenia

Możliwość zobaczenia na żywo zwierząt, które do tej pory oglądało się wyłącznie przez kraty w zoo, to marzeniu wielu. Safari w Kenii może okazać się znacznie mniej kosztowne, jeżeli samodzielnie zajmiemy się jego organizacją. Przygoda z naturą może odbyć się w jednym z parków przyrody Kenii: Tsavo East i West, Narodowy Rezerwat Masai Mara, Amboseli czy nieco mniej znany Park Narodowy Jeziora Nakuru. Wcześniej trzeba tylko dostać się jeszcze do Afryki. Lot do Mombasa z Berlina i z powrotem w maju 2019 to koszt około 2 300 złotych.

wyszukaj najtańsze loty

Dubaj


Egzotyka zwykle kojarzy się z naturą i dzikością, ale nie tutaj. W Dubaju słowo egzotyka staje się synonimem luksusu, przepychu i bogactwa. Na szczęście stolicę emiratów można odwiedzić nie gubiąc po drodze dwucyfrowych kwot z konta. Oczywiście jeżeli chcemy, możemy wydać tyle na sam nocleg w ekskluzywnym hotelu. Ale zakładamy, że nie taki jest cel podróży.

Znaczną część kosztów pochłonie zatem bilet. Przykładowy lot z Warszawy i z powrotem w maju wyniesie około 1700 zł. Zatem nie jest tak źle.

Nim jednak rzuci się wszystko i wyjedzie do tego niezwykłego miejsca warto pomyśleć o wcześniejszej wymianie walut. Walutą obowiązującą w Dubaju są drihmy. Trudne do zdobycia w Polsce. Nawet jeżeli uda się je znaleźć, to kurs może być mocno zawyżony. Najlepiej więc przed wyjazdem zaopatrzyć się w dolary np. zakupione w Ekantor.pl i wymienić je na lokalną walutę już na miejscu. Również z euro nie powinno być większych problemów. W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich popularne jest też płacenie kartą, ale w tym przypadku trzeba się liczyć z kosztami przewalutowania przez bank.

wyszukaj najtańsze loty

Egzotyka nie jedno ma imię. Mogą być nią zarówno piaski pustyni, pełne przepychu miasta, jak i turkusowe wody oceanu – cokolwiek wybierzemy, warto jak najwięcej dowiedzieć się o danym miejscu oraz zaplanować wcześniej podróż. Wówczas jest szansa, że egzotyka nie zawsze będzie oznaczać równie egzotyczne ceny.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *