Losowe wpisy

modele wymiany walut online

Modele wymiany walut

Wymiana walut dzisiaj to czynność prosta, która nie wymaga fachowych działań. Dzięki nowoczesnej technologi przebiega ona w sposób zupełnie nieskomplikowany, wręcz prosty i przyjemny. Najczęstsze dla nas są 3 modele Read more

Historia dolara amerykańskiego

Każda waluta ma swoją niepowtarzalną historię. Jedną z najciekawszych ma dolar amerykański, który tak naprawdę pojawił się na rynku walutowym stosunkowo niedawno. Historia dolara amerykańskiego Historia dolara amerykańskiego rozpoczyna Read more

10 aplikacji na Android, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część I


Brak czasu. Stos dokumentów. Niekończąca się lista spraw. Ciągłe spotkania biznesowe. Prowadzenie firmy nie jest łatwe, zwłaszcza dla początkujących przedsiębiorców, którzy często muszą wszystkim zająć się sami. A może jednak mogą liczyć na pomoc?

 

Mogą. W dodatku pomoc jest w zasięgu ich dłoni i to dosłownie. Wystarczy zainstalować na smartfonie kilka aplikacji. Wybraliśmy 10 według nas najprzydatniejszych.

 

Top 10 aplikacji na Android dla biznesu

Tiny Scanner – PDF Scanner App

Skaner w kieszeni

Każdy kto myślał, że skanowanie dokumentów jest domeną studentów, mylił się. Można się o tym przekonać, otwierając własną działalność. Wówczas skaner najchętniej nosiłoby się przy sobie. Dzięki aplikacji Tiny Scanner jest taka możliwość. To proste narzędzie zamieni każdy smartfon z system Android w przenośne urządzenie do skanowania dokumentów, paragonów, raportów czy zdjęć. Dokumenty zapisywane są w formacie PDF. Można je posegregować, przechowywać w folderach oraz przesyłać za pomocą:

 • E-mail
 • Dropbox, Evernote, Google Drive, onedrive lub Box
 • Wi-Fi,
 • Faxu.

tiny scanner

Ocena w Google Play: 4,7
Ilość instalacji: 10 000 000-50 000 000
Cena: darmowy lub wersja PRO w abonamencie 24,99 zł
Płatne produkty w aplikacji: 22,99 zł za sztukę

 

INTAXO Faktury i Księgowość

Księgowość w jednym palcu

Aplikacja, która w szybki i prosty pozwala uporać się z księgowością. INTAXO Faktury i Księgowość to narzędzie do wystawiania faktur VAT i proforma. Umożliwia pobranie danych firmy po numerze NIP lub REGON bezpośrednio z GUS oraz przesłanie dokumentu za pomocą e-mail. Sprawdzi się również do wystawiania faktur w walutach obcych m.in. EUR oraz USD.

intaxo faktury i księgowość

Ocena w Google Play: 4,7
Ilość instalacji: 10 000-50 000
Cena: darmowy
Płatne produkty w aplikacji: 103,32 zł – 398,52 zł za sztukę

Faktura Proste

Szybka faktura

Faktura proste to kolejne narzędzie, które powstało z myślą o wystawianiu faktur. Niestety w wersji darmowej ich ilość jest ograniczona. Aplikacja pozwala wystawić fakturę z terminem płatności, naliczyć rabat dla danej pozycji lub obliczyć podatek. Istnieje również możliwość umieszczenia na dokumencie loga firmy. Faktury tworzone na telefonie wysyłane są drogą elektroniczną.

faktura proste

Ocena w Google Play: 4,7
Ilość instalacji: 500 000-1 000 000
Cena: darmowy
Płatne produkty w aplikacji: 8,75 zł – 459,99 zł za sztukę

 

Akty Prawne

Prawo po twojej stronie

Rozpoczynając działalność, nic tak nie przeraża jak kwestie prawne, z którymi nie raz ma się do czynienia w biznesie. Akty prawne to aplikacja, która przydaje się w nagłych wypadkach, gdy nie ma czasu na przeszukiwaniu czeluści Internetu. Daje natychmiastowy dostęp do bazy aktualnych przepisów. Wśród nich znajdują się kodeksy, ustawy, rozporządzenia, dzienniki resortowe, dyrektywy i traktaty unijne. Niestety wersja darmowa umożliwia jedynie korzystanie z kodeksów w wersji ujednoliconej.

akty prawne

Ocena w Google Play: 3,9
Ilość instalacji: 5 000-10 000
Cena: darmowy w wersji podstawowej lub w wersji rozszerzonej płatny abonament (9,90 zł)
Płatne produkty w aplikacji: 2,49 zł – 99,99 zł za sztukę

 

Business Card Reader Free – Czytnik wizytówek

Każdy kontakt jest ważny

Obok dokumentów i faktur, wizytówki są kolejnym zbiorem kolekcji niejednego przedsiębiorcy. Odłożone do szuflady lub schowane do portfela, mogą sprawić, że zapomnimy lub zgubimy namiar na klienta czy partnera biznesowego. Business Card Reader Pro to czytnik wizytówek, który pozwala przenieść do smartfona dane aż w 25 językach. Dodatkowo umożliwia ich sortowanie i wyszukiwanie, a dzięki synchronizacji z innymi urządzeniami ma się pewność dostępu do ważnych kontaktów z każdego miejsca. Informacje z wizytówek można przesłać na pocztę e-mail lub za pomocą wiadomości SMS.

Business Card Reader Free - Czytnik wizytówek

Ocena w Google Play: 3,9 dla wersji darmowej
Ilość instalacji: 500 000-1 000 000
Cena: darmowy w wersji podstawowej lub w wersji Pro 66,99 zł
Płatne produkty w aplikacji: 4,49 zł – 64,99 zł za sztukę

 

Blokada połączeń

Bez zbędnych rozmów

Telefon służbowy niestety narażony jest na dużą ilość niechcianych połączeń. W dodatku rozmowy z przedstawicielami handlowymi, konsultantami i ankieterami potrafią trwać godzinami. Aplikacja pozwala dokonać blokady połączeń z numerów wpisanych na czarną listę lub tych nie znajdujących się w kontaktach telefonu. Istnieje także możliwość odrzucania wszystkich połączeń, np. w trakcie ważnego spotkania. Tym samym oszczędza się nie tylko czas, ale również unika nerwowych rozmów.

Blokada połączeń

Ocena w Google Play: 4,6
Ilość instalacji: 5 000 000-10 000 000
Cena: darmowa
Płatne produkty w aplikacji: brak

 

ZOOM Cloud Meetings

Rozmowa na najwyższym poziomie

Prowadzenie firmy często wymaga od przedsiębiorcy tego, by znajdował się w dwóch miejscach jednocześnie. ZOOM Cloud Meetings w pewnym stopniu to umożliwia. Dzięki aplikacji można prowadzić spotkania biznesowe oraz spotkania z pracownikami niemalże twarzą w twarz, znajdując się wiele kilometrów od nich. Wysoka jakość wideo oraz współdzielenie ekranu sprawiają, że prowadzone rozmowy są na najwyższym poziomie. Rozmowy grupowe ograniczone są do 40 min.

ZOOM Cloud Meetings

Ocena w Google Play: 4,4
Ilość instalacji: 5 000 000-10 000 000
Cena: darmowa
Płatne produkty w aplikacji: brak

 

Rejestrator Rozmów Automatyczna Nagrywarka

Każda rozmowa zostanie zapamiętana

Przedsiębiorcy, którzy niemalże całe dnie spędzają na rozmowach telefonicznych, docenią możliwość automatycznego ich nagrywania. W ten sposób żaden szczegół nie umknie pamięci i zawsze będzie możliwość przypomnienia sobie treści, bądź odtworzenia dyktowanego przez rozmówcę numeru, adresu czy zamówienia. Rejestrator rozmów zapisuje pliki w dwóch formatach. Zajmują one niewiele miejsca w pamięci urządzenia i istnieje możliwość przesłania ich do Dropbox lub Dysk Google. Nagrywarka może być uruchamiana ręcznie bądź automatycznie. Posiada system łatwego wyszukiwania.

Rejestrator Rozmów Automatyczna Nagrywarka

Ocena w Google Play: 4,3
Ilość instalacji: 5 000 000-10 000 000
Cena: darmowa
Płatne produkty w aplikacji: 20,99 zł za sztukę

 

Dyktafon – nagrywanie rozmów

Przydatny w trakcie spotkań

Spotkania biznesowe, wywiady, ważne rozmowy – szkoda byłoby, gdyby coś umknęło? Dzięki aplikacji Dyktafon taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Narzędzie jest bardzo proste w użyciu i pozwala zarejestrować rozmowę w wysokiej jakości dźwięku. Umożliwia ręczną regulację czułości, a także wykrywa milczenie i pozwala je pominąć.

Dyktafon - nagrywanie rozmów

Ocena w Google Play: 4,3
Ilość instalacji: 500 000-1 000 000
Cena: darmowa
Płatne produkty w aplikacji: 4,00 zł za sztukę

 

moBILET

Przemieszczaj się bez ograniczeń

To narzędzie nie tylko dla przedsiębiorców. Sprawdzi się wśród wszystkich zmotoryzowanych. Pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze związane z zakupem biletu parkingowego. Aplikacja pobiera opłatę wyłącznie za rzeczywisty czas parkowania. Usługa dostępna jest już w ponad 100 miejscowościach w całej Polsce.

moBILET

Ocena w Google Play: 3,7
Ilość instalacji: 500 000-1 000 000
Cena: darmowa
Płatne produkty w aplikacji: brak

 

Bez względu na profil działalności, każdy przedsiębiorca może znaleźć aplikacje, które odciążą go z części obowiązków lub znacznie usprawnią funkcjonowanie firmy. Szybko można się również przekonać, że najbliższego pracownika i partnera biznesowego trzymamy tak naprawdę w garści 😉

[AKTUALIZACJA 8.01.2018]

Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie wpisem postanowiliśmy rozwinąć tematykę aplikacji dla biznesu tworząc drugą część niniejszego artykułu.

Sprawdź tutaj >>  Najlepsze aplikacje, które pomogą w prowadzeniu biznesu – część II

Miłej lektury 🙂

 

 

TOP 7 aplikacji do efektywnego zarządzania czasem

TOP 10 aplikacji bankowych według Google Play

10 najlepszych aplikacji do kontrolowania własnych finansów


15.11.2017 13:46
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000