5 sposobów na efektywniejszą pracę
27 lutego 2017,  00:00

5 sposobów na efektywniejszą pracę i większe zarobki

Szukając sposobów na poprawę sytuacji finansowej, często sięgamy po skomplikowane rozwiązania, pomijając podstawy. Korelacja pomiędzy zarządzaniem czasem, a finansami została dostrzeżona m.in. w polskich przysłowiach. W końcu jak mówi jedno z nich – czas to pieniądz.

 

Według danych przygotowanych przez OECD Polacy są jednym z najbardziej zapracowanych narodów. W 2015 roku średnia liczba przepracowanych godzin wyniosła 1963. I chociaż uchodzimy za pracoholików, to nasza wydajność pracy pozostawia już wiele do życzenia. Winą za ten stan rzeczy można obarczyć przedsiębiorstwo (brak odpowiednich narzędzi, brak dodatkowych szkoleń dla pracowników), jednak odpowiedzialność niekiedy ponosi sam pracownik. Portale społecznościowe, liczne przerwy czy bezowocne rozmowy to czynniki, które skutecznie rozpraszają uwagę, zmniejszając tym samym jakość pracy – a to z kolei przekłada się na finanse.

 

Oto 5 sposobów, dzięki którym można zwiększyć wydajność własnej pracy.

Przygotuj planer

Pojawiające się coraz to nowsze aplikacje na smartfona sprawiły, że tradycyjne kalendarze na pewien czas zostały odsunięte na bok. W ostatnich miesiącach, zwłaszcza wśród blogerów, popularnością zaczęły się cieszyć ręcznie wykonane planery. Osobiście sporządzone notatki oraz zapisanie zadań do wykonania w nadchodzącym czasie skuteczniej zapadają w pamięć, niż te wprowadzone za pomocą klawiatury.

Kalendarz

 

Naucz się komunikować

SMSy oraz komunikatory w teorii służą do szybkiego przekazywania komunikatów, jednak w życiu wykorzystywane są do prowadzenia wielogodzinnych rozmów. W biznesie to się nie sprawdza. O wiele szybciej uzyska się porozumienie, wyjaśni nieścisłości w trakcie rozmowy face to face, jeżeli nie ma takiej możliwości – ostatecznie można wybrać rozmowę telefoniczną lub nie pozostawiający miejsc na zbędne pytania e-mail.

komunikacja

 

Zorganizuj własne otoczenie

Mówi się, że dobra organizacja to podstawa. I jest w tym wiele prawdy. Warto zadbać o nią zatem na każdym polu. Utrzymanie porządku w miejscu pracy czy odpowiednia segregacja plików na komputerze sprawi, że nie będzie się tracić cennego czasu na szukanie tego, co potrzebne.

organizacja

 

Podejmuj własne decyzje

Często w błahych kwestiach wolimy się zdać na przełożonego niż podjąć decyzję, która leży w granicach naszych kompetencji. Czekając na akceptację marnujemy czas, a w dodatku osłabiamy swoją pozycję w firmie. Dlatego czasem warto odważyć się mieć własne zdanie.

decyzja

 

Szukaj prostych rozwiązań

W zależności od tego, jakie stanowisko obejmujesz, warto jest szukać rozwiązań, które usprawnią pracę. Tutaj z pomocą przychodzi Internet, pozwalający załatwić wiele spraw w szybki sposób, w dodatku z wymierną oszczędnością również dla finansów firmy. Przykład może stanowić internetowa wymiana walut. Korzystanie z oferty Ekantor.pl zmniejsza nie tylko koszty przewalutowania, ale również sprawia, że czas wymiany skrócony zostaje do minimum.

 

Ekantor.pl
Szukając sposobów na zwiększenie efektywności pracy, warto zadać sobie pytanie: czy maksymalnie wykorzystuję czas spędzony w pracy? Nie mówimy tu oczywiście o niezbędnej przerwie. Znajdując błędy w swojej dotychczasowej organizacji pracy, łatwiej będzie dostosować nam ewentualny plan naprawczy.

Powodzenia!

 


Artykuł znajdujący się powyżej został stworzony dla celów informacyjnych i stanowi jedynie ocenę i wyrażenie osobistych poglądów autora, które nie są rekomendowane jako wskazówki do dokonywania transakcji zarówno na rynku walutowym jak i akcji. Nie powinny one być używane jako rady w podejmowaniu lub wstrzymywaniu się od jakichkolwiek decyzji inwestycyjnych. W szczególności powyższe analizy nie mogą być traktowane jako informacje stanowiące rekomendację dotyczącą instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców w myśl rozporządzenia Ministra Finansów z 19 października 2005 roku (Dz. U. 2005r. nr 206, poz. 1715) i art. 42 ustawy z dnia 29 lipca 2005 o obrocie instrumentami finansowymi (t. jedn. Dz. U. 2014 poz. 94 z późn. zm.) Odpowiedzialność za podjęcie lub zaniechanie decyzji na podstawie artykułu ponosi jedynie użytkownik. Ekantor.pl jako właściciel praw autorskich powyższej publikacji zabrania kopiowania oraz rozpowszechniania tego opracowania bez wcześniejszej jego zgody.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *