TOP 5 APLIKACJI DO NAWIGACJI gps - najlepsze mapy offline - najlepsza aplikacja do nawigacji - pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
16 grudnia 2019,  13:12

Aplikacja do nawigacji – 5 najlepszych narzędzi na Android i iOS, które musisz znać

5/5 (1)

Myślisz nawigacja – włączasz Google maps. Słusznie! Ale nie zawsze… Zobacz, kiedy warto korzystać z narzędzia potentata z Doliny Krzemowej, a kiedy do celu skuteczniej doprowadzi Cię inna aplikacja do nawigacji. Zapraszamy na przegląd aplikacji GPS na smartfony z systemem Android i iOS, które musisz znać.

Google Maps – czyli aplikacja do nawigacji wbudowana w niemal każdy telefon z Androidem

Oczywista oczywistość. To oficjalna i darmowa aplikacja do nawigacji od Google, która domyślnie instalowana jest w niemal każdym smartfonie z systemem Android. Aplikacja wyznacza trasę na bazie map znanych z wyszukiwarki i posiada wbudowaną (i stale aktualizowaną) bazę większej części świata (Google dość dokładnie zmapowało ponad 220 krajów).

Z pulsów Google Maps na pewno należy wymienić: intuicyjną konfigurację trasy, informacje o ruchu drogowy w czasie rzeczywistym, możliwość pobrania fragmentów mapy offline oraz funkcję Street View. Na pochwałę zasługują też rekomendacje, które przydadzą się po dotarciu do celu – bogate zestawienie interesujących miejsc w okolicy, najlepszych restauracji, kawiarni, hoteli, czy informacje o transporcie publicznym,

Ze względu na swoją popularność aplikacja równie chętnie, co przez kierowców, jest wykorzystywana przez turystów pieszych i rowerowych. Im jednak chcielibyśmy zarekomendować nieco lepsze rozwiązanie (o tym za chwilę). Z pozostałych minusów trzeba wspomnieć o braku informacji dot. kontroli prędkości, dość ograniczonym trybie offline i zarzutach stawianych od kilku lat wobec twórców aplikacji – Google gromadzi dane o swoich użytkownikach.

Google Maps – pobierz na ANDROID
Google Maps – pobierz na iOS

Google maps - najlepsza aplikacja do nawigacji gps - pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
źródło: play.google.com

Waze – aplikacja do nawigacji i komunikacji z kierowcami na całym świecie

Waze to nawigacja rozwijana nie tylko przez twórców aplikacji, ale przede wszystkim jej użytkowników. Dzięki temu mamy tu dane o korkach, kontrolach i kolizjach na trasie, sugestie objazdów, a nawet wskazania dotyczące cen paliw na konkretnych stacjach. Ma to jednak swoją cenę – Waze działa wyłącznie online.

Rozbudowana społeczność chcących pomagać sobie kierowców w połączeniu z bardzo elastycznym i atrakcyjnym interfejsem oraz dokładnymi trasami to największe zalety Waze. I choć ta aplikacja do nawigacji ma już swoje lata (stworzyli w 2006 roku izraelscy studenci) to o jej wartości powinien świadczyć aktualny właściciel – w 2013 kupiło ją Google za 1 mld USD – który świetne narzędzie uaktualnił o własne mapy. Dzięki temu my – kierowcy zyskaliśmy produkt godny polecenia.

Waze – pobierz na ANDROID
Waze – pobierz na iOS

Waze - GPS mapy korki i nawigacja na żywo - najlepsza aplikacja do nawigacji gps - pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
źródło: play.google.com

Yanosik – najpopularniejsza nawigacja GPS dla kierowców w Polsce

Podobał Ci się Waze? Yanosik jest jeszcze lepszy, a na pewno popularniejszy na naszych drogach. To aplikacja przygotowana przez nas (Polaków) i specjalnie dla nas (kierowców znad Wisły). Aplikacja stanowi największą w kraju społeczność kierowców zrzeszającą ponad 100 tys. użytkowników. Yanosik jest przez nich na bieżąco aktualizowany – którą drogę ominąć? Gdzie są kontrole policyjne? Gdzie nieoznakowane radiowozy? A gdzie fotoradary? Na wszystkie te pytania dostaniesz odpowiedź.

Aplikacja posiada też kilka innych funkcji, które mogą przydać się w trasie. Pozwoli oszacować wartość auta po zeskanowaniu kodu AZTEC, sprawdza jego historię, może być alternatywą dla wideorejestratora i oczywiście posiada wbudowaną nawigację z systemem SmartTraffic. A jeśli nie chcesz aplikacji możesz spróbować bardziej tradycyjnego rozwiązania – dedykowanego komunikatora drogowego Yanosik GTR.

Yanosik – pobierz na ANDROID
Yanosik – pobierz na iOS

Yanosik - najlepsza aplikacja do nawigacji gps - aplikacja fotoradar kontrolna na drodze -pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
źródło: play.google.com

Here WeGo – najlepsza aplikacja do nawigacji?

Pierwsze aplikacje Here WeGo instalowane były jeszcze w telefonach Nokia z systemem operacyjnym Symbian. Jego już z nami nie ma, ale same mapy mają się co najmniej dobrze.

Aktualnie Here jest rozwijany przez największe koncerny motoryzacyjne z BMW i Audi na czele i oferuje bardzo dokładne mapy zarówno dla samochodów, rowerów, pieszych i szeroki wybór transportu publicznego. Zdaniem wielu to najlepsza aplikacja do nawigacji, na telefony z Androidem. Żeby się przekonać kliknij poniżej 😉

Here WeGo – pobierz na ANDROID
Here WeGo – pobierz na iOS

HERE WeGo - najlepsza aplikacja do nawigacji gps - pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
źródło: play.google.com

OsmAnd – bardzo dobra mapa offline dla rowerzystów i kierowców

A na koniec rozwiązanie, które pozwoli zarówno ominąć korki, jak i dotrzeć w środek dżungli – przed Wami obiecana aplikacja z mapami także dla piechurów i rowerzystów.

OsmAnd działa na bazie systemu: open street map. Oznacza to mapę, którą może rozwijać i modyfikować niemal każdy użytkownik. I choć rozwiązanie to jest z powodzeniem stosowane np. w Yanosiku to w tym przypadku mówimy o największej bazie OSM na świecie! Wybierasz się na urlop nad Wybrzeżem Amalfi obok Neapolu? Z OsmAnd znajdziesz każde zejście na plaże i górską ścieżkę w okolicy.

Do niewątpliwych plusów aplikacji należy zaliczyć bardzo szeroki zasięg map offline, przechowywanych w pamięci telefonu zarówno w trybie kafelków, jak i wektorów. Przy okazji z łatwością oznaczysz na trasie swoje przystanki, znajdziesz najbliższy sklep, miejsca postoju, wodopoje i wszystkie inne lokalizacje warte polecenia (których opisy eksportowane są bezpośrednio z Wikipedii).

OsmAnd – pobierz na ANDROID
OsmAnd – pobierz na iOS

OsmAnd - mapy offline - mapa dla rowerzystów - mapa gor - mapa szlakow - - najlepsza aplikacja do nawigacji gps - pobierz - aplikacja do nawigacji android - ekantor pl
źródło: play.google.com

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *