Ekantor.pl, wydarzenia kulturalne czerwiec 2018, wydarzenia w Europie 2018, co warto zobaczyć w
5 czerwca 2018,  14:20

Ekantor.pl kulturalnie – czerwiec 2018

5/5 (4)

W czerwcu nie zabraknie przyjemności kultury wyższej – trochę baletu, trochę wystaw i jazzowych wieczorów w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdzie się również coś dla podniebienia – w Bordeaux będzie okazja spróbować lokalnych win a jak co miesiąc, tak i tym razem trafi się festiwal piwa.

Bordeaux, Francja – Festiwal Wina

Data: 14 – 18 czerwca 2018
www.bordeaux-wine-festival.com

Organizowany co dwa lata festiwal przyciąga z całego świata zarówno koneserów win znad Garonny jak i ciekawskich pasjonatów, chcących wziąć udział w degustacjach i warsztatach. Tegoroczna edycja będzie szczególnie warta uwagi – z okazji dwudziestolecia spotkań co wieczór odbędą się spektakularne pokazy fajerwerków. Całość uświetni zaś wizyta wspaniałych żaglowców, którymi będzie okazja popłynąć w krótki rejs.


Londyn, Wielka Brytania – Jezioro Łabędzie

Data: 5 – 21 czerwca 2018
Bilety: od 111 funtów
Miejsce: Royal Opera House
www.roh.org.uk

Zapierający dech w piersiach klasyczny balet Czajkowskiego w nowym, olśniewającym wydaniu. Royal Opera House słynie z dbałości o kostiumy i choreografię. Będzie pięknie, bogato i imponująco. Nie jest to mały wydatek ale w ramach wakacyjnego wyjazdu zdecydowanie wart zaplanowania.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy


Budapeszt, Węgry – Światowe Dni Art Nouveau

Data: do 18 czerwca 2018
Bilety: bezpłatne
www.imm.hu

Zachwycająca swym rozmachem wystawa połączona z warsztatami i wędrówkami po całym mieście. Przedstawia rozwój i historię Art Nouveau ze szczególnym naciskiem na jej lokalne odmiany – znacznie różniące się od tych znanych ze sztuki zachodniej. Wystawa skierowana nie tylko dla koneserów sztuki, ale również amatorów a nawet dzieci – dla nich przewidziano specjalny cykl warsztatów, prawdopodobnie jedynych tego typu na świecie.

Dowiedz się, jaką walutę zabrać jadąc na Węgry


Madryt, Hiszpania – Jazz w Cafe Central

Data: 29 i 30 czerwca 2018
Bilety: 16 euro
Miejsce: Cafe Central
www.cafecentralmadrid.com

Tutaj jazz jest zawsze na miejscu. Podczas wizyty w Madrycie warto w Cafe Central spędzić chociaż jeden wieczór, pijąc kawę i słuchając występów na żywo. Pod koniec czerwca okazja będzie szczególna – na scenie pojawią się Juan Ortiz, Tokyo Trio i Gianni Gagliardi. W ciepłą, letnią noc jazz w takim wykonaniu będzie na pewno smakował wyśmienicie.


Antwerpia, Belgia – Beer Passion Festival

Data: 22 – 24 czerwca 2018
Bilety: 5 euro
www.bierpassieweekend.be

Jak co miesiąc tak i w czerwcu trafi się taki kraj w Europie, który akurat obchodzi festiwal piwa. Tym razem padło na Belgię i Antwerpię. Za 5 euro otrzymamy kufelek festiwalowy i przewodnik, a za 2 euro nasz kufelek zmieni się z pustego w pełny. Lokalny foodtruck zaspokoi zaś apetyt, zaostrzony ponad dwustoma serwowanymi odmianami złotego napoju.


Ponferrada, Hiszpania – Noce Templariuszy

Data: 27 czerwca – 1 lipca 2018
www.ponferrada.org

Wielka twierdza templariuszy miała w średniowieczu strzec szlaku Św. Jakuba. Siedemset lat po czasach jej świetności niezdobyte mury nadal wzbudzają podziw a legenda zakonu pozostaje wciąż żywa. Festiwal jest tego najlepszym przykładem. Na dziesiątkach straganów będzie można kupić oryginalne rękodzieło wykonywane technikami sprzed stuleci. Nie zabraknie turniejów rycerskich, tańców i zabaw. A całość zamknie spektakularny pokaz sztucznych ogni i odświętna parada.


Sprawdź, co do tej pory wydarzyło się w Europie.

W ramach cyklu Ekantor.pl kulturalnie mieliśmy okazję wybrać się już na Sound City Festival do Liverpoolu, uczestniczyć w Święcie Wiosny w Niemczech czy w Dublinie bawić się podczas Festiwalu Świętego Patryka.

Do zobaczenia za miesiąc!

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *