Ekantor.pl, wydarzenia kulturalne czerwiec 2018, wydarzenia w Europie 2018, co warto zobaczyć w
5 czerwca 2018,  14:20

Ekantor.pl kulturalnie – czerwiec 2018

5/5 (4)

W czerwcu nie zabraknie przyjemności kultury wyższej – trochę baletu, trochę wystaw i jazzowych wieczorów w pięknych okolicznościach przyrody. Znajdzie się również coś dla podniebienia – w Bordeaux będzie okazja spróbować lokalnych win a jak co miesiąc, tak i tym razem trafi się festiwal piwa.

Bordeaux, Francja – Festiwal Wina

Data: 14 – 18 czerwca 2018
www.bordeaux-wine-festival.com

Organizowany co dwa lata festiwal przyciąga z całego świata zarówno koneserów win znad Garonny jak i ciekawskich pasjonatów, chcących wziąć udział w degustacjach i warsztatach. Tegoroczna edycja będzie szczególnie warta uwagi – z okazji dwudziestolecia spotkań co wieczór odbędą się spektakularne pokazy fajerwerków. Całość uświetni zaś wizyta wspaniałych żaglowców, którymi będzie okazja popłynąć w krótki rejs.


Londyn, Wielka Brytania – Jezioro Łabędzie

Data: 5 – 21 czerwca 2018
Bilety: od 111 funtów
Miejsce: Royal Opera House
www.roh.org.uk

Zapierający dech w piersiach klasyczny balet Czajkowskiego w nowym, olśniewającym wydaniu. Royal Opera House słynie z dbałości o kostiumy i choreografię. Będzie pięknie, bogato i imponująco. Nie jest to mały wydatek ale w ramach wakacyjnego wyjazdu zdecydowanie wart zaplanowania.

cta_cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_10%taniej_niż wbanku_blog_finansowy


Budapeszt, Węgry – Światowe Dni Art Nouveau

Data: do 18 czerwca 2018
Bilety: bezpłatne
www.imm.hu

Zachwycająca swym rozmachem wystawa połączona z warsztatami i wędrówkami po całym mieście. Przedstawia rozwój i historię Art Nouveau ze szczególnym naciskiem na jej lokalne odmiany – znacznie różniące się od tych znanych ze sztuki zachodniej. Wystawa skierowana nie tylko dla koneserów sztuki, ale również amatorów a nawet dzieci – dla nich przewidziano specjalny cykl warsztatów, prawdopodobnie jedynych tego typu na świecie.

Dowiedz się, jaką walutę zabrać jadąc na Węgry


Madryt, Hiszpania – Jazz w Cafe Central

Data: 29 i 30 czerwca 2018
Bilety: 16 euro
Miejsce: Cafe Central
www.cafecentralmadrid.com

Tutaj jazz jest zawsze na miejscu. Podczas wizyty w Madrycie warto w Cafe Central spędzić chociaż jeden wieczór, pijąc kawę i słuchając występów na żywo. Pod koniec czerwca okazja będzie szczególna – na scenie pojawią się Juan Ortiz, Tokyo Trio i Gianni Gagliardi. W ciepłą, letnią noc jazz w takim wykonaniu będzie na pewno smakował wyśmienicie.


Antwerpia, Belgia – Beer Passion Festival

Data: 22 – 24 czerwca 2018
Bilety: 5 euro
www.bierpassieweekend.be

Jak co miesiąc tak i w czerwcu trafi się taki kraj w Europie, który akurat obchodzi festiwal piwa. Tym razem padło na Belgię i Antwerpię. Za 5 euro otrzymamy kufelek festiwalowy i przewodnik, a za 2 euro nasz kufelek zmieni się z pustego w pełny. Lokalny foodtruck zaspokoi zaś apetyt, zaostrzony ponad dwustoma serwowanymi odmianami złotego napoju.


Ponferrada, Hiszpania – Noce Templariuszy

Data: 27 czerwca – 1 lipca 2018
www.ponferrada.org

Wielka twierdza templariuszy miała w średniowieczu strzec szlaku Św. Jakuba. Siedemset lat po czasach jej świetności niezdobyte mury nadal wzbudzają podziw a legenda zakonu pozostaje wciąż żywa. Festiwal jest tego najlepszym przykładem. Na dziesiątkach straganów będzie można kupić oryginalne rękodzieło wykonywane technikami sprzed stuleci. Nie zabraknie turniejów rycerskich, tańców i zabaw. A całość zamknie spektakularny pokaz sztucznych ogni i odświętna parada.


Sprawdź, co do tej pory wydarzyło się w Europie.

W ramach cyklu Ekantor.pl kulturalnie mieliśmy okazję wybrać się już na Sound City Festival do Liverpoolu, uczestniczyć w Święcie Wiosny w Niemczech czy w Dublinie bawić się podczas Festiwalu Świętego Patryka.

Do zobaczenia za miesiąc!

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *