Losowe wpisy

Beżowa Księga - przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga – przydatny do analizy ekonomicznej raport o stanie gospodarki USA

Beżowa Księga to specjalny raport o stanie gospodarki Stanów Zjednoczonych publikowany 8 razy w roku, na podstawie danych z 12 różnych dystryktów USA. Publikacja Beżowej Księgi następuje na 2 tygodnie Read more
ekantor.pl_warsztaty-krypto-ksiegowosc-warszawa-katowice

Warsztaty “Krypto księgowość” – 6 marca Katowice | 16 marca Warszawa

Zapraszamy na kolejną edycję certyfikowanych szkoleń Krypto Księgowości, o którym informowaliśmy Was już w zeszłym miesiącu. Tym razem możliwość poszerzenia swojej wiedzy o kryptowalutach będą mieli również mieszkańcy Katowic. Read more

Ekantor.pl kulturalnie – kwiecień 2018


W kwietniu tradycyjnie dominują obchody wiosny, co zazwyczaj wiąże się z szeroko rozumianą degustacją. Można też wybrać się na kawę do Londynu albo skorzystać z ostatniego śniegu w szwajcarskich Alpach.

 

Holandia, Noordwijk – Haarlem: Festiwal Kwiatów Bloemencorso

18 – 22 kwietnia 2018

Jeśli tulipany to tylko z Holandii. Na festiwalu Bloemencorso będzie można ich zobaczyć nieprzeliczone ilości – w formie kompozycji, zdobiące ulice i pojazdy aż po łąki i parki pełne kwiatów. Punktem centralnym imprezy będzie parada zaczynająca się 21 kwietnia o 9.30. Jeśli ktoś chce świętować nadejście wiosny to lepszego sposobu nie znajdzie!

Szkocja, Edynburg: Beltane, Festiwal Ognia

30 kwietnia 2018

Ta współczesna reinterpretacja celtyckich obrzędów była początkowo małym, lokalnym świętem, które z czasem przekształciło się w festiwal dla ludzi z całego świata. Symboliczna parada prowadzona przez Królową Kwiatów odwołuje się do przemijania zimy i rodzącej się wiosny. Wielkie, tradycyjne ognisko i tańce przez całą noc jako żywo przywodzą na myśl zapomniane szkockie wierzenia. Będą bębny, dawne stroje i atmosfera rodem z legend dawnego Albionu.

Szwajcaria, Zermatt: Zermatt Unplugged Festival

10 -14 kwietnia 2018

Muzyka i narty do popularne połączenie, szczególnie w Alpach. Zermatt Unplugged Festival to jednak wydarzenie wyjątkowe pod względem rozmachu – grali tam tacy muzycy jak OneRepublic, Alanis Morissette czy Billy Idol a infrastruktura zjazdowa i rekreacyjna jest na najwyższym poziomie. Apropos poziomu – Zermatt to również jeden z “najwyższych” festiwali na świecie – scena jest bowiem położona na wysokości 3030 metrów nad poziomem morza.

Szwajcaria, Solothurn: Dni Piwa

24 – 28 kwietnia 2018

Przy okazji wizyty w Szwajcarii można zawitać na Dni Piwa w Solothurn. Takich imprez dla wielbicieli chmielu jest wiele w całej Europie i cieszą się one zasłużoną popularnością. Szwajcaria ma jednak tą specyfikę, że jest krajem o największej liczbie browarów per capita na świecie. Warto sprawdzić, czy przekłada się to na jakość tworzonego przez nie trunku.

Wielka Brytania, Londyn: Festiwal Kawy

12 – 15 kwietnia 2018

Zjednoczone Królestwo kojarzy się raczej z herbatą o piątej po południu, ale tamtejsze palarnie kawy i specjalistyczne sklepy mają równie długą tradycję. Londyński Festiwal Kawy właśnie do niej się odwołuje. Do degustacji będzie 250 gatunków szlachetnego napoju, demonstracje, pokazy a wszystko przy muzyce granej na żywo.

Hiszpania, Montblanc: Festiwal Świętego Jerzego

20 – 29 kwietnia 2018

Średniowieczne legendy nigdzie nie brzmią tak dobrze jak wśród nagrzanych słońcem murów Katalonii. To właśnie tam, pod małym miasteczkiem Montblanc, Święty Jerzy ubił ponoć ziejącą ogniem bestię, a w miejscu gdzie poległa rosną teraz pola krwisto czerwonych kwiatów. Na pamiątkę tego wydarzenia odbywa się piękny średniowieczny festiwal z muzyką, jadłem i napojami iście dawnych wieków. Ma nawet być rekonstrukcja walki Świętego. Tylko bestii brakuje.

Niemcy, Stuttgart: Święto Wiosny

21 kwiecień – 13 maj 2018

Jeden z największych festiwali wiosennych w Europie. Namioty będą pełne młodego piwa, tyrolskich specjałów i wędzonych serów a radosną atmosferę podkreśli bawarska muzyka grana na żywo. Dla rodzin z dziećmi przewidziane są całe środy wypełnione rozrywkami tak absorbującymi najmłodszych, że rodzice bez wyrzutów sumienia będą mogli zostawić pociechy i skosztować lokalnych specjałów. Całość uświetnią pokazy fajerwerków w wykonaniu samego Joachima Bernera, mistrza świata w tej dziedzinie.

 

W ramach cyklu Ekantor.pl kulturalnie mieliście okazję zobaczyć z nami m.in. Karnawał w Wenecji, Festiwal Czekolady w Amsterdamie oraz Dni Świętego Patryka w Dublinie.


04.04.2018 13:41
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000