Ekantor.pl kulturalnie, podróże, wyjazdy. Europa, świat, Ekantor.pl
4 kwietnia 2018,  14:00

Ekantor.pl kulturalnie – kwiecień 2018

5/5 (1)

W kwietniu tradycyjnie dominują obchody wiosny, co zazwyczaj wiąże się z szeroko rozumianą degustacją. Można też wybrać się na kawę do Londynu albo skorzystać z ostatniego śniegu w szwajcarskich Alpach.

Holandia, Noordwijk – Haarlem: Festiwal Kwiatów Bloemencorso

18 – 22 kwietnia 2018

Jeśli tulipany to tylko z Holandii. Na festiwalu Bloemencorso będzie można ich zobaczyć nieprzeliczone ilości – w formie kompozycji, zdobiące ulice i pojazdy aż po łąki i parki pełne kwiatów. Punktem centralnym imprezy będzie parada zaczynająca się 21 kwietnia o 9.30. Jeśli ktoś chce świętować nadejście wiosny to lepszego sposobu nie znajdzie!

Szkocja, Edynburg: Beltane, Festiwal Ognia

30 kwietnia 2018

Ta współczesna reinterpretacja celtyckich obrzędów była początkowo małym, lokalnym świętem, które z czasem przekształciło się w festiwal dla ludzi z całego świata. Symboliczna parada prowadzona przez Królową Kwiatów odwołuje się do przemijania zimy i rodzącej się wiosny. Wielkie, tradycyjne ognisko i tańce przez całą noc jako żywo przywodzą na myśl zapomniane szkockie wierzenia. Będą bębny, dawne stroje i atmosfera rodem z legend dawnego Albionu.

Szwajcaria, Zermatt: Zermatt Unplugged Festival

10 -14 kwietnia 2018

Muzyka i narty do popularne połączenie, szczególnie w Alpach. Zermatt Unplugged Festival to jednak wydarzenie wyjątkowe pod względem rozmachu – grali tam tacy muzycy jak OneRepublic, Alanis Morissette czy Billy Idol a infrastruktura zjazdowa i rekreacyjna jest na najwyższym poziomie. Apropos poziomu – Zermatt to również jeden z “najwyższych” festiwali na świecie – scena jest bowiem położona na wysokości 3030 metrów nad poziomem morza.

Szwajcaria, Solothurn: Dni Piwa

24 – 28 kwietnia 2018

Przy okazji wizyty w Szwajcarii można zawitać na Dni Piwa w Solothurn. Takich imprez dla wielbicieli chmielu jest wiele w całej Europie i cieszą się one zasłużoną popularnością. Szwajcaria ma jednak tą specyfikę, że jest krajem o największej liczbie browarów per capita na świecie. Warto sprawdzić, czy przekłada się to na jakość tworzonego przez nie trunku.

Wielka Brytania, Londyn: Festiwal Kawy

12 – 15 kwietnia 2018

Zjednoczone Królestwo kojarzy się raczej z herbatą o piątej po południu, ale tamtejsze palarnie kawy i specjalistyczne sklepy mają równie długą tradycję. Londyński Festiwal Kawy właśnie do niej się odwołuje. Do degustacji będzie 250 gatunków szlachetnego napoju, demonstracje, pokazy a wszystko przy muzyce granej na żywo.

Hiszpania, Montblanc: Festiwal Świętego Jerzego

20 – 29 kwietnia 2018

Średniowieczne legendy nigdzie nie brzmią tak dobrze jak wśród nagrzanych słońcem murów Katalonii. To właśnie tam, pod małym miasteczkiem Montblanc, Święty Jerzy ubił ponoć ziejącą ogniem bestię, a w miejscu gdzie poległa rosną teraz pola krwisto czerwonych kwiatów. Na pamiątkę tego wydarzenia odbywa się piękny średniowieczny festiwal z muzyką, jadłem i napojami iście dawnych wieków. Ma nawet być rekonstrukcja walki Świętego. Tylko bestii brakuje.

Niemcy, Stuttgart: Święto Wiosny

21 kwiecień – 13 maj 2018

Jeden z największych festiwali wiosennych w Europie. Namioty będą pełne młodego piwa, tyrolskich specjałów i wędzonych serów a radosną atmosferę podkreśli bawarska muzyka grana na żywo. Dla rodzin z dziećmi przewidziane są całe środy wypełnione rozrywkami tak absorbującymi najmłodszych, że rodzice bez wyrzutów sumienia będą mogli zostawić pociechy i skosztować lokalnych specjałów. Całość uświetnią pokazy fajerwerków w wykonaniu samego Joachima Bernera, mistrza świata w tej dziedzinie.

Do tej pory w ramach cyklu Ekantor.pl kulturalnie mieliście okazję zobaczyć z nami m.in. Karnawał w Wenecji, Festiwal Czekolady w Amsterdamie oraz Dni Świętego Patryka w Dublinie.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *