Losowe wpisy

Media zagraniczne

Jak o nas piszą, tak nas widzą – Polska w oczach zagranicznych mediów

Zachodni dziennikarze mają duży problem w pisaniu korespondencji z Polski - jesteśmy bardzo drażliwi na punkcie tematów politycznych, kultywujemy skomplikowaną historię a jednocześnie wykazujemy niezwykłe lenistwo w kwestiach samorządności. Nic Read more

Czy Brexit zdominuje rynek finansowy w czerwcu?

Czy Wielka Brytania pozostanie w Unii Europejskiej? Czy Rezerwa Federalna dokona kolejnej podwyżki stóp procentowych? Czy zostanie osiągnięte porozumienie w kwestii produkcji ropy naftowej na świecie? Odpowiedź na te trzy Read more

Ekantor.pl kulturalnie – luty 2018


Romantyczny wieczór w Rzymie czy wspólne oglądanie meczu na Camp Nou? A może “Star Trek” w niezwykłym otoczeniu londyńskiego muzeum? Zobacz jakie atrakcje kulturalne czekają w całej Europie.

 

Amsterdam, 24-25 lutego 2018 – Festiwal Czekolady

Wstęp: 14,50 euro/dzień

O ile festiwale piwa czy sera mogą spotkać się z mieszanym przyjęciem, o tyle festiwal czekolady trafi w gusta chyba każdego. Biała lub mleczna, gorzka, smakowa lub nadziewana; w formie tabliczek, pralinek, sosów, fontann, rzeźb i masaży. Niderlandzcy cukiernicy wiedzą o niej wszystko. Goście będą mogli nie tylko spróbować wyrobów najlepszych mistrzów swojego fachu ale również sami przyrządzić własne specjały.

czekolada, festiwal czekolady, Amsterdam, Ekantor.pl


Londyn, 9 lutego do 3 marca 2018 – Noce Filmowe w Muzeum Historii Naturalnej

Wstęp: 28 funtów

Tegoroczna edycja Nocy Filmowych w londyńskim muzeum przy Cromwell Road odbędzie się pod znakiem kina science-fiction. Serię otworzy klasyczny “E.T” a zakończy współczesny “Star Wars: Rogue One”. Poza fantastycznymi filmami maniaków kina czekają wyjątkowe doznania – bo obejrzenie “Aliena” w towarzystwie zrekonstruowanego szkieletu tyranozaura nie zdarza się często.

Natural History Museum, London – Timelapse – May/June 2015 by Flipbook Cinema from Flipbook Cinema on Vimeo.


Paryż, do 11 lutego 2018 – wystawa Pabla Picassa

Wstęp: od 11 euro

Ostatnia okazja aby zobaczyć dzieła wielkiego artysty zwykle pozostające w kolekcjach prywatnych. Na szczególną uwagę zasługuje “Sen” będący jednym z najdroższych i najrzadziej wystawianych obrazów wszechczasów. Wystawa obejmuje ponad sto grafik i obrazów powstałych wyłącznie w 1932 roku.


Rzym, 14 lutego 2018 – Obserwatorium Astronomiczne

Wstęp: 30 euro za parę

Walentynkowy wieczór pod gwiazdami brzmi przyjemnie, ale włoskie niebo zawsze było jakieś takie bardziej romantyczne – a widziane z obserwatorium ma dodatkową moc. 14 lutego zaprasza pary na wspólne patrzenie w gwiazdy. Na stracie lampka szampana a potem już tylko konstelacje, galaktyki i supernowe.

gwiazdy, obserwatorium, Włochy, Ekantor.pl


Budapeszt, 9-11 lutego 2018 – Festiwal Mangalicy

Wstęp: wolny

Dźwięczne słowo “mangalica” jest nazwą unikalnej, węgierskiej rasy świń. Festiwal, odbywający się w samym środku madziarskiej stolicy, dotyczy wszystkiego, co z owych poczciwych zwierzaków da się przyrządzić. Na świeżym powietrzu zjemy potrawki i pieczyste, kupimy pęki szynek i podrobów a do smaku zagra nam ludowa kapela. Będzie swojsko, przaśnie i bez wątpienia smacznie.

Budapest Cityscape from Joe Simon on Vimeo.


Londyn, 20 lutego 2018 – mecz Chelsea vs. Barcelona

Wstęp: 250 euro za parę

Po walentynkach można popatrzeć w gwiazdy w Rzymie ale lepiej zobaczyć dobry mecz. I to na żywo. Najlepiej taki, który niemal co sezon elektryzuje fanów Ligi Mistrzów. Która partnerka zgodzi się odmówić zaproszeniu na tydzień do Londynu? Zwłaszcza, że miasto oferuje całą masę atrakcji także po opuszczeniu stadionu!


Islandia, luty 2018 – zdjęcia do nowego sezonu ‘Gry o Tron’

To niepowtarzalna okazja aby zobaczyć ekipę filmową na planie jednego z najbardziej przebojowych seriali wszechczasów. Dokładne daty i miejsca zdjęć można śledzić na stronach Islandzkiego Wydziału Kultury – mogą jednak ulec zmianie pod wpływem pogody. Przy okazji pobytu na Islandii warto odwiedzić coroczny Festiwal Piwa, odbywający się w dniach 22-24 lutego w Reykjavíku.

 


02.02.2018 15:19
Udostępnij:


Tagi: , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000