Muzea, ile kosztuje zwiedzanie
17 maja 2017,  12:32

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]

5/5 (1)

Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest warte obcowanie z prawdziwą sztuką.

Luwr w Paryżu

Luwr

To więcej niż muzeum – jest najlepiej rozpoznawalnym tego typu obiektem świata. Stanowi kluczowy punkt każdej wycieczki do stolicy Francji. Posiada w stałej ekspozycji ponad 35 tysięcy obiektów od prehistorii po czasy współczesne. Rocznie odwiedza je prawie 10 milionów turystów.
Ceny biletów: 15 euro za osobę dorosłą powyżej 26 roku życia. Odwiedzający poniżej 26 roku życia nie płacą za wstęp po okazaniu dowodu tożsamości.

The British Museum w Londynie

The British Museum

Posiada w swych zbiorach prawie 8 milionów przedmiotów tworzących najszerszą i najbardziej szczegółową panoramę historii gatunku ludzkiego. Od mumii ze starożytnego Egiptu, rzeźb z greckiego Partenonu po szkice Leonarda da Vinci i unikatowe kolekcje z Azji Środkowej. Muzeum Brytyjskie pełne jest bezcennych eksponatów z każdego zakątka świata.

Ceny biletów: wstęp do British Museum jest darmowy za wyjątkiem wystaw specjalnych.

Museum del Prado w Madrycie

Museo del Prado

Prawie 2,5 tys. bezcennych obrazów takich malarzy jak Velázquez, Goya, El Greo czy Rafael; setki rzeźb, rysunków i prac najbardziej znanych artystów w historii. Muzeum Prado w Madrycie to prawdziwa uczta dla koneserów sztuki, szczególnie hiszpańskiej.

Ceny biletów: 15 euro za osobę dorosłą; 7,5 euro osoby po 65 roku życia; darmowy wstęp osoby do 18 roku życia i studenci po okazaniu legitymacji.

cta_ekantor.pl_kantor_internetowy_wymiana_walut_online_500_eur_blog_finansowy

Galeria Uffizi we Florencji

Galeria Uffizi we Florencji

To jeden z największych i najbardziej szanowanych zbiorów sztuki włoskiej i flamandzkiej na świecie. W przestronnych, renesansowych wnętrzach można podziwiać „Świętą Rodzinę” Michała Anioła, „Madonnę ze szczygłem” Rafaela, dzieła Rembrandta, Rubensa i setki innych eksponatów. Galeria Uffizich przyjmuje rocznie około 2 mln zwiedzających co czyni ją najchętniej odwiedzanym muzeum we Włoszech.

Ceny biletów: od 10 euro za osobę dorosłą

Muzea Watykańskie Rzym

Muzea Watykańskie

Kto by nie chciał poznać tej jedynej w swoim rodzaju kolekcji sztuki, zgromadzonej przez setki lat pontyfikatu kolejnych papieży? Zobaczyć „Grupę Laokoona”, etruskie starożytności czy freski Kaplicy Sykstyńskiej? Żeby poznać wszystkie zabytki Watykanu trzeba kilku tygodni oraz dosyć zasobnego portfela.

Cena biletów: 16 euro za osobę dorosłą, 8 euro bilet ulgowy. Wszelkie inne atrakcje (ogrody, Kopuła bazyliki św. Piotra czy Skarbiec) płatne są osobno.

Tate Modern w Londynie

Tate Modern

To najczęściej odwiedzana galeria sztuki nowoczesnej na świecie. Rocznie jej wystawy podziwia prawie 5 milionów turystów. Tate Modern kolekcjonuje sztukę powstałą po 1900 roku. W jej zbiorach znajdują się nie tylko obrazy i rzeźby, ale również instalacje przestrzenne, nagrania wideo, a nawet dźwięki i głosy.

Ceny biletów: wejście jest darmowe za wyjątkiem wystaw specjalnych.

Centrum Pompidou – Musée National d` Art. Moderne, Paryż

Galeria sztuki nowoczesnej w Centrum Pompidou konkuruje z londyńską Tate o miano największej na świecie kolekcji sztuki po 1900 roku. Obejmuje ponad 100 tys eksponatów – obrazów, rzeźb, instalacji a także obiektów filmowych, designu czy architektury. Od momentu otwarcia w 1977 roku odwiedziło ją 150 milionów turystów.

Ceny biletów: wejście jest darmowe za wyjątkiem wystaw specjalnych.

Ponoć obcowanie ze sztuką nie jest łatwe, a współczesny człowiek nie ma na to czasu. Ilość odwiedzających największe światowe muzea zdaje się zadawać kłam takiej opinii. Nie dość, że można ich liczyć w milionach, to jeszcze z roku na rok przybywa. Obyśmy w naszym kraju również doświadczyli takiego boomu na wysoką kulturę.

Warto przeczytać

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *