Losowe wpisy

Podwyżki w bankach

Opłaty bankowe coraz droższe. Zobacz, jak się przed nimi uchronić

Od początku roku można było zaobserwować wzmożoną aktywność banków w kwestii podnoszenia kosztów obsługi rachunków. W teorii nie mogły one wynikać z wprowadzonego w ubiegłym roku podatku bankowego. W praktyce Read more
Wysoka rata kredytu we franku

Czy kredyt walutowy jest opłacalny?

Kredyty nie są tanie. I wciąż pojawia się pytanie - jaki kredyt wybrać - w złotych polskich czy też w obcej walucie? Czy w ogóle pożyczkę walutową można dzisiaj zaciągnąć Read more

Ile kosztuje zwiedzanie? Najpopularniejsze muzea w Europie [CENNIK]


Europejskie muzea są mekką dla koneserów sztuki. Co roku te największe odwiedzają miliony turystów z całego świata. W dodatku, wbrew powszechnej opinii, nie jest to przesadnie kosztowne. Zobacz, ile jest warte obcowanie z prawdziwą sztuką.

 

Luwr w Paryżu

Luwr

To więcej niż muzeum – jest najlepiej rozpoznawalnym tego typu obiektem świata. Stanowi kluczowy punkt każdej wycieczki do stolicy Francji. Posiada w stałej ekspozycji ponad 35 tysięcy obiektów od prehistorii po czasy współczesne. Rocznie odwiedza je prawie 10 milionów turystów.
Ceny biletów: 15 euro za osobę dorosłą powyżej 26 roku życia. Odwiedzający poniżej 26 roku życia nie płacą za wstęp po okazaniu dowodu tożsamości.

 

The British Museum w Londynie

The British Museum

Posiada w swych zbiorach prawie 8 milionów przedmiotów tworzących najszerszą i najbardziej szczegółową panoramę historii gatunku ludzkiego. Od mumii ze starożytnego Egiptu, rzeźb z greckiego Partenonu po szkice Leonarda da Vinci i unikatowe kolekcje z Azji Środkowej. Muzeum Brytyjskie pełne jest bezcennych eksponatów z każdego zakątka świata.

Ceny biletów: wstęp do British Museum jest darmowy za wyjątkiem wystaw specjalnych.

 

Museum del Prado w Madrycie

Museo del Prado

Prawie 2,5 tys. bezcennych obrazów takich malarzy jak Velázquez, Goya, El Greo czy Rafael; setki rzeźb, rysunków i prac najbardziej znanych artystów w historii. Muzeum Prado w Madrycie to prawdziwa uczta dla koneserów sztuki, szczególnie hiszpańskiej.

Ceny biletów: 15 euro za osobę dorosłą; 7,5 euro osoby po 65 roku życia; darmowy wstęp osoby do 18 roku życia i studenci po okazaniu legitymacji.

 

Galeria Uffizi we Florencji

Galeria Uffizi we Florencji

To jeden z największych i najbardziej szanowanych zbiorów sztuki włoskiej i flamandzkiej na świecie. W przestronnych, renesansowych wnętrzach można podziwiać „Świętą Rodzinę” Michała Anioła, „Madonnę ze szczygłem” Rafaela, dzieła Rembrandta, Rubensa i setki innych eksponatów. Galeria Uffizich przyjmuje rocznie około 2 mln zwiedzających co czyni ją najchętniej odwiedzanym muzeum we Włoszech.

Ceny biletów: od 10 euro za osobę dorosłą

 

Muzea Watykańskie Rzym

Muzea Watykańskie

Kto by nie chciał poznać tej jedynej w swoim rodzaju kolekcji sztuki, zgromadzonej przez setki lat pontyfikatu kolejnych papieży? Zobaczyć „Grupę Laokoona”, etruskie starożytności czy freski Kaplicy Sykstyńskiej? Żeby poznać wszystkie zabytki Watykanu trzeba kilku tygodni oraz dosyć zasobnego portfela.

Cena biletów: 16 euro za osobę dorosłą, 8 euro bilet ulgowy. Wszelkie inne atrakcje (ogrody, Kopuła bazyliki św. Piotra czy Skarbiec) płatne są osobno.

 

Tate Modern w Londynie

Tate Modern

To najczęściej odwiedzana galeria sztuki nowoczesnej na świecie. Rocznie jej wystawy podziwia prawie 5 milionów turystów. Tate Modern kolekcjonuje sztukę powstałą po 1900 roku. W jej zbiorach znajdują się nie tylko obrazy i rzeźby, ale również instalacje przestrzenne, nagrania wideo, a nawet dźwięki i głosy.

Ceny biletów: wejście jest darmowe za wyjątkiem wystaw specjalnych.

 

Centrum Pompidou – Musée National d` Art. Moderne, Paryż

Galeria sztuki nowoczesnej w Centrum Pompidou konkuruje z londyńską Tate o miano największej na świecie kolekcji sztuki po 1900 roku. Obejmuje ponad 100 tys eksponatów – obrazów, rzeźb, instalacji a także obiektów filmowych, designu czy architektury. Od momentu otwarcia w 1977 roku odwiedziło ją 150 milionów turystów.

Ceny biletów: wejście jest darmowe za wyjątkiem wystaw specjalnych.

 

 

Ponoć obcowanie ze sztuką nie jest łatwe, a współczesny człowiek nie ma na to czasu. Ilość odwiedzających największe światowe muzea zdaje się zadawać kłam takiej opinii. Nie dość, że można ich liczyć w milionach, to jeszcze z roku na rok przybywa. Obyśmy w naszym kraju również doświadczyli takiego boomu na wysoką kulturę.


17.05.2017 10:28
Udostępnij:


Tagi: , , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000