Losowe wpisy

Emigrant nie, pracownik transgraniczny tak!

Wielu Polaków, którzy są przywiązani do swojego kraju oraz rodziny wybrali nieco inną formę emigracji zarobkowej, która w ich opinii jest lepsza niż stały wyjazd za granicę. Zarobki w euro, ... Czytaj całość
Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Mieszkanie w Europie – gdzie zainwestować?

Rynek nieruchomości w Europie daje ogromne pole do popisu dla śmiałych inwestorów. Wiąże się to oczywiście z pewnym ryzykiem oraz wymaga znajomości regionu, ale może przynieść spore zyski. Sprawdźmy gdzie ... Czytaj całość

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?


Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z niekorzystnym przewalutowaniem.

O czym warto pamiętać przed zagranicznymi wyjazdami?

Podejmując pieniądze w gotówce przed wyjazdem nie warto jest robić tego na ostatnią chwilę. Wiele banków posiada określone procedury w tej kwestii i trzeba je informować o tym, że chce się podjąć określoną kwotę pieniędzy w walucie. Dla placówek większych banków nie jest problemem wymienienie polskich złotych na kilkaset euro lub dolarów, ale w przypadku chęci podjęcia większych kwot lub nietypowej waluty trzeba oczekiwać nawet 2 lub 3 dni robocze.

W przypadku częstych wyjazdów za granicę dobrym rozwiązaniem może być otwarcie rachunku walutowego na koncie osobistym i przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy, która zostanie przewalutowana po kursie banku. Taki rachunek walutowy można założyć w kilka minut, natomiast jeśli chce się mieć do rachunku walutowego kartę, trzeba na nią oczekiwać nawet do 2 tygodni, chyba że za dopłatą zdecydujemy się zamówić kartę kurierem. Wówczas cała operacja może skrócić się do 2-3 dni, które są potrzebne bankowi na wyrobienie karty i przesłanie jej do nas.

Wymiana waluty online

Sama waluta na koncie nie musi być natomiast wymieniana po kursie banku, który prowadzi konto walutowe. Można zdecydować się bowiem na skorzystanie z kantoru internetowego, który oferuje dużo korzystniejsze kursy wymiany.


04.05.2015 05:58
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 2. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 3. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 4. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000