Konto walutowe, wymiana walut online
4 maja 2015,  00:00

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z niekorzystnym przewalutowaniem.

O czym warto pamiętać przed zagranicznymi wyjazdami?

Podejmując pieniądze w gotówce przed wyjazdem nie warto jest robić tego na ostatnią chwilę. Wiele banków posiada określone procedury w tej kwestii i trzeba je informować o tym, że chce się podjąć określoną kwotę pieniędzy w walucie. Dla placówek większych banków nie jest problemem wymienienie polskich złotych na kilkaset euro lub dolarów, ale w przypadku chęci podjęcia większych kwot lub nietypowej waluty trzeba oczekiwać nawet 2 lub 3 dni robocze.

W przypadku częstych wyjazdów za granicę dobrym rozwiązaniem może być otwarcie rachunku walutowego na koncie osobistym i przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy, która zostanie przewalutowana po kursie banku. Taki rachunek walutowy można założyć w kilka minut, natomiast jeśli chce się mieć do rachunku walutowego kartę, trzeba na nią oczekiwać nawet do 2 tygodni, chyba że za dopłatą zdecydujemy się zamówić kartę kurierem. Wówczas cała operacja może skrócić się do 2-3 dni, które są potrzebne bankowi na wyrobienie karty i przesłanie jej do nas.

Wymiana waluty online

Sama waluta na koncie nie musi być natomiast wymieniana po kursie banku, który prowadzi konto walutowe. Można zdecydować się bowiem na skorzystanie z kantoru internetowego, który oferuje dużo korzystniejsze kursy wymiany.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *