Losowe wpisy

Przyszłość

Jak zapewnić sobie świetlaną przyszłość?

Jeśli studia to takie z perspektywą na wysokie zarobki - najlepiej prawo albo medycyna. Po studiach kariera od najniższego szczebla. Mozolne pięcie się w górę aby po 30 latach wyjść Read more
Jerome Powell Ekantor.pl szef FED nowy szef rezerwy federalnej

Jerome Powell – kim jest szef Rezerwy Federalnej?

Lubią go zarówno Republikanie jak i Demokraci. Cieszy się zaufaniem prezydenta, całe życie sumiennie przepracował w finansach a do tego działa charytatywnie. Nowy szef Fed wygląda jak kandydat idealny.   Read more

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?


Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z niekorzystnym przewalutowaniem.

O czym warto pamiętać przed zagranicznymi wyjazdami?

Podejmując pieniądze w gotówce przed wyjazdem nie warto jest robić tego na ostatnią chwilę. Wiele banków posiada określone procedury w tej kwestii i trzeba je informować o tym, że chce się podjąć określoną kwotę pieniędzy w walucie. Dla placówek większych banków nie jest problemem wymienienie polskich złotych na kilkaset euro lub dolarów, ale w przypadku chęci podjęcia większych kwot lub nietypowej waluty trzeba oczekiwać nawet 2 lub 3 dni robocze.

W przypadku częstych wyjazdów za granicę dobrym rozwiązaniem może być otwarcie rachunku walutowego na koncie osobistym i przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy, która zostanie przewalutowana po kursie banku. Taki rachunek walutowy można założyć w kilka minut, natomiast jeśli chce się mieć do rachunku walutowego kartę, trzeba na nią oczekiwać nawet do 2 tygodni, chyba że za dopłatą zdecydujemy się zamówić kartę kurierem. Wówczas cała operacja może skrócić się do 2-3 dni, które są potrzebne bankowi na wyrobienie karty i przesłanie jej do nas.

Wymiana waluty online

Sama waluta na koncie nie musi być natomiast wymieniana po kursie banku, który prowadzi konto walutowe. Można zdecydować się bowiem na skorzystanie z kantoru internetowego, który oferuje dużo korzystniejsze kursy wymiany.


04.05.2015 05:58
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000