Konto walutowe, wymiana walut online
4 maja 2015,  00:00

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?

Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z niekorzystnym przewalutowaniem.

O czym warto pamiętać przed zagranicznymi wyjazdami?

Podejmując pieniądze w gotówce przed wyjazdem nie warto jest robić tego na ostatnią chwilę. Wiele banków posiada określone procedury w tej kwestii i trzeba je informować o tym, że chce się podjąć określoną kwotę pieniędzy w walucie. Dla placówek większych banków nie jest problemem wymienienie polskich złotych na kilkaset euro lub dolarów, ale w przypadku chęci podjęcia większych kwot lub nietypowej waluty trzeba oczekiwać nawet 2 lub 3 dni robocze.

W przypadku częstych wyjazdów za granicę dobrym rozwiązaniem może być otwarcie rachunku walutowego na koncie osobistym i przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy, która zostanie przewalutowana po kursie banku. Taki rachunek walutowy można założyć w kilka minut, natomiast jeśli chce się mieć do rachunku walutowego kartę, trzeba na nią oczekiwać nawet do 2 tygodni, chyba że za dopłatą zdecydujemy się zamówić kartę kurierem. Wówczas cała operacja może skrócić się do 2-3 dni, które są potrzebne bankowi na wyrobienie karty i przesłanie jej do nas.

Wymiana waluty online

Sama waluta na koncie nie musi być natomiast wymieniana po kursie banku, który prowadzi konto walutowe. Można zdecydować się bowiem na skorzystanie z kantoru internetowego, który oferuje dużo korzystniejsze kursy wymiany.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *