Losowe wpisy

Dźwignia finansowa

Ryzyko walutowe

Zawieranie transakcji w innej walucie, niż ta, którą posługujemy się na co dzień, może w pewnych sytuacjach nieść korzyści i przełożyć się na zyski. Jednak, nie zawsze tak być musi. Read more
leasing konsumencki, leasing osobisty leasing osoby prywatnej na samochód, auto Ekantor.pl

Leasing także dla klienta indywidualnego. Jak wybrać?

Chcesz kupić komputer lub samochód, ale brak Ci funduszy? Kredyt to nie jedyne rozwiązanie, z którego możesz skorzystać - dowiedź się, na czym polega alternatywna forma finansowania, czyli leasing konsumencki. Read more

Jak przygotować się do zagranicznego wyjazdu, jeśli chodzi o pieniądze?


Zagraniczny wyjazd wiąże się z koniecznością przygotowania się pod względem pieniędzy posiadanych w gotówce, a także możliwości ich podejmowania za granicą bez ponoszenia niepotrzebnych opłat czy też strat związanych z niekorzystnym przewalutowaniem.

O czym warto pamiętać przed zagranicznymi wyjazdami?

Podejmując pieniądze w gotówce przed wyjazdem nie warto jest robić tego na ostatnią chwilę. Wiele banków posiada określone procedury w tej kwestii i trzeba je informować o tym, że chce się podjąć określoną kwotę pieniędzy w walucie. Dla placówek większych banków nie jest problemem wymienienie polskich złotych na kilkaset euro lub dolarów, ale w przypadku chęci podjęcia większych kwot lub nietypowej waluty trzeba oczekiwać nawet 2 lub 3 dni robocze.

W przypadku częstych wyjazdów za granicę dobrym rozwiązaniem może być otwarcie rachunku walutowego na koncie osobistym i przelanie na niego określonej kwoty pieniędzy, która zostanie przewalutowana po kursie banku. Taki rachunek walutowy można założyć w kilka minut, natomiast jeśli chce się mieć do rachunku walutowego kartę, trzeba na nią oczekiwać nawet do 2 tygodni, chyba że za dopłatą zdecydujemy się zamówić kartę kurierem. Wówczas cała operacja może skrócić się do 2-3 dni, które są potrzebne bankowi na wyrobienie karty i przesłanie jej do nas.

Wymiana waluty online

Sama waluta na koncie nie musi być natomiast wymieniana po kursie banku, który prowadzi konto walutowe. Można zdecydować się bowiem na skorzystanie z kantoru internetowego, który oferuje dużo korzystniejsze kursy wymiany.


04.05.2015 05:58
Udostępnij:


Tagi: , , , , 
 
 1. Jolanta
  10.11.2017
  Jak zwykle szybki przelew i dobry kurs w porównaniu do bankowego.Polecam!!!
 2. Robert
  08.10.2017
  potrzebowałem bardzo szybko walutę. Ekantor stanął na wysokości zadania i po paru minutach miałem na koncie potrzebne pieniądze. Bardzo polecam bo i szybko i kurs dobry.
 3. Piotrek
  06.11.2016
  Zleciłem dwie transakcje w jeden dzień, w obu przypadkach czas realizacji poniżej godziny. Polecam!
 4. Zwi3b3l
  15.09.2016
  Przelewy ze zleconych transakcji dochodzą szybko, a przede wszystkim zawsze.Kursy o wiele lepsze niz w tradycyjnym kantorze o kursach bankowych nie wspominając. Polecam, jeszcze się nie zawiodłem ;)
 5. Aga
  07.10.2016
  Potrzebowałam szybkiej wymiany będąc za granicą, uzyskałam natychmiastową pomoc za co wielkie dzięki i bardzo polecam!
 6. Robert
  02.11.2016
  Polecam dokonywanie transakcji wymiany walut z firma ekantor.pl. Operacje przeprowadzane sa szybko i bez zwloki. Korzystajcie !!
 
© Wszelkie prawa zastrzeżone ekantor.pl 2017
INNE SERWISY GRUPY PORT 2000