ekantor.pl - wymiana walut online, kantor internetowy
16 października 2015,  00:00

Czy warto kupić dolary?

Czy warto kupić dolary? Te pytania zadaje sobie nie jedna osoba, która chce zainwestować swoje oszczędności w walutę obcą i nie chce na tej inwestycji stracić. Jaka jest więc sytuacja dolara amerykańskiego i czy warto zainwestować w tę walutę.

kurs dolara a kurs euroDolar rośnie w siłę

Inwestycja w walutę obcą może się opłacać lub nie. Śledząc prognozy publikowane przez różne źródła finansowe, można zauważyć tendencję do umacniania się dolara amerykańskiego.

Ta tendencja pojawiła się na wiosnę 2014 roku i wciąż się utrzymuje. Prognozy na 2016 rok mówią nawet, że cena za jednego dolara amerykańskiego może być rekordowa na polskim rynku walutowym. Jeśli więc inwestować oszczędności w dolary, to jest to ostatni dzwonek.

Potem dolar będzie po prostu za drogi, by go skupować nawet online w takich miejscach jak ekantor.

Euro słabnie

Odmienną tendencję natomiast przedstawia waluta europejska, czyli euro, które po prostu słabnie wobec dolara amerykańskiego. Euro staje się tańsze i nieprędko zacznie drożeć, a prognozy są różne.

Wszystko zależy od kondycji gospodarek poszczególnych krajów strefy euro i od tego czy Zjednoczona Europa nie stanie w obliczu poważnego kryzysu czy deflacji. Wszystko trzeba brać pod uwagę, decydując się na inwestowanie w waluty obce. Jednak przede wszystkim należy śledzić prognozy finansowe, które są publikowane również w Internecie.

Prognozy dla euro są według finansistów nie najgorsze. Do 2017 roku waluta będzie taniała, a potem prawdopodobnie wzrośnie. Warto więc chyba zaryzykować i kupić euro na zapas.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *