podróże, kultura, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie
27 lutego 2018,  15:40

Ekantor.pl kulturalnie – marzec 2018

Marzec zapowiada się jako doskonałe połączenie aktywności i uroków gastronomicznych. Da się załapać na ostatnie śniegi we francuskich Alpach, pobiegać w Atenach ale również wypić doskonałą kawę w stolicy Holandii lub piwo w Barcelonie.

podróże, kultura, zwiedzanie, Ekantor.pl kulturalnie

>Amsterdam - Festiwal Kawy

9-11.03.2018
Bilety: od 15 euro za dzień

Jeśli Starbucks to dla Ciebie za mało a różnica między macchiato a latte już dawno przestała być tajemnicą – festiwal kawy w stolicy Holandii to pozycja obowiązkowa. Będzie okazja do spróbowania unikalnych mieszanek z najdalszych zakątków świata i poznania sekretów licencjonowanych baristów. Do tego prelekcje, wykłady i możliwość spróbowania własnych sił w tworzeniu wzorków na piance.

Dublin – Festiwal Świętego Patryka

15-19.03.2018
Bilety: parada bezpłatna, dodatkowe atrakcje od 10 euro

Dzień Świętego Patryka, przypadający co roku na 17 marca, to nie tylko okazja do wypicia zielonego piwa i założenia kształtnego melonika (również w zielonym kolorze). Kolejny raz w sercu Irlandii odbędzie się spektakularna parada połączona z całą masą koncertów i wystąpień – a wszystko utrzymane w tradycyjnych, celtyckich rytmach. Guinness będzie lał się strumieniami, pikantne owoce morza podawane będą prosto z buchających parą kotłów a w maleńkich galeriach i artystycznych zaułkach nie zabraknie wystaw z historią Zielonej Wyspy.

Paryż – Zawody Jeździeckie Saut Hermès

16-18.03.2018
Bilety: od 60 euro

Jedne z najbardziej prestiżowych zawodów konnych Europy. Szyk, elegancja i klasa w samym środku Paryża. Podziwiać będzie można nie tylko kunszt dżokejów ale również najnowszą modę, prezentowaną przez gości na trybunach – tradycyjnie na Saut Hermès spotykają się bowiem elity miasta. Stawka zawodów również będzie mogła przyprawić o zawrót głowy – w tym roku wyniesie 25 tys. euro dla zwycięzcy.

Ateny – półmaraton wokół miasta

18.03.2018
Bilety: bezpłatne

Bieganie wczesną wiosną w Polsce nie zawsze jest przyjemne. Dlaczego więc nie zrobić tego w helleńskiej stolicy? Półmaraton po Atenach to to doskonała okazja aby samodzielnie lub z rodziną spróbować swoich sił na dowolnym dystansie – od 1 do ponad 20 kilometrów. Dla zwycięzców medale i nagrody, a dla każdego niezwykła okazja zobaczenia greckiej stolicy z perspektywy maratończyka.

Wenecja – koncert muzyki barokowej w Scuola Grande di San Teodoro

Od 01.03.2018
Bilety: od 24 euro za osobę

Przepiękne wnętrza Scuola Grande di San Teodoro po raz kolejny staną się sceną dla ponad siedmiuset artystów. Ubrani w stroje z epoki, unikatową biżuterię i finezyjne peruki zaprezentują dzieła m.in. Mozarta, Rossiniego i Verdiego. Wysoka kultura w najlepszym wydaniu.

Avoriaz, Francja - Snowboxx Festival

17-24.03.2018
Bilety: od 250 euro za osobę (za tydzień pobytu)

Połączenie zimowych aktywności i muzyki elektronicznej w samym sercu francuskich Alp. Stoki pełne śniegu, doskonałe trasy zjazdowe a na dole otwarte sceny i zabawa do białego rana. Jeżeli lubisz aktywny wypoczynek ale wieczorami masz dość energii aby posłuchać muzyki granej na żywo przez znanych DJ-ów z całego świata – Snowboxx to oferta dla Ciebie.

Palos de la Frontera, Hiszpania - Średniowieczne Targowisko Odkrywców

17-18.03.2018
Bilety: wstęp wolny

Przenieś się w czasie do chwil kiedy Krzysztof Kolumb wyruszał w swój sławny rejs, mający zmienić historię ludzkości! W Palos de la Frontera poczujesz atmosferę z epoki wielkich odkryć. Zarówno turyści jak i mieszkańcy ubrani w historyczne stroje biorą udział w wielkiej zabawie, tańcach i zakupach. W marynistycznym muzeum można natomiast podziwiać doskonałe repliki trzech okrętów wielkiego odkrywcy.

Barcelona – Festiwal Piwa

16-18.03.2018
Wstęp: od 10 euro

Nie tylko Oktoberfest jest okazją do degustacji najciekawszych wynalazków z chmielu i pszenicy. Nie tylko w Niemczech da się uwarzyć dobre piwo. Stolica Katalonii po raz kolejny zaprasza turystów do świętowania. W ofercie ponad 500 gatunków szlachetnego alkoholu i możliwość ich spróbowania w czasie budzącej się, śródziemnomorskiej wiosny.

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *