wydarzenia kulturalne w europie / Ekantor.pl kulturalnie - styczeń 2018
3 stycznia 2018,  13:16

Ekantor.pl kulturalnie – propozycje na styczeń 2018

5/5 (1)

Praga, Wenecja, Amsterdam czy Poznań? Na kulturalnej mapie Europy są dziesiątki miejsc wartych odwiedzenia. Każdego miesiąca szukaj interesujących wydarzeń, wybieraj kierunek i w drogę!

Karnawał w Wenecji

Data: 27 stycznia – 18 luty 2018

Chyba najbardziej znana impreza karnawałowa europy. Szykowne maski, olśniewające kreacje, tiule i koronki we wnętrzach pamiętających czasy renesansu. Bajecznie przyozdobione gondole, tajemnicze boczne uliczki i mający magiczny urok plac św. Marka. To świetne wydarzenie zarówno dla tych, którzy chcieliby wziąć udział w prawdziwej zabawie maskowej jak i widzów – karnawał w Wenecji to raj dla fotografów.


Festiwal światła w Amsterdamie

Data: do 21 stycznia

W czasie ciemnych, zimowych dni feeria kolorów rozświetla stolicę Holandii. Kilkudziesięciu artystów z całego świata będzie wystawiać swoje interaktywne prace, zabarwiające ulice, niebo i wodę licznych kanałów. W tym roku tematem przewodnim festiwalu są “Biomimikra” i “Widok na miasto”. Brzmi trochę tajemniczo i bardzo zachęcająco.


Frida Kahlo i Diego Rivera w Poznaniu

Data: do 21 stycznia

Ci, którzy do tej pory nie mieli okazji zwiedzić wystawy w poznańskim Centrum Kultury Zamek, mogą jeszcze nadrobić zaległości. Nietuzinkowy zbiór obrazów pierwszy raz odwiedza Polskę. Znajduje się w nim wiele prac normalnie niedostępnych dla szerszej publiczności – pochodzących z prywatnych kolekcji z całego świata. Wystawie dodaje smaku polski wątek w życiu i twórczości Fridy Kahlo.


Strauss w Operze Wiedeńskiej

Data: do 23 stycznia

Tradycyjnie już pierwszego dnia nowego roku w samym sercu Wiednia będzie okazja zobaczyć “Die Fledermaus” czyli osławioną “Zemstę nietoperza” Johanna Straussa. Nieśmiertelna komedia w trzech aktach zachwyci nawet tych, którzy znają przedstawienie – znane jest bowiem zamiłowanie Austriaków do nieprawdopodobnej wręcz dbałości o rozmach i jakość choreografii.

Opera Wiedeńska

Festiwal kulinarny w Pradze

Data: 05.01.2018

Gratka zarówno dla zawodowych degustatorów jak i zwyczajnych miłośników dobrego jedzenia. Najdroższe restauracje i najlepsi kucharze w mieście pokażą na co ich stać. W tym roku całość odbędzie się pod hasłem “Superfood” – ma być nie tylko smacznie i elegancko ale również zdrowo, harmonijnie i z witaminami. Na festiwal sprzedawane są karnety pozwalające znacznie obniżyć koszty całej imprezy.

praga-korona czeska- ekantor.pl wydarzenia kulturalne w czechach

Berlin Fashion Week

Data: 16 – 19 styczeń

Dwa razy w roku, w środku zimy i lata, Berlin zmienia się w stolicę mody, łączącą wystawców, projektantów, kupujących i widzów na niezwykłych pokazach. Od eko-trendów, street-wearu i plus-size’ów po kreacje najbardziej wziętych trendsetterów – każdy znajdzie coś dla siebie.

Pokaz mody

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *