Ekantor.pl, wydarzenia kulturalne maj 2018, wydarzenia w Europie 2018, imprezy, podróże, zwiedzanie, turystyka, Francja, UK, Szwajcaria, Belgia, Dania, Niemcy
4 maja 2018,  11:03

Ekantor kulturalnie – maj 2018

W maju króluje Dania, z której miłośnicy ciekawych wydarzeń w zasadzie nie muszą wyjeżdżać do końca miesiąca. Na szczęście niedaleko stamtąd na belgijski Festiwal Jazzu a w przerwie można wyskoczyć coś zjeść do Zurychu. Maj zapowiada się ciekawie!

Francja: Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes

Kiedy? 8-19 maja 

To jeden z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. W tym roku o Złotą Palme powalczy „Zimna wojna” Pawła Pawlikowskiego. To pierwszy od 16 lat polski film w konkursie głównym. Reżyser „Idy” stanie do rywalizacji m.in. z filmami Jeana-Luca Godarda „Le livre d’image” (ang. „Picture Book”), „BlacKkKlansman” Spike’a Lee i „Everybody Knows” Asghara Farhadiego, który otworzy tegoroczny festiwal.


UK, Liverpool: Sound City Festival

Kiedy? 5 – 6 maja

To gratka dla miłośników nowoczesnych, elektronicznych brzmień, niszowych zespołów i nieszablonowych aranżacji. Sound City Festival łączy w sobie wpływy muzyczne nie zapominając o tradycji (stąd pochodzili The Beatles!). Do tego wystawy i smakowite jarmarki z potrawami z całego świata.


Szwajcaria, Zurych: Food Festival

Kiedy? 24 maja – 3 czerwca

Niezależnie od tego, czy lubisz szybkie przekąski, regularne dania czy haute cuisine – w Zurychu będzie okazja spróbować wszystkiego. Naprawdę wszystkiego – bo festiwal obejmuje zarówno uliczne stragany i budki z kebabem (ponoć najlepszym w całej Szwajcarii!) jak i dziesiątki restauracji z tymi najbardziej ekskluzywnymi włącznie. Nie zabraknie również akcentów lokalnych: szwajcarskich serów, czekolady i oczywiście piwa.


Belgia, Bruksela: Festiwal Jazzu

Kiedy? 25 – 27 maja

To dopiero druga odsłona jazzowych spotkań w belgijskiej stolicy, jednak autorzy mają wielkie ambicje i kuszący program. Główna scena będzie rozłożona na Grand Place, w centralnym punkcie starego miasta. Wiele spotkań odbędzie się w klubach i kawiarniach co może stać się świetną okazją do zwiedzenia Brukseli. Międzynarodowe sławy i różne odmiany jazzu powinny zaś zadowoli nawet najbardziej wyszukane muzyczne gusta.


Dania, Aarhus: Rajd zabytkowych pojazdów

Kiedy? 25 – 27 maja

Do podziwiania będą dziesiątki maszyn z których wiele ma ponad sto lat na karku.
Trasa wyścigu prowadzi ulicami miasta – wzdłuż plaży, koło parku Memorial aż do zamku Marselisborg. Dodatkowymi atrakcjami będą kursy jazdy, tor dla motorowerów i BMX-ów oraz koncerty. Wokół Mindeparken rozłożony będzie targ z pamiątkami.
www.craa.dk


Niemcy, Berlin: Festiwal Kultury

Kiedy? 18 – 21 maja

Kilka tysięcy artystów będzie przez cztery dni zabawiać ponad milion widzów na ulicach Berlina. Wśród atrakcji znajdą się zarówno te klasyczne, wywołujące emocje od czasów rzymskich, jak i zupełnie nowe, oparte o aktualne trendy naukowe. Festiwal Kultury to świetna impreza dla rodzin z dziećmi tym bardziej, że impreza jest bezpłatna.


Dania, Ribe: Jarmark Wikingów

Kiedy? 30 kwietnia – 6 maja

Wojownicy z Północy znów zawładną duńskim miasteczkiem! Będzie można podziwiać walki wikingów na prawdziwą broń ostrą, pokazy sokolnictwa, łucznictwa i jeździectwa a także upiec chleb i odwiedzić targ koni. Warto też kupić znakomite repliki ceramiki i biżuterii wytwarzane tradycyjnymi metodami. A to wszystko na najstarszym placu targowym Skandynawii.
www.ribevikingecenter.dk


Dania, Kopenhaga: Europejski Festiwal Piwa

Kiedy? 31.05 – 2.06

https://flexbillet.dk/aledk/oelfestival

Miłośnicy złotego trunku mogą w zasadzie cały czas podróżować – festiwale piwa odbywają się bowiem prawie co miesiąc w kolejnych krajach Europy. Tym razem w stolicy Danii będzie można spróbować różnych rodzajów piwa z browarów z całego świata. Bilet wstępu 100 i 200 koron duńskich. W cenie m.in. przewodnik z opisami browarów i żetony wymieniane na piwo lub przekąski.
www.ale.dk

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *